На посаду голови САП претендують двоє кандидатів. Хто вони і звідки
Галичанина Назарія Холодницького можуть замінити прикарпатець із Генпрокуратури або виходець зі Слобожанщини з НАБУ.
У фіналі конкурсу після співбесіди на доброчесність опинилися детектив НАБУ Олександр Клименко та прокурор Офісу Генпрокуратури Андрій Синюк. Про це повідомив керівник Центру протидії корупції Віталій Шабунін, - інформує "Еспресо.Захід".
Детектив НАБУ Олександр Клименко
У вересні йому має виповнитися 35 років. Він закінчив Національну юридичну академію імені Ярослава Мудрого у Харкові й отримав диплом юриста.
У березні 2010 року почав працювати в органах внутрішніх справ у Києві спершу слідчим, а потім старшим слідчим. 2015 року створили Національну поліцію, і з листопада того ж року Клименко працював там старшим слідчим. Зокрема, розслідував справи, які стосувалися розкрадання майна. Також розслідував розкрадання коштів на "Укрзалізниці". Виявилося, що чиновники укладають фіктивні договори й у такий спосіб виводять кошти з підприємства. Клименко написав листа, щоб такі виплати зупинити, але його керівник вимагав відкликати цей лист. Після відмови йому оголосили догану і звільнили.
У березні 2016 року Клименко подався на конкурс до Національного антикорупційного бюро і став детективом. Уже через рік – старшим детективом, а в листопаді 2017 року – керівником відділу. За цей період він розслідував справи екснардепа Олександра Онищенка, екскерівника Державної фіскальної служби Романа Насірова та нинішнього заступника голови Офісу президента Олега Татарова, який відповідає за напрям правоохоронних органів. Він також старший групи прокурорів у справі ексзаступника секретаря РНБО Олега Гладковського.
Прокурор Офісу генпрокурора Андрій Синюк
Народився 30 вересня 1988 року. Навчався у Прикарпатському військово-спортивному ліцеї в Івано-Франківській області. Після ліцею вступив до Національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого в Харкові, де отримав диплом магістра.
Працює в органах прокуратури понад десять років: слідчим, помічником прокурора, прокурором, старшим прокурором. У квітні 2016 року він переїхав у Київ і став старшим слідчим в особливо важливих справах у відділі Генпрокуратури, який розслідував злочини, скоєні працівниками прокуратури. Певний час був заступником начальника, а згодом начальником цього відділу. У квітні 2020 року змінив напрям діяльності та став прокурором відділу, який наглядав за дотриманням законів співробітниками СБУ та Держприкордонслужби.
Синюк уже намагався потрапити в САП 2015 року – тоді відбирали керівників і рядових прокурорів. У 2016 році намагався очолити генеральну інспекцію Генпрокуратури, але не пройшов останнього етапу конкурсу.
Є прокурором у справі про вбивство Катерини Гандзюк. Також він є процесуальним керівником у розслідуванні щодо Семена Семенченка та Євгена Шевченка
У четвірці кращих був також прокурор САП, львів’янин Тарас Щербай, але йому не вдалося потрапити у фінал.
Ще на початку серпня керівник ЦПК Віталій Шабунін писав, що в Офісі президента гальмують обрання очільника САП:
"Ключова причина паузи – Офіс президента явно не влаштовує лідер рейтингу – детектив НАБУ Олександр Клименко, який керував слідством щодо Олега Татарова… Уся сіль в тому, що, згідно із затвердженим порядком, надалі перемагає той кандидат, який набере найбільшу кількість балів у загальному рейтингу, інший же стане заступником. У Клименка зараз 212 балів і він лідирує зі значним відривом, у Синюка – 195. На наступних етапах комісія вже не голосуватиме за кандидатів, але виставлятиме бали за письмове завдання та за співбесіду. Максимальна кількість балів, яку може набрати кожен кандидат на цих етапах, – 55".
Відтак Віталій Шабунін підозрює, що в ОП цю ситуацію будуть намагатися вирішити за допомогою одіозного Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК).
Занепокоєння щодо затягування конкурсу також заявив 9 серпня на пресконференції директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник:
"Триває конкурс на посаду очільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. На жаль, хто спостерігає за перебігом цього конкурсу, може помітити, що певні спроби тиску, впливу на цей конкурс є".
Він додав, що факт того, що голову САП не обрали вже понад рік, "є недопустимим для того, щоб зберегти і забезпечити незалежність антикорупційного органу".
Адже тепер замість керівника САП процесуальне керівництво здійснює генпрокурор.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе