На Львівщині визначили напрямки розвитку велоінфраструктури
У Львівській ОВА обрали потенційні напрямки з розвитку велосипедного руху у Львівській агломерації
Про це повідомляє Львівська ОВА, передає "Еспресо.Захід".
У Львівській ОВА відбулось друге засідання робочої групи щодо перспектив проєкту "Розвиток велосипедного руху у Львівській агломерації", під час якого визначили пріоритетні напрямки розбудови інфраструктури в агломерації.
В обговоренні взяли участь представники структурних підрозділів Львівської ОВА, Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Львівській області, органів місцевого самоврядування, асоціацій велосипедистів, консультанти Ради Європи, а також експерти, які долучені до розвитку мережі туристичних шляхів, зокрема і велосипедних.
Експерт Ради Європи Ігор Могила ознайомив присутніх із типами велосипедної інфраструктури, вимогами до розвитку велосипедної мережі та нормативними документами щодо розвитку велосипедного руху.
"Велосипедна інфраструктура має інтегруватись в загальну транспортну мережу і забезпечити можливість поєднання різних видів пересування. В першу чергу для добирання за напрямком околиці – Львів, яка одночасно буде давати змогу здійснювати локальні поїздки, а також покращувати умови велосипедного туризму на Львівщині", – зазначив Ігор Могила.
Робоча група визначила форми велосипедного руху на вулицях населених пунктів, на автомобільних дорогах загального користування та окремі велосипедні доріжки за межами автомобільних доріг.
"Розвиток велоінфраструктури в агломерації дозволить збільшити туристичний потенціал не лише громад довкола Львова, а й всієї області. Цими доріжками зможуть користуватись місцеві жителі, добираючись на роботу у сусідні населені пункти чи до Львова, а також туристи, оскільки велосипедний рух буде організований таким чином, щоб охопити потенційні туристичні локації", – зазначає т.в.о. начальника управління туризму та курортів Тарас Лозинський.
Серед більш ніж 10 запропонованих маршрутів визначили 5 пріоритетних напрямків з урахуванням зацікавлення громад та бажання і можливості їх реалізації в подальшому:
- Львів – Куликів – Жовква;
- Львів – Городок;
- Львів – Давидів – Старе Село;
- Львів – Пустомити;
- Львів – Солонка.
Фото: ЛОВА
До наступної зустрічі робоча група має на меті розробити конкретні проєкти велосипедної інфраструктури з урахуванням Державних будівельних норм (ДБН), Державних стандартів України (ДСТУ) та здійснити аналіз складних ділянок сполучення велосипедної інфраструктури для того щоб сформувати фінальні проєкти, які увійдуть в Стратегію Львівської агломерації.
- Нагадаємо, у Львові на вул. Шевченка погодили спільну зону для пішоходів та велосипедистів
- Актуальне
- Важливе