Як можна звільнитися з військової служби в час воєнного стану
Під час воєнного стану в Україні існують певні підстави для звільнення з військової служби за призовом під час мобілізації
"Еспресо.Захід" розповість детальніше про умови для звільнення з війська та які зміни чекають за новим законом про мобілізацію.
Підстави для звільнення з військової служби
-
За віком: якщо військовослужбовець досяг граничного віку перебування на військовій службі, який становить 60 років (для вищого офіцерського складу – до 65 років).
-
За станом здоров’я: якщо стан здоров’я не дозволяє продовжувати службу.
-
У зв’язку з набуттям законної сили обвинувальним вироком суду: якщо особі призначено покарання у виді позбавлення волі, обмеження волі або позбавлення військового звання.
-
Через сімейні обставини або інші поважні причини: наприклад, якщо є необхідність догляду за хворими родичами.
Читайте також: Посилення мобілізації: частина багатодітних батьків отримає повістки
За новим законом у час воєнного стану можна звільнитися за таких умов:
-
За станом здоров’я. Увага! З переглядом через 6-12 місяців
-
У зв’язку з закінченням особливого періоду або за віком.
-
Через сімейні обставини чи інші серйозні причини. Увага! Конкретного переліку причин немає.
-
За обвинувальним вироком суду.
-
Важливо! Після звільнення з недобровільного полону
-
Через інвалідність І, ІІ, ІІІ груп.
Читайте також: Як військовозобов'язаному оновити свої облікові дані в ТЦК та як мобілізація торкнеться українців за кордоном
Строки військової служби
Загалом на час війни в Україні терміни військової служби не мають чітких меж. З нового закону про мобілізацію виключили відповідну норму – "військова служба за призовом під час мобілізації триває до закінчення особливого періоду".
Натомість депутати "Європейської Солідарності" зареєстрували законопроєкт про встановлення чітких термінів звільнення з військової служби.
"Враховуючи, що із законопроєкту про мобілізацію зникла норма, яка була в першому варіанті проєкту про 36 місяців служби і звільнення за рішенням Ставки, ми відстоюємо право тих, хто з першого дня війни – на фронті. Посилення мобілізації тільки через примус, без мотивації, вважаємо помилковою політикою влади", – каже народна депутатка Софія Федина.
Нардепи пропонують демобілізувати військового після 36 місяців служби та 18 місяців на перших лініях фронту. На цей час законопроєкт ще не розглядали.
Читайте також: Мобілізація батьків-одинаків і хто може отримати відстрочку від служби
- Актуальне
- Важливе