На Львівщині почастішали випадки, коли діти заковтують сторонні предмети
Лише за один тиждень в області зафіксували 4 випадки. Лікарі розповіли, що це найчастіше за предмети
Подробиці — в матеріалі "Еспресо.Захід"
Лише за один тиждень в області зафіксували 4 випадки. Про це повідомляють у Департаменті охорони здоров'я обласної держадміністрації.
Діток госпіталізували в обласну дитячу клінічну лікарню ОХМАТДИТ, де сторонні предмети їм дістали ендоскопічним методом, без травматизму.
За інформацією лікарів, малюки найчастіше заковтують копійки, батарейки та дрібні деталі конструкторів. Старші діти — ковпачки від ручок, палички від льодяників і наконечники від спреїв для горла.
Медики закликають батьків пильнувати за своїми нащадками і якщо мала непосида таки проковтнула гострий предмет, магніт чи батарейку, - негайно звернутися по медичну допомогу. Навіть якщо немає жодних скарг. Найкраще відразу їхати в дитячий стаціонар. Чим швидше це зробити, тим більше шансів, що сторонній предмет видалять ендоскопічно, і тим менший ризик, що виникнуть ускладнення.
Якщо дитина проковтнула монету чи тупий сторонній предмет і скаржиться на стискаючий біль за грудиною, слинотечу, утруднене ковтання чи дихання, треба також негайно везти її до лікаря.
Якщо почувається добре і немає жодних скарг, достатньо буде звичайної, планової консультації лікаря. У день звернення не можна давати дитині ні їсти, ні пити.
Забороняється пробувати самотужки дістати сторонній предмет з ротової порожнини, проштовхувати його далі в стравохід чи намагатися спровокувати блювоту.
- Експерти з питань дитячого здоров'я склали список речей, купувати які малюкам не тільки необов'язково, а й небажано.
Стежте за різними регіонами, новинами Львова, України та світу з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе