Еспресо. Захід
Інтерв’ю

Як у Львові зменшити затори на дорогах: треба спочатку налагодити роботу громадського транспорту

17 червня, 2023 субота
18:14

Щоб було менше заторів у Львові, треба створити відповідні умови, як мінімум дотримуватися правил дорожнього руху – мінімальна ширина смуги має становити 2,75 м

Роман Льода вже декілька років займається підготовкою майбутніх водіїв. До цього він займав різні посади в автотранспортних підприємствах Львова. "Еспресо.Захід" поспілкувався з експертом на тему, як покращити дорожній рух у Львові?

Пане Романе, ви людина з великим досвідом у транспортних справах Львова. На вашу думку, на що найперше варто звернути увагу, щоб місто стало справді зручним для всіх категорій: і водіїв, і пішоходів, і велосипедистів?

Найперше у всіх має бути розуміння, що кожна справа потребує своїх фахівців. Можна багато чого навчати, а самому не вміти. Як вчити танців, коли сам не вмієш танцювати? Те саме з транспортом: тут мають працювати спеціалісти цього напрямку.

Я вважаю, що для початку треба прийняти одне зрозуміле для всіх рішення на багато років, яке варто шліфувати під особливості Львова і працювати над цим. Якщо місто хоче, щоб люди більше користувалися громадським транспортом, а менше приватним, тоді для цього потрібно робити відповідні кроки. Наприклад, потрібно навести лад з часом роботи громадського транспорту.

Бо зараз громадський транспорт курсує тоді, коли перевізникам вигідно, відповідно, зранку та ввечері складно добратися,

особливо на околиці, наприклад, Левандівка, Кривчиці, Рясне, Брюховичі, Винники та інші напрямки. Коли рух громадського транспорту починається пізніше, а закінчується швидше – це змушує людей користуватися приватним транспортом.

До того ж, ми бачимо, що деякі зупинки громадського транспорту розміщені таким чином, що створюють затори. Наприклад, біля "Кумпеля" на просп. Чорновола, біля ТЦ "Магнус". Також є проблема з автобусами приміського сполучення. По-суті, для більшості з них так і не зробили автостанцій і вони стоять на проїзній частині в очікуванні наступного відправлення. Це теж створює додаткові затори та незручності.

Стосовно водіїв, правила дорожнього руху мають бути для них основою основ, як для когось Біблія, Коран, Тора.

Тобто треба піднімати культуру водіння. Чому часто автобуси чи тролейбуси не заїжджають у відведені їм кишеньки? Бо, по-перше, є такі автомобілісти, які там паркуються, а, по-друге, є такі водії, які будуть ще сигналити автобусам чи тролейбусам, які виїжджають, замість того, щоб пропустити. ПДР говорять: ”У населених пунктах, наближаючись до автобуса, мікроавтобуса або тролейбуса, що розпочинає рух від позначеної зупинки, розташованої в заїзній ”кишенці”, водії інших транспортних засобів зобов'язані зменшити швидкість, а в разі потреби - зупинитися, щоб дати можливість маршрутному транспортному засобу розпочати рух”. За ненадання переваги маршрутним ТЗ, передбачено штраф 680 грн.

Особливо дивують мене водії, які зупиняються на лівій стороні дороги, коли є трамвайна колія і, відповідно до ПДР зупинятися там не можна. ПДР кажуть: ”У населених пунктах зупинка і стоянка транспортних засобів дозволяються на лівому боці дороги, що має по одній смузі для руху в кожному напрямку (без трамвайних колій посередині) і не розділена розміткою 1.1.” Відповідно, водій перебуваючи за кермом автомобіля з лівої сторони паркуючись у виділеному для цього місці, наприклад на вул. Київській, де ширина паркувальної зони мінімальна не завжди оцінює правий габарит свого транспортного засобу і блокує трамвайний рух. 

На вул. Котляревського спостерігав випадок, коли водій з наклейкою "У" поставив автомобіль прямо на трамвайній колії. Поліцейські відмовлялись викликати евакуатор мотивуючи тим, що можуть це зробити через годину блокування руху, хоча ніде не прописана така норма. До слова, наклейка ”Транспортні засоби” на яких проводиться навчання, повинні мати розпізнавальні знаки ”Учбовий транспортний засіб”. Інших випадків для наклеювання такої наліпки в ПДР не передбачено. За кермом перебуває вже не учень, а повноцінний водій.

Також вважаю, що місту дуже потрібні дворівневі розв’язки, а у Львові їх майже немає. Так, це дорого, але точно б розвантажило чимало вулиць. Адже є проблема з виїздами з міста, кілька з них перенасичені транспортом. Щоб було менше заторів, треба створити умови.

У Львові спостерігаємо тенденцію, що роблять вулиці все вужчими для автомобілістів, щоб таким чином зменшити швидкість руху і зменшити кількість потенційних ДТП. Як гадаєте, чи ця стратегія виправдовує себе?

У правилах дорожнього руху чітко прописано, що мінімальна ширина смуги руху має бути 2,75 метри. Часто у Львові немає можливості дотримуватися цього правила, бо вуличники старі і вузенькі, особливо центральна частина міста. Коли проєктують реконструкції доріг, є винятки, але варто враховувати ці нормативи по ширині проїзної частини. Можливо, десь вужчим (де це можливо) робити тротуар, щоб хоча б легковий автомобіль міг зупинитися і не створювати перешкод.

Згадаймо реконструкцію вул. Мечникова, де є пологовий будинок. Приїжджають батьки і близькі забирати дитину, а немає де авто поставити.

У двір поставили не вийде, там шлагбаум. На вулиці буля входу маленька кишенька і стоїть знак – стоянка заборонена, тобто можна лише зупинитися. Але де зупинитися, посередині вулиці? Посередині – заборонено, а по боках є трамвайна колія. До того ж, ніхто не враховує того, що там також живуть люди, яким треба щось привезти. Крім цього є магазини, де зупинити автомобіль для розвантаження товарів? 

Така ж проблема з паркуванням біля Янівського цвинтаря на вул. Шевченка. Де можна поставити авто відвідувачам цвинтаря зі сторони входу? Загалом дуже бракує в місті кількарівневих паркувальних майданчиків. Натомість роблять ті декілька кишеньок-парковок на відремонтованих вулицях за рахунок звуження проїзної частини.

Також я вважаю, що у Львові занадто захопилися острівцями безпеки, які не завжди виправдані. Наприклад, з вул. Пасічної поворот на ліво до центру на вул. Личаківську. Там острівець безпеки, який змушує водіїв, особливо автобусів великого класу, до міліметра вимірювати свою траєкторію руху, щоб його не зачепити. Або острівець безпеки на перехресті вул. Шота Руставелі та вул. Зелена. Якщо щось запарковане справа, як там може тролейбус вписатися при здійсненні повороту ліворуч з вул. Зеленої? Мусить або задніми колесами на острівець виїжджати, або передніми – на тротуар.

Як пам’ятаєте, через цей острівець сталася трагедія, коли під колеса потрапили бабуся з дитиною.

Варто ще сказати кілька слів про пішохідні переходи. Біля колишньої "Бомби" на вул. Варшавській, де почергово проходить 10 пішоходів (не одночасно) і лише одне авто встигає проїхати і знову з'являються пішоходи. Там суцільний потік транспорту і хвіст тягнеться до вул. Замарстинівської чи на просп. Чорновола у напрямку вул. Торф'яної. Якщо зробити світлофор на кнопку, це б зменшило затори. Не всюди такі необхідні, а там є потреба. Декілька пішоходів зібралися, натисли кнопку, перейшли організовано і немає проблеми. До того ж, там пролягає маршрут руху карет швидкої допомоги, які рухаються від 2-ої підстанції швидкої медичної допомоги, яка знаходиться за адресою вул. Пилипа Орлика, а також доставляють хворих до двох великих лікарень міста, для яких кожна додаткова хвилина може врятувати чиєсь життя.

На вул. Бандери зробили пішохідну зону біля храму Свв. Ольги і Єлизавети. Правила дорожнього руху дозволяють заїзд у пішохідну зону певним категоріям осіб крім громадського транспорту: хто там працює, проживає, обслуговує. Однак з обох сторін встановили інші знаки, які унеможливлюють туди рух. Відповідно, нікому не можна заїхати туди без порушень правил. Це нонсенс якийсь. Тобто потрібно більш уважніше ставити знаки на дорозі.

Підсумовуючи, з одного боку, звуження доріг, острівці безпеки і тому подібне заставляють водіїв повільніше їхати, менше ДТП на швидкості, але з іншої сторони – це провокує більші затори в місті.

Тому потрібно постійно балансувати, щоб у підсумку місто не зупинилося.

Нещодавно у Львові повністю відкрили для проїзду вул. Шевченка, яку реконструювали 3,5 роки. Які недоліки ви бачите у цьому проєкті?

Нижню частину в сторону центру, вважаю, що варто перейменувати у провулок Шевченка, а не вулицю Шевченка. Чи хтось прораховував, якщо зупиниться трамвай, чи станеться ДТП, чи рухатиметься тоді транспорт?

У форс-мажорних ситуаціях, куди ”притиснутися” автомобілям, якщо їде швидка чи пожежна машина?

Там проїзної частини немає, там трамвайна колія. Все звузили, а було стільки місця. 

При проєктуванні квазікільця на вул. Шевченка-Левандівській не врахували винос кузова. Під час повороту транспортний засіб займає більшу ширину і автобуси середнього класу та вантажівки при здійсненні повороту не поміщаються в у своїй смузі, виходять за її межі. Чи не вартувало спроєктувати ширину смуг при повороті, щоб вони відповідала певним нормам не ставали причиною затримок в русі, щоб був забезпечений бічний інтервал і щоб така ситуація не провокувала виникнення ДТП? Тобто є питання до проєктанів.

  • Нагадаємо, на Миколайчука демонтують всі МАФи, які розташовані в межах реконструкції вулиці
Теги:
Читайте також:
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 39.43
    Купівля 39.43
    Продаж 39.93
  • EUR
    Купівля 42.14
    Продаж 42.9
  • Актуальне
  • Важливе
2024, середа
1 травня
14:24
У Львові повідомили про підозру трьом бойовикам "ДНР"
14:13
Оновлено
Великодні гаївки у Львівському скансені
Львівський скансен запрошує на Великдень у Гаю: програма
14:11
Коридор пошани для посмертного донора
У Франківську родичі двох пацієнтів дали згоду на посмертне донорство, врятувавши життя п'ятьох людей
13:54
Ярослав Процайло
З червня вважався зниклим безвісти: підтверджено загибель воїна зі Львівщини Ярослава Процайла
13:40
ДТП на Закарпатті
На Закарпатті автівка наїхала на дитину, хлопчик у лікарні
13:26
Ірина Антонюк
У гімназію в Чернівцях, де цькували дітей, призначили нову директорку
13:12
бригада швидкої
Пологи приймали у швидкій: на Закарпатті 17-річна жінка народила другу дитину
12:57
свято музики
Місто стане частиною світової події: у Львові відбудеться 12-те свято музики
12:43
У Львові затримали озброєних іноземців, які вчинили розбійний напад на неповнолітнього
У Львові затримали озброєних іноземців, які вчинили розбійний напад на неповнолітнього
12:28
свічка
На Тернопільщині повідомили про загибель військового, який зник безвісти 9 місяців тому
12:11
голова правління виноробного підприємства з Херсонщини, яка у період окупації вела бізнес із загарбниками
Розмістила окупантів і їхню техніку: підприємиці з Херсонщини оголосили підозру
11:55
ліси
Львівські рятувальники розшукали 15-річну дівчину, яка вирішила скоротити шлях, але заблукала у лісі
11:42
На Буковині затримали "бізнесмена", який за майже 2,5 млн грн планував переправити чоловіків за кордон
На Буковині затримали "бізнесмена", який за майже 2,5 млн грн планував переправити чоловіків за кордон
11:28
травмований турист
Рятувальники надали медичну допомогу туристу, якому стало зле у горах
11:24
Інфографіка
курс валют
Курс валют у Львові в банках та обмінниках на 1 травня
11:12
Біля Львова водій Chevrolet збив пішохода. Його госпатілізували
Біля Львова водій Chevrolet збив пішохода. Його госпіталізували
10:56
прикордонний контроль, перетин кордону
Скільки людей перетнули західний кордон України 30 квітня
10:44
На Закарпатті ДБР повідомило про підозру керівництву заповідника, які завдали місцевому бюджету збитків на 6,2 млн грн
Збитки бюджету на 6,2 млн грн: керівництву Карпатського біосферного заповідника оголосили підозру
10:27
Львівська черлідерка
Львівська черлідерка завоювала міжнародний Кубок ICU
10:10
західний кордон
Черги на кордоні з Польщею у Львівській області 1 травня
09:58
виробництво FPV-дронів у Калуші
Мукачівські школярі за тиждень зібрали понад 130 тис. грн на дрони для ЗСУ
09:45
суспільство
Великдень і Радониця: ПЦУ оприлюднила церковні свята у травні за новоюліанським календарем
09:28
львівські важкоатлети
Чоловіча команда важкоатлетів зі Львівщини стала призером чемпіонату України
09:11
немовля
Смерть немовляти на Рівненщині: батьки, які звинувачують медиків, розповіли про перебіг розслідування
08:54
наручники
Стало відомо, скільки кримінальних справ відкрили щодо ухилянтів на Франківщині впродовж 2023 року
08:27
Леонід Залевський
У боях під Семенівкою загинув волинянин Леонід Залевський
08:09
тюльпани
Погода на заході України: прогноз синоптиків на 1 травня
07:51
Огляд
Чому варто пекти паску в Чистий четвер
07:41
робота_документи_підрахунки
Закарпатський бізнесмен не оформив працівників і завдав державі збитків на 1 млн грн
2024, вiвторок
30 квітня
22:51
На Закарпатті відкрили меморіальну дошку полеглому на війні прикордоннику Руслану Гребенюку
На Закарпатті відкрили меморіальну дошку полеглому на війні прикордоннику Руслану Гребенюку
22:26
будинок, що постраждав унаслідок ракетного удару
Частині львів’ян відмовили у виплаті компенсацій за пошкоджене унаслідок ракетної атаки житло: причина
22:04
На Хмельниччині поліцейські врятували жінку, яка хотіла стрибнути з 20-метрової телевежі
21:46
На Рівненщині поліція затримала місцевих чоловіків, які незаконно видобували бурштин
21:25
Колекцію Острозького музею поповнила нова монета "Писанка"
Колекцію Острозького музею поповнила нова монета "Писанка"
21:10
акція рідних та близьких полонених українських захисників у Львові
Франківські депутати звернулися до президента щодо повернення полонених
20:50
новини Закарпаття
На Волині 19-річна мама заморила немовля голодом
20:32
комендантська година, Великдень
У великодню ніч комендантську годину на Львівщині не скасують, а на Хмельниччині скоротять
20:13
новини Львова
Закарпатський пенсіонер, який застрелив собаку, може сісти на три роки в тюрму
19:55
корупція
На Буковині п’яний водій хотів за 15 тис. грн відкупитися від правосуддя
19:37
Дві юні прикарпатки зайняли призові місця на чемпіонаті з джіу-джитсу у Парижі
Більше новин