Україна пропонує ввести термін "екоцид" на позначення дій росіян у Криму
На міжнародній кліматичній конференції у Єгипті вперше були представники кримськотатарського ресурсного центру, які підняли питання екоциду. Події, що відбуваються зараз на Кримському півострові, українські екоактивісти класифікують саме як екоцид
Про це в коментарі для "Еспресо.Захід" розповіла екоактивістка ГО "Плато", представниця української кліматичної мережі Діана Попфалуші, яка була учасницею Міжнародної кліматичної конференції.
"Кримські татари презентували фільм про вплив російської окупації на кримський півострів і також підняли питання екоциду. Ми закликаємо міжнародну спільноту ввести цей термін. Бо в міжнародній юридичній термінології його не зафіксовано і, відповідно, за нього немає покарання", – пояснила екоактивістка
На конференції, що відбувалась у Єгипті, вона долучилась також до організації події "Викриття прихованих зв’язків модних брендів із російською нафтою під час війни". Там було презентовано дослідження про прямий зв'язок модних брендів із російським викопним паливом.
"Зараз відбувається перша у світі війна, яка фінансується викопним паливом. Російські нафта, газ - це 40% експорту Росії і близько 50% доходів бюджету РФ. Тому, коли ми говоримо, що викопне паливо впливає на клімат, то раніше це було щось далеке. А тут бачимо прямий вплив. Через приклад України Європа і США починають розуміти, що викопне паливо не лише нищить довкілля, а й прямо вбиває людей", – додала Діана Попфалуші.
Вона переконана, що не лише Україна, а й увесь світ повинні поступово перейти до відновлюваної енергетики й відмовитись від російських нафти та газу. Адже Євросоюз із початку повномасштабного вторгнення заплатив Росії понад 100 млрд євро за енергоносії, які агресори використали в тому числі і для знищення цивільного населення.
Довідково. Міжнародну кліматичну конференцію під егідою ООН проводили уже 27-й раз. Вона об'єднує всі країни, які прагнуть боротись з кліматичною кризою.
Останній найбільший та найглобальніший договір – Паризька кліматична угода 2015 року, яку підписали майже двісті країн. Близько половини, в тому числі Україна, її вже ратифікували. Згідно з цією угодою, країни зобов'язуються зменшити викиди парникових газів і завдяки цьому знизити рівень нагрівання планети.
Уперше за 27 років Україна була представлена на конференції окремим павільйоном, на якому проводили по 3-6 подій щодня. Саме так Україна презентувала себе і те, що зараз відбувається в нашій країні. Натомість російська делегація цього року павільйону на конференції не мала.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе