Мільйони на геодезичні роботи: чи почнуть цього року ремонт вул. Миколайчука
Цього року у бюджеті розвитку Львова заклали 21 млн грн на реконструкцію вулиці Івана Миколайчука
Ще минулого року на архітектурному конкурсі обрали найкращий проєкт реконструкції вулиці, переможцем стало ЛКП "Інститут просторового розвитку" (ознайомитися з проєктом можна за посиланням). Цьогоріч депутати виділили перші гроші на цю ідею, яка загалом оцінюється у близько мільярда гривень. Тому сума у 21 млн грн – це точно не ті гроші, щоб запустити масштабну реконструкцію. Мова йде про створення проєктно-кошторисної документації, напрацювання планів по розширенню дороги (у планах будівництво трамвайної колії), оцінка приватного майна, яке треба буде викупити для цих робіт.
Транспортний експерт, голова ГО "За якісний транспорт" Святослав Товстига вважає, що цього року не слід очікувати якихось активних наземних робіт. Виділені мільйони підуть на роботи по геодезії, тобто вивченню ґрунтів, підземних вод та всього необхідного, щоб перетворити наявний ескізний проєкт у повноцінну проєктно-кошторисну документацію.
"Це робиться для того, щоб коли ми переможемо і війна завершиться, в Україну почнуть активно вливати кошти на відбудову, тоді місто запропонує вже готовий план зі всіма звітами експертиз про реконструкцію цією магістральної вулиці та побудову трамвайної колії. Тобто, так би мовити, робиться заготівка в шухляду на майбутнє. До того ж, потрібно буде викупити чимало земельних ділянок, треба провести багато розмов з власниками землі, щоб ті погодилися продати її місту і проєкт можна було реалізувати. А це роки роботи. Нагадую, що при будівництві трамвайної колії на Сихів змушені були змінити частину проєкту, бо один з власників так і не погодився продати своєї землі", – відзначає експерт.
Також на його думку реалізація цього проєкту ще не на часі, адже в міста немає таких грошей.
"Цей мікрорайон по завантаженості може стати більшим, ніж район Малоголосківської. Це понад 12 тис. людей, коли заселять всі квартири, які там активно будують. Тобто за 3-5 років всіх цих людей треба буде туди довозити і вивозити громадським транспортом. Вже бачимо, що туди проблематично доїхати. Тому рішення по трамваю та реконструкції вулиці є потрібними. Та дискусійним залишається питання про те, звідки взяти гроші на це і чи варто вже це робити? Цей проєкт точно потребуватиме 20 млн євро кредиту, який ЄБРР чи інший світовий банк легко погодить. Бо це вулиця, де є найбільша лікарня Львова, тобто соціальна і критична інфраструктура міста. Однак Львів і так має багато кредитів. Загалом зараз треба один-два бюджети розвитку міста, щоб покрити всі витрати на які взяли кредити", - говорить Святослав Товстига і додає, що наразі цей проєкт є більше медійним проєктом.
"Бо в міста зараз немає грошей навіть на ремонт трамваїв, а ми кажемо про запуск ще нових", - каже експерт.
Як розповів "Еспресо.Захід" голова комісії транспорту, зв'язку і міської мобільності Львівської міськради Ігор Зінкевич, проєкт реконструкції вул. Миколайчука може "збоку виглядати страшним" саме через велику суму грошей, однак цей стратегічний план дає розуміння, "куди буде рухатися ця важлива магістральна вулиця".
"Проєкт реконструкції вул. Миколайчука та розбудова трамвайної колії має право на життя, однак чи здійсниться це в короткостроковій або в довгостроковій перспективі, покаже ситуація з війною", – каже депутат
Також на думку Ігоря Зінкевича, найперше варто почати змінювати частину вулиці від вул. Щурата до вул. Мазепи, адже там складне перехрестя, а для пацієнтів лікарень, що поруч, потрібно його максимально зробити комфортним і розвантажити трафік.
Наразі, ні ЛКП "Львівавтодор", ні департамент міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР не повідомляли про роботи, які планують цього року здійснити щодо реконструкції вул. Миколайчука.
Читайте також: У Львові хочуть збудувати підземний паркінг впритул до річки Полтва
- Актуальне
- Важливе