На Львівщині стартували Дні профілактики онкозахворювань сечостатевої системи
Такі дні щороку проводять не лише в Україні, а й в інших країнах світу.
Їх метою є збільшення поінформованості населення щодо онкологічних захворювань відповідної локалізації: нирок, сечоводу, яєчка, сечового міхура, але передусім простати, адже рак передміхурової залози – це захворювання, яке фахівці з онкоурології у своїй практиці зустрічають найчастіше.
Чому лікарі вирішили нагадати про це захворювання? "По-перше, воно є доволі поширеним - рак простати займає друге місце у структурі онкозахворюваності серед чоловіків. По-друге, на початковій стадії – безсимптомним (у пацієнта немає жодних скарг, з якими він міг би звернутися до лікаря). По-третє, способи лікування є простими, дешевими і водночас дієвими. Бракує поінформованості", - наголосив під час пресбрифінгу завідувач урологічного відділення Львівського онкоцентру Юрій Дійчук, передає "Еспресо.Захід".
"Щоб виявити рак простати на ранніх стадіях, не потрібно навіть звертатися до лікаря. Достатньо здати один аналіз крові, який дозволить на 90-95% упевнитися, що у вас немає цієї грізної хвороби. Це - аналіз крові на ПСА (простат-специфічний антиген. – Ред.). Його проводить практично кожна державна і приватна лабораторія. Він не є дорогим (середня вартість у приватних лабораторіях у Львові – 175-200 гривень, – ред.). Якщо результати покажуть відхилення від норми, такому пацієнту слід звернутися до лікаря, який розповість про подальші дії", - зазначив онколог.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе