Міську лікарню на Львівщині через неспроможність планують реорганізувати у хоспіс
Міська лікарня у Судовій Вишні одна з тих, які не ввійшли до спроможної мережі медзакладів Львівщини. Через відсутність потужних стаціонарних підрозділів лікарню планують перетворити у хоспіс
Про це повідомив голова Судововишнянської громади Зеновій Фольтович, передає "Еспресо.Захід".
За словами міського голови, на території громади функціонує два медзаклади – Судововишнянський центр первинної медико-санітарної допомоги та Судововишнянська міська лікарня. Перший увійшов до спроможної мережі Львівського госпітального округу. Натомість міська лікарня не потрапила до переліку спроможних, оскільки не має потужних спеціалізованих стаціонарних підрозділів, де б могли здійснювати хірургічні втручання дорослим та дітям, й відповідно, отримувати кошти від НСЗУ. Як зауважив Зеновій Фольтович, медзакладу не зрівнятися, наприклад з лікарнями у Новояворівську чи Городку.
"Кошти завжди потребують зваженого та правильного підрахунку. Тому на підставі проведених розрахунків можна з впевненістю ствердити, для того, щоб заклад охорони здоров'я мав можливість утримувати 22 медичних працівників, потрібно проводити щонайменше 30 хірургічних операцій в місяць. На превеликий жаль, Судововишнянська міська лікарня не проводить стільки операцій.
Отже, за відсутності фінансування від НСЗУ за цим пакетом, за неможливості проведення великої кількості хірургічних операцій у цьому закладі охорони здоров'я та за неможливості утримування великої кількості медичних працівників, прийнято управлінське рішення розвивати обсяг медичних послуг за пакетом "Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим та дітям", – зазначив голова Судововишнянської громади.
Працюючи у форматі хоспісу медзаклад зможе отримувати фінансування від НСЗУ, водночас міська рада як власник комунальної установи допомагатиме оновлювати матеріально-технічну базу. Як зазначив міський голова, що наразі вдалося закупити нові сучасні рентген, УЗД та ШВЛ-апарати, фетальний монітор, монітори пацієнта, інфузомати, дефібрилятор. Заплановано відкриття кабінетів рентген та УЗД-діагностики, триває ремонт приміщень для реанімаційного відділення. Також капітально відновлено дві палати для ветеранів, завершено ремонт приміщення приймального покою, перенесено відділення лабораторії та в процесі ремонтні роботи денного стаціонару та поліклінічного відділення. Незабаром також планують відновити дах лікарні та відремонтувати харчоблок.
Як запевнив Зеновій Фольтович, паліативний напрям медичних послуг має право на життя в громаді та дозволить зберегти й розвинути послуги лікарні. Крім того, реконструйоване приміщення Маломокрянівської школи також може бути використане під хоспіс.
-
До спроможної мережі медзакладів Львівщини з 65 стаціонарних установ увійшли 37. З них 9 стали надкластерними, 7 визначено кластерними, а решта – загальні лікарні. Такий план діятиме 3 роки. Більше у статті
- Актуальне
- Важливе