На Прикарпатті погасили серію марок, присвячених 1125-річчю від першої писемної згадки про Галич
На них зображений герб Галича та пам'ятки національного значення, які є на території громади
Про це повідомляє Суспільне.
У Галичі, що на Івано-Франківщині, 9 вересня погасили серію марок, присвячених 1125-річчю від першої писемної згадки про місто. Також під час відзначення річниці Галича запропонували внести дві історичні пам’ятки, що є на території громади, до переліку світової спадщини ЮНЕСКО.
Зі слів директора з розвитку мережі "Укрпошти" в Івано-Франківському районі Тараса Біжика, придбати марки люди зможуть у Галицькій громаді.
"Замовили 150 аркушів з такими марками й 150 конвертів. Це є повністю платіжна марка, тобто її можна використовувати, як платіжний засіб", - каже Тарас Біжик.
Також обговорили можливість внесення двох історичних пам’яток, які є на території Галицької громади, до переліку світової спадщини ЮНЕСКО. Це - храм святого Пантелеймона та Крилоське городище. Відповідне звернення до світової організації направили представники Асоціації міст України під час засідання круглого столу. Секретар відділу ЮНЕСКО Міністерства закордонних справ України Ніна Крамарева, яка вмикалася на круглий стіл через відеозв’язок, розповіла, які є механізми вступу до всесвітньої організації.
"Міська влада разом з відповідними фахівцями готує цю заявку разом із Міністерством культури. Ми надаємо свою консультацію, підтримку й потім усе це відправляємо на розгляд ЮНЕСКО у Париж", - пояснює Ніна Крамарева.
Заступник з наукової роботи директора національного заповідника "Давній Галич" Семен Побуцький каже: пам'ятки, які пропонують внести до переліку світової спадщини ЮНЕСКО, репрезентують Галич як політичну та культурну українську столицю XII-XIII століття.
"Крилоське городище, де був княжий дитинець князя Ярослава Осмомисла і його синів, і в цей комплекс пам'яток входить, звичайно, перлина галицької архітектурної школи - фундамент Успенського собору. Це є літописна Галичина. Могила-курган є оборонними валами княжого дитинця. Друга пам'ятка - це храм святого Пантелеймона, вона теж репрезентує галицьку архітектурну білокам'яну школу, - розповідає Семен Побуцький.
- Напередодні в Ужгороді погасили поштову марку до 1130-річчя міста.
- Актуальне
- Важливе