"Ми гарантуємо, що кандидат 100% потрапить до нас", – керівник рекрутингового центру 3-ї штурмової бригади
В Україні триває мобілізація. До цього процесу активно долучилися й рекрутингові центри, які дедалі частіше відкривають у Львові. Зокрема, славнозвісної 3-ї штурмової бригади
У Львові з літа 2023 року працює рекрутинговий центр 3-ї штурмової бригади. Кого беруть у штурмовики, як відбувається процес оформлення і чи беруть до бригади жінок – розповів "Еспресо.Захід" Павло Дьокін, керівник рекрутингового центру.
Фото: надав Павло Дьокін
Скільки кандидатів уже звернулося до вас із часу відкриття рекрутингового центру?
Цифри я вам говорити не можу, але якщо брати загалом, то до нас йде не левова частка, але достатньо багато людей. Особливо, якщо ми говоримо про контрактників.
У Львові відкрили вже чимало рекрутингових центрів інші бригади. Чи можна говорити про конкуренцію в цьому плані?
Так, є конкуренція, як би воно не звучало. Умовно, якщо в мене є брат, який пішов у 24-ту бригаду, а я є цивільним, то, скоріш за все, я йшов би в бригаду, де мій брат. Тобто у Львові є 80-та, 24-та бригади, 125-та бригада ТрО тощо. Левова частка хлопців там є львівськими, туди йдуть їхні знайомі, родичі.
Контракт із бригадою 100% гарантує, що людина потрапить саме до нас, як і хотіла
Який шлях проходить кандидат, щоб потрапити до 3 штурмової бригади? Як цей процес виглядає?
Якщо широко розказувати, то ми працюємо кожен день. В ідеалі перед тим, як до нас прийти, кандидат заповнює заявку у нас на сайті. Після цього з ним зв’язується телефоніст і призначає співбесіду вщодо рекруту у центр, який територіально ближче до нього: Львів, Київ або Дніпро. Після цього кандидат приходить до нас, ми з ним розмовляємо та заповнюємо анкету, також проводимо фізтест. Після цього, якщо нам усе підходить, так само як і кандидату, то людина їде на оформлення у свій РТЦК (якщо кандидат місцевий). Якщо людина зі Львівщини чи іншої області, то її відправляють до нас на базу, де під час навчання його оформляють. До оформлення весь цей процес займає тижні два. Загалом ми даємо людині час, аби вона встигла закінчити всі свої справи.
Що таке фізтест?
Ми відводимо людину на спортивний майданчик і там вона робить стандартні вправи типу віджимання, біг тощою. Якогось критерію немає, це проста перевірка здоров’я. Ми не вимагаємо надзвичайних показників.
Йдуть лише через контракт?
Ні, ми оформляємо також і через мобілізацію. Не скажу, що краще. Якщо брати фінансову сторону, то, до прикладу, за перший контракт Львівська громада платить гроші, як і загалом у ЗСУ. Це ще й розуміння, того, що умовно 3 роки відслужив і все. Але зараз це не факт, бо ж війна.
Чи надаєте ви гарантії, що майбутній боєць потрапить саме до вашої бригади?
Контракт із бригадою на 100% гарантує, що людина потрапить саме до нас, як і хотіла. При мобілізації є певні моменти, через які зрештою чоловік може піти в іншу бригаду. Коли людина йде через мобілізацію, то вже під час проходження базової підготовки на полігон може приїхати представник іншої бригади та переманити, до прикладу. Але якщо людина має бажання потрапити конкретно до нас, хоч і не хоче підписувати контракт, то ми зробимо, щоб так і сталося.
Скільки людей у тиждень приходить до рекрутингового центру?
Усе відносно. Сьогодні може прийти 5 людей на співбесіду, завтра 1, а післязавтра 2, проте весь день будуть консультації телефоном. Якоїсь конкретної цифри не скажу.
Якщо людина без усвідомлення, куди прийшла, якщо має судимості з певним переліком статей – не беремо
Ви берете жінок до себе служити?
Приходять до нас жінки, з ними проводяться окремі співбесіди. Бувають такі, що хочуть саме на штурмовика йти. Жінок ми відправляємо на тиждень штурмовика, це така окрема програма. Там вони проходять посилену підготовку, і якщо жінка справляється, то її можуть узяти в бригаду. Але так не завжди, бо скажу, що штурмувати мають чоловіки. Загалом у бригаді є жінки-штурмовики, діловоди, медики.
Що це за тиждень штурмовика?
Є люди, які хочуть долучитися, але не до кінця розуміють свої сили і чи взагалі це для них. Саме для таких охочих і є ця програма. Ми відправляємо кандидата на базу, де він живе з іншими, навчається та тренується. Після цієї програми, якщо йому все підійшло, можна розпочинати процес оформлення. Якщо навіть після одного дня програми щось людині не так, то вона може зібрати речі та поїхати додому. Це в першу чергу оцінка власних можливостей, ставлення в колективі тощо.
Чи є випадки, коли ви відмовляєте людині відразу?
Буває таке, що відмовляємо. До прикладу, обмежено придатним, бо ми штурмова бригада. Але загалом, то все індивідуально. Якщо людина без усвідомлення, куди прийшла, якщо має судимості з певним переліком статей – не беремо. Але я навіть не назву умов, за якими на 100% дорога до нас закрита. Головне – це мотивація і розуміння, що бригада виконує надважкі завдання.
Усі знають свої права, але забувають, що разом з ними йдуть і обов’язки. Ми не можемо звинувачувати ТЦК у неправильних діях
Чи можете ви як військовий оцінити процес мобілізації у нас в країні?
Сказати, що держава в цьому плані щось робить неправильно, я не можу. Наше вище керівництво не дурне і розуміє, що робить. Якщо говорити про ТЦК і людей, які розповсюджують якісь негативні речі, то варто розуміти, що працівники ТЦК не відразу ж зупиняються біля людини й просто так її забирають, правильно? Щось повинно спричинити до цього. Чому людина, яка зобов’язана йти захищати країну, чинить супротив військовим? Усі знають свої права, але забувають, що разом з ними йдуть і обов’язки. Ми не можемо звинувачувати ТЦК у неправильних діях. Так, у плані комунікації є проблема і нам треба доносити до цивільного населення, що при отриманні повістки людина не потрапляє відразу на фронт. У людях залишились якісь стереотипи, але так немає і не було.
Читайте також: У Львові 24-та бригада розпочала рекрутинг: кого шукають
- Актуальне
- Важливе