"Ми донесли важливий меседж – в Україні є своя мова та культура", – солістка Go-A Катерина Павленко
Як не дивно, але дуже багато європейців не знали, що ми говоримо українською мовою, що вона в нас є. Нас сприймали, як частину Радянського союзу, де всі розмовляють російською.
Про це на форумі "Via Carpatia" під час дискусійної панелі "Urbi et Orbi. Культурна дипломатія і туризм" сказала співачка, фольклористка, композиторка, солістка гурту Go-A Катерина Павленко, повідомляє "Еспресо.Захід".
"Мені здається, що автентична українська пісня – ідеальна. Але враховуючи те, що ми живемо у 21 столітті, щоб донести її до нового покоління, нам потрібно було придумувати форми, які зрезонують людям. Тому ми вирішили переробити пісню так, як усі її почули на "Євробаченні". Зробили свій "Шум" для 21 століття, надали давній українській пісні нового життя. Коли їхали на конкурс, то не з думкою: от, дивіться, які ми молодці. А донести важливий меседж, що в Україні є своя мова та культура. Бо дуже багато європейців не знали, що ми говоримо українською мовою, що вона в нас є. Нас сприймали, як частину Радянського союзу, де всі розмовляють російською", – відзначила Катерина Павленко.
Читайте також: "Культура – не музей, українці мають показати світу сучасність своєї культури", – ексдпутат Європарламенту Павел Коваль
Співачка звернула увагу на те, що світ належно оцінив цей мікс давньої і сучасної української культури, який Go-A презентували на "Євробаченні".
"Ми дуже раді, що європейці нас оцінили. Наша пісня викликала справжній фурор у всьому світі. Адже потрапили у чарти Billboard – це перша українська пісня і гурт, який увійшов туди. Ми тривалий час були на перших місцях к європейських чартах. Про Україну заговорили в позитивному ключі. Українську пісню слухають і вона всім подобається. Мені хочеться, щоб про Україну більше говорили доброго. Хочеться, щоб Україну не сприймали як країну, де йде війна і багато проблем", – сказала Катерина Павленко.
Додамо, що учасники дискусійної панелі "Urbi et Orbi. Культурна дипломатія і туризм" обговорювали такі теми: Вплив (взаємо) проникнення культур: української у світі, світової до нас; як відбувалась інвазія українського культурного продукту в світ; як це вплинуло на розуміння і ставлення до України, її позицію; твори/явища, які стали брендами України в світі; роль культурної дипломатії у "великій" політичній дипломатії; розвиток культурного туризму, успішні історії; як і навіщо розбудовувати місцеві бренди (на прикладі Криворівні і Верховини).
- Нагадаємо, 25-27 червня 2021 року в Криворівні та Верховині Івано-Франківської області триває форум "Via Carpatia".
- Урочисте відкриття відбулося 25 червня у Верховині.
- Форум стартував із вручення премії Станіслава Вінценза "За гуманістичне служіння та внесок у розвиток регіонів". Її лауреатом цього року став Петро Рихло – український літературознавець, есеїст, перекладач, член Українського ПЕН-Центру.
- "Via Carpatia" відбувається вже вчетверте, цьогоріч – під гаслом "Капітал свободи: 30 років культурної незалежності". Його ініціатор – народний депутат України, голова підкомітету з питань культурної політики Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики Микола Княжицький.
- Організаторами Форуму виступили ГО "Верховина – квітка Карпат", ГО "Всеукраїнський демократичний форум", телеканал Еспресо, Верховинська селищна рада. Захід відбувається за підтримки Українського культурного фонду та Українського інституту книги.
- Детальна програма фестивалю Via Carpatia – тут.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу Facebook-сторінку
- Актуальне
- Важливе