На Львівщині майже у 3 рази зріс рівень захворювань на гострі кишкові інфекції. Як вберегтися від хвороби
Експерти закликають громадян дотримуватись ключових правил, які зменшують ризики підхопити інфекцію у спекотну пору року
Про це повідомили у Головному управлінні Держпродспоживслужби у Львівській області, передає "Еспресо.Захід".
За даними ДУ "Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України", за перших 5 місяців поточного року рівень захворювань гострими кишковими інфекціями зріс у 2,9 рази у порівнянні з аналогічним періодом 2021 року. Розмноженню та поширенню збудників сприяє підвищена температура навколишнього середовища.
Аби запобігти отруєнню, чи звести до мінімуму ризики, необхідно:
-
Ретельно мити руки з милом перед вживанням їжі, після повернення з вулиці, після кожного відвідування вбиральні, обробляти руки антисептиком.
-
Не пити воду з неперевірених джерел. У разі неможливості придбання бутильованої води, споживати охолоджену кип’ячену воду.
-
Регулярно мити дитячі іграшки, мити та обдавати окропом дитячий посуд.
-
Не допускати тривалого зберігання готових став при кімнатній температурі (не більше 2 год). Не піддавати зберіганню їжу для дітей.
-
При транспортуванні та зберіганні харчових продуктів використовувати чисту упаковку (контейнери для харчових продуктів, паперові пакети тощо). Дотримуватись товарного сусідства при зберіганні харчових продуктів у холодильному обладнанні.
-
Не допускати зберігання в холодильнику готових страв більше 18 год. Перед споживанням їжу необхідно повторно прогріти (щонайменше до 80 градусів цельсія).
-
Ретельно мити та обдавати окропом овочі, фрукти, особливо у разі їх споживання в сирому вигляді.
-
Не купувати харчові продукти (молочні, м’ясні, птицю, яйця) у випадкових осіб у місцях стихійної торгівлі.
9. Для обробки сирих та готових продуктів використовувати окремі кухонні прилади (обробні дошки, ножі), м’ясорубку (блендер).
10. При приготуванні страв у теплий період року не включати в раціон небезпечні в епідемічному відношенні страви: заливні з м’яса, птиці, риби, холодці, млинці та пиріжки з м’ясним та ліверним фаршем, м’ясні салати, заправлені майонезом, фаршировану птицю, рибу, яєчню-глазуню, соуси з добавлянням сирих яєць, десерти з добавлянням сирих яєць в оздоблювальний напівфабрикат.
11. Запобігати проникненню комах та тварин до приміщень, де здійснюється приготування їжі та зберігаються харчові продукти.
12. Для купання слід використовувати лише офіційно визначені місця, не користуватись несанкціонованими водоймами. Під час купання у водоймах не слід допускати потрапляння води до рота.
При появі симптомів захворювання – підвищення температури тіла, інтоксикація, біль голови, біль у животі, блювота, часті рідкі випорожнення – необхідно своєчасно звертатись за медичною допомогою.
- Європою та Америкою шириться мавпяча віспа. Дізнайтеся, чи маєте ви від неї імунітет.
- Стало відомо, скільки жителів Львівщини захворіло на хворобу Лайма від початку року.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе