"Добровольців мало, а решта забула, що захист країни є обов'язком": Львівський ТЦК про мобілізацію та ухилянтів
Питання роботи центрів комплектування та соціальної підтримки - серед тем, які часто обговорюють у суспільстві. Зокрема, як поліція та ТЦК ловлять військовозобов'язаних, котрі ухиляються від мобілізації
Про аспекти роботи обласного центру територіальної комплектації "Еспресо.Захід" розпитав у службі зв’язків з громадськістю Львівського ОТЦК та СП.
Як допомагає в роботі центрів комплектування система "Оберіг"?
Система автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи (АІТС) "Оберіг" запрацювала в Збройних Силах України з 2023 року. На сьогодні в Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів під'єднано реєстри Державної податкової служби, Міністерства юстиції України, Державної прикордонної служби, Міністерства освіти і науки, Державної судової адміністрації України та Державної міграційної служби України. Разом усі ці реєстри надають змогу працівникам ТЦК та СП мати розширену картину про облікові дані військовозобов’язаних, щоб організувати своєчасне оповіщення їх.
Значна кількість громадян 25-річного віку є добровольцями
Яким чином зменшення призовного віку від 25 років вплине на мобілізаційний процес?
Зменшення призовного віку надасть змогу поступово доукомплектувати військові організаційні структури людьми молодшого віку, які в більшості є патріотично налаштованими на захист країни та спроможні фізично проходити військову службу. Значна кількість громадян 25-річного віку є добровольцями, але до внесення змін у законодавство не могли бути призвані на військову службу під час мобілізації.
Наскільки дієвою, з погляду ТЦК, могла б бути смартмобілізація?
Враховуючи призовний вік від 18 до 60 років, смартмобілізація, та й узагалі цифровізація певних мобілізаційних процесів може викликати ускладнення в роботі з військовозобов’язаними старшого віку.
Чи допомагає ТЦК у роботі з ухилянтами поліція і як саме?
Національна поліція виконує покладені на неї завдання в межах своїх повноважень щодо доставки за зверненнями ТЦК та СП військовозобов’язаних, які вчинили адміністративні правопорушення за ст. 210 КУпАП (відповідальність за порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку).
Як відбувається процес доставлення таких військовозобов'язаних до центрів комплектування?
За зверненнями районних ТЦК та СП органи Національної поліції здійснюють адміністративне затримання та доставляють військовозобов’язаних, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені згаданою вище статтею. У РТЦК та СП на цих людей складають протокол про порушення та виносять постанову.
Мобілізація – не добровільний вид служби. Захищати Україну – це конституційний обов’язок
Чи досі є достатньо добровольців, як на початку повномасштабного вторгнення?
Громадян, які добровільно бажають бути призвані по мобілізації, на сьогодні дуже мало. А поведінку решти громадян України можна трактувати як таку, що вони забули, що захищати недоторканість та територіальну цілісність України – це конституційний обов’язок усіх громадян України, а мобілізація – не добровільний вид служби.
Скільки військових після бойового досвіду зараз працює у Львівському ОТЦК та СП?
У ТЦК та СП Львівської області проходить військову службу понад 70% військовослужбовців, які мають досвід бойових дій, серед них чимало поранених і воїнів після важких бойових травм.
- Актуальне
- Важливе