На Рівненщині відбулося перепоховання решток черниць, які знайшли під час розкопок
На Рівненщині перепоховали рештки черниць, які виявили археологи під час розкопок території колишнього Свято-Вознесенського жіночого монастиря на острові Дубовець
Про це повідомляє Суспільне, передає "Еспресо.Захід".
Поховання монахинь датують XVIII-початком XIX століття. Під час досліджень знайшли рештки восьми людей.
Про це розповів завідувач відділу історії Державного історико-культурного заповідника Дубна Юрій Пшеничний.
Поховання черниць виявили під час археологічної експедиції, яка відбулася влітку 2023 року на острові Дубовець. З кінця XVI століття тут діяв православний жіночий монастир. Його заснував Василь Острозький. У XVIІ столітті монастир перейшов у Василіанський унійний орден та існував як греко-католицький монастир до 1832 року.
Фото: Суспільне
"Приналежними до духовних осіб можуть бути визначені шестеро людей. Це зроблено на основі супровідного матеріалу, який виявили у похованнях. Маються на увазі предмети християнського культу, деталі чернечого одягу і, зокрема, посмертні наличники з шовку, а також гаптовані металевими ниточками, які зображають хрести та сцени розп'яття".
Зі слів історика, одне з поховань було у склепі.
"Це дає нам можливість говорити про те, що воно належало особливо шанованій черниці, ймовірно, ігумені. Оскільки настоятельниць монастирів до цього часу ховають у склепах. Це така давня практика, яка триває до нашого часу", — додав Юрій Пшеничний.
Рештки черниць перепоховали в тому ж місці, де їх виявили археологи, зауважив Юрій Пшеничний:
"Тобто там, де вони й були поховані у XVIII столітті. Власне, у склепі, якщо бути конкретнішим".
Панахиду служив Дубенський благочинний ПЦУ, настоятель Свято-Вознесенського храму Василь Лозинський.
Археолог також додав, що на цьому місці встановлять хрест, його вже виготовляють, а також, можливо, пам'ятний знак:
"Один пам'ятний знак уже встановлений на місці монастиря і біля нього знаходяться поховання світських осіб, як ми знаємо тепер. Але от щодо поховання черниць, то воно буде виділене там, де вони і були знайдені, щоб ніяка діяльність ні скарбошукачів, ні орне землеробство не пошкодило цю пам'ятку, адже вона і так була значно порушена в минулому як першими, так і другими".
- Нагадаємо, у Сколе ексгумували та перепоховали 30 останків військовослужбовців часів Другої світової війни
- Актуальне
- Важливе