На Червоноградщині Німеччина допоможе трансформувати вугільний регіон
За підтримки Німеччини на Червоноградщині реалізують проєкт з трансформації вугільного регіону, проєкт допоможе регіону залучити нові інвестиції та розвинути локальну економіку
Як повідомляє Львівська ОВА, сьогодні, 17 липня, Львова завітала Еліз Віж’є – виконуюча обов’язків керівника Програми "Підтримка структурних змін у вугільних регіонах України", що впроваджується в Україні Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ), передає "Еспресо.Захід".
Програма допоможе мікрорегіону розробити план диверсифікації (процес розширення діяльності підприємств, вихід на новий ринок, розробка нових видів товарів, робіт, послуг) локальної економіки, створення нових робочих місць у альтернативних секторах економіки. Уже зараз проєкт стартував на Червоноградщині.
В Червоноградському районі 6 з 7 територіальних громад прямо чи опосередковано залежать від вуглевидобутку, зокрема дві з них, Червоноградська та Белзька, мають на своїй території вугільні шахти. Однією із ключових проблем вугільного регіону є низький рівень диверсифікації локальної економіки, що стримує залучення інвестицій.
Під час зустрічі з керівництвом ОВА йшлося про співпрацю з товариством GIZ, аби напрацювати План дій справедливої трансформації для цілого Червоноградського вугільного мікрорегіону.
"Наша мета зовсім не в тому, аби закрити шахти. Ми розуміємо, що це робочі місця, тому в першу чергу маємо дбати про людей. В процесі трансформації варто зосередитись саме на перекваліфікації робітників, дати їм можливість вибору. На базі старих шахт утворити нові підприємства і тим самим забезпечити роботою ще більшу кількість населення, зокрема ВПО, які проживають у цьому районі. Ми повинні залучати інвестиції для підтримки тих видів економічної діяльності, що прийдуть на заміну промисловості на викопному паливі. З іншого боку, не всі громади до кінця розуміють навіщо потрібні такі зміни. Тож варто працювати і на рівні органів місцевого самоврядування, пояснювати, які перспективи та інвестиції вони можуть залучати в майбутньому. Спільно з GIZ ми розробимо детальний план дій, який допоможе трансформувати Червоноградський вугільний регіон", – наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
Заходи, що увійдуть у План повинні сприяти диверсифікації економіки Червоноградського району, створити нові робочі місця, забезпечити перекваліфікацію робітників, покращити екологічний стан регіону.
"Відкриття нових інноваційних підприємств у Червоноградському районі стимулюватиме розвиток малого та середнього бізнесу, а це забезпечить створення нових робочих місць. Досвід роботи місцевого населення лише на одному підприємстві у місті має відійти у минуле. При цьому ми враховуватимемо інтереси шахтарів під час програми перекваліфікації. Важливим кроком є перепрофілювання професійно-технічних закладів, де готують спеціалістів з гірничої справи", – зауважила Еліз Віж’є.
- Нагадаємо, на Львівщині створили польський сервіс відбудови України
- Актуальне
- Важливе