Музика рулить: громадські проєкти- переможці Галицького району Львова
Упродовж двох тижнів тривало голосування щодо громадського бюджету Львова. Проєкти, що набрали найбільше голосів на свою підтримку, отримають кошти на реалізацію.
"Еспресо.Захід" підготував перелік малих проєктів Галицького району, які перемогли в голосуванні й мають найбільше шансів бути втіленими.
Медично-освітні проєкти Галицького району, які набрали найбільше голосів
Найбільше голосів з-поміж освітньо-медичних проєктів набрав той, що передбачав купівлю інструментів для музичної школи № 2 – його підтримали 1218 осіб. Для якісного навчання учнів у музичній школі тепер закуплять цимбали, дзвони, контрабас, акордеон і скрипки.
Ще один освітньо-медичний проєкт Галицького району зумів набрати більше тисячі голосів. Йдеться про інтерактивний приймальний покій 1-ї міської клінічної лікарні ім. Князя Лева. У межах приймально-діагностичного відділення лікарні встановлять монітори біля кабінетів, системи відео спостереження, а також проведуть ремонт приміщень за адресою вул. Ужгородська, 1. За це свій голос віддали 1085 львів’ян.
На третьому місці опинився Ліцей № 52 імені Лобачевського. Тут чекають на оновлення шкільної кухні та створення шкільного простору "Майстер-Шеф". Наразі кухня тут складається із кількох приміщень на вулиці Гоголя, 17 – вони потребують ремонту і технічного оновлення. Завдяки 635 відданим голосам приміщення кухні розширять і закуплять сучасне обладнання.
Читайте також: Комфортніші парки й наукові цікавинки: великі громадські проєкти-переможці Львова
Є серед переможців і дитячі садки. Наприклад, реалізація проєкту благоустрою території ЗДО №41 (вул. генерала Тарнавського, 100а) передбачає заміну застарілого асфальтного покриття на території дитсадку на бруківку. Цей проєкт набрав 435 голосів.
Благоустрій території чекає і на ще один садок – ЗДО №43, що на вул. Кирила і Мефодія, 11. Цей проєкт зібрав приблизно таку ж кількість голосів – 409. Тут планують замінити застаріле покриття дитячих майданчиків на безпечну гумову плитку, що дозволить уникати травмування дітей під час активних ігор і занять з фізичного виховання.
Зуміла потрапити до числа переможців і ще одна музична школа – №1 ім. А. Кос-Анатольського. Для цього закладу закуплять духові та ударні Для повноцінної та якісної роботи тут потребують таких музичних інструментів, як литаври, дзвіночки, ударна установка, саксофон,саксофон сопрано, труба кларнет, тенор, баритон та ін. Проєкт набрав 303 голоси.
Щасливчиками з-поміж освітньо-медичних проєктів Галицького району стали й учні та працівники ліцею №10 ім. св. Марії Магдалени (вул. Генерала Чупринки, 1). 251 голосу вистачило, аби забезпечити реалізацію проєкту модернізації спортивно-актового залу. Йдеться про нове освітлення, утеплення стін, які постійно замокають і страждають через грибок, і декор приміщення.
Нове лабораторне обладнання - нова якість дослідження. Цей проєкт передбачає закупівлю медичного обладнання для лабораторії 4-ї міської клінічної лікарні (вул. Олександра Фредра, 2). Йдеться про автоматичний гематологічний аналізатор, аналізатор сечі та автоматичний аналізатор глюкози.
"Інші проєкти" набрали менше голосів, ніж освітньо-медичні
За реконструкцію підпірної стіни на території Високого Замку (вулиця Максима Кривоноса) у Галицькому районі проголосувало 316 львів’ян.. Тривалий час ремонтів тут не проводили, а через погодні умови стіна руйнується і з часом може загрожувати життю чи здоров’ю мешканців.
Наступний за кількістю голосів – спортивний воркаут-майданчик на Цитаделі, який підтримали 290 людей. Тренажери дозволять займатися спортом мешканцям мікрорайону та прилеглих територій. Майданчик створять на вул. Павла Грабовського.
"Забрати дитячий майданчик в алкоголіків та наркоманів і повернути його дітям" – таку мету декларували автори проєкту щодо майданчика в дворі Городоцької, 45. Тут планують зробити мандариновий плейграунд з елементами зеро-вейст. Бетонні плити та бордюри, що несуть загрозу, демонтують, встановлять освітлення та інформаційну таблицю. 167 голосів.
Проєкт "Замкові моржі" – територія здорового способу життя. В об'єднання "Замкові моржі" вже входить понад 200 членів, які завдяки добровільній праці і доброчинним внескам утримують басейн просто неба в парку "Високий Замок". Реалізація нового проєкту (його підтримала 131 особа) допоможе відремонтувати басейн просто неба, реконструювати водовідведення та впорядкувати навколишню територію, а також облаштувати велопаркінг, лавки, дощові навіси, освітлення і відеонагляд.
Проєкт капітального ремонту дитячого майданчика та новий ігровий комплекс в парку культури та відпочинку імені Хмельницького отримав 102 голоси підтримки. Тут планують зробити смугу перешкод з міні-стіною для скелелазіння та ін.
Міні скейт-парк на Калічій Горі. У цьому мікрорайоні відсутній скейт-парк, а через стару забудову ще й обмежена кількість спортивних майданчиків. 56 голосів у підсумку.
На сьомому місці в категорії інших проєктів, – влаштування мистецької тераси Центру архітектури, дизайну та урбаністики "Порохова Вежа". Йдеться про артпростір у самому серці міста Львова, що доступний для проведення подій, лекцій, концертів, фестивалів і мистецьких перфоменсів. 41 голос
- Нагадаємо, в міській скарбниці на проєкти-переможці передбачено 75 мільйонів гривень.
- Усі проєкти громадського бюджету у Львові традиційно поділені на дві категорії – "освітньо-медичні" й "інші".
- На малі проєкти кожного району міста передбачено по 10% від усього громадського бюджету. Максимальний кошторис малого проєкту – 600 тис. грн, а це означає що в районі буде щонайменше 13 проєктів-переможців. Або більше, залежно від кошторису тих проєктів, які отримали найбільшу підтримку.
- Відповідно до умов конкурсу, щонайменше 40% кількості проєктів-переможців мають становити проєкти з категорії "Інші" – проєкти, які не стосуються освітніх та медичних закладів. Тобто при 13 проєктах-переможцях 6 із них будуть з категорії "Інші проєкти".
- Голосування за проєкти для реалізації за рахунок коштів громадського бюджету Львова здійснювали через е-сервіс "Громадський бюджет Львова" або інший спеціалізований сервіс.
- Цьогороку за громадські проєкти проголосувала рекордна кількість львів'ян.
- Оголошення переможців має відбутися до 31 грудня 2021 року. Планування й реалізація проєктів – до 31 грудня 2022-го.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе