На Прикарпатті знайшли підбитим рідкісного птаха з Червоної книги
Браконьєри в мисливських угіддях продовжують убивати рідкісних птахів.
Про це написав на фейсбук-сторінці заступник директора Галицького національного природного парку Володимир Бучко, передає Еспресо.Захід.
На риборозплідних ставках в околицях села Мижріччя Долинського району Івано-Франківської області знайшли підбиту скопу.
За словами заступника директора Галицького національного природного парку, птаха підбили браконьєри. На ньому виявили металеве кільце, яке свідчило, що тварина зареєстрована у Музеї зоології Гельсінкі (Фінляндія).
"Знову у мисливських угіддях вбивають рідкісних птахів. Скопа (ЧКУ) підбита браконьєрами 5.09.2021 р. Кільце металічне - Музею зоології Хельсенкі (Фінляндія) М-74967. Кольорове жовте - TAN. На жаль птах не вижив", - написав Володимир Бучко.
- Нагадаємо, за інформацією Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства, сезон полювання на пернату дичину на території мисливських угідь Івано-Франківської області розпочався 7 серпня та триватиме до 26 грудня включно. Дозволено полювати в середу, суботу та неділю на гуску, норця великого, качку, лиску, кулика, голуба, перепілку.
Довідково: Скопа́ (Pandion haliaetus) - хижий птах, єдиний вид родини скопових (Pandionidae). Його ще називають яструбом-рибалкою.
Скопа живиться переважно рибою. Полюючи на неї, літає над водою, та вистежує рибу, яка піднялася до поверхні, потім дуже швидко спускається та вихоплює рибу, занурюючи лапи у воду. При відсутності основного корму може здобувати земноводних, птахів, дрібних ссавців.
Сучасна чисельність в Україні становить не більше двох пар. Зменшення чисельності виду фіксується з початку XX ст. У 1980—1990 рр. було відомо про два гнізда в заплаві р. Десни (Чернігівська, Сумська обл.) та одне на Корнинському водосховищі (Житомирська обл.).
Зараз достовірно відомі два жилих гнізда у Волинській області, обидва — на територіях природно-заповідного фонду загальнодержавного значення: Черемський природний заповідник (з 2006 р.) та Національний природний парк "Прип'ять-Стохід" (з 2008 р.).
Основними причинами зниження чисельності є знищення гнізд під час санітарних рубок лісів, браконьєрство, вирубування старих суховерхих дерев, що можуть слугувати для влаштування гнізд, забруднення водойм, погіршення кормової бази, внаслідок господарської діяльності людини, а також через неспокій та переслідування з боку людини.
Мігруючі скопи також масово гинуть від рук мисливців. Вид занесений до Червоної книги України у статусі зникаючого, до Конвенції з міжнародної торгівлі вимираючими видами дикої фауни і флори (CITES), Боннської та Бернської конвенцій.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку
- Актуальне
- Важливе