Огляд бюджетних пріоритетів Львова у 2023 році
За 1,8 млрд грн бюджету розвитку Львова цьогоріч вдасться зробити не так вже й багато. Чимало розпочатих раніше проєктів лише частково дофінансуються. Левова частка запланована на медицину, менше вкроїли для освіти, доріг, інфраструктури, парків. "Еспресо.Захід" пропонує огляд, на що місто робить пріоритети та де буде "квітка" таки у 2023 році
"Еспресо.Захід" пропонує огляд, на що місто робить пріоритети та де таки буде "квітка" у 2023-му.
Медицина
На медицину у 2023 році передбачили 234,5 млн грн. Чи не найбільше коштів виділять Першому та Другому медоб'єднанням Львова. Зокрема, на придбання обладнання та предметів довгострокового користування для реабілітаційного центру "Незламні", що на вул. І. Мазепи, 25, передбачено 25 млн грн. Ще 7 млн грн витратять, щоб капітально відремонтувати тут благоустрій території. Крім того, цьогоріч закладено 1,5 млн грн на заміну вікон та дверей у будівлі, що практично буде на завершенні. Загалом же вартість цього капремонту становить понад 10 млн грн.
У межах створення реабілітаційного центру оновлять також лікарняний корпус на вул. В. Івасюка, 74 у Брюховичах. Зокрема, за майже 1,5 млн грн відремонтують територію й облаштують тренажери для відновної реабілітації пацієнтів в центрі "Незламні", а за 2,2 млн грн облаштують також спортивний майданчик.
Для центрального стерилізаційного відділення лікарні на вул. І. Миколайчука, 9 придбають за 5 млн грн медичне обладнання. Також у будівлі на 7-му поверсі продовжать капремонт приміщень центру трансплантології – на цей рік закладено трохи більше мільйона, а загальна вартість робіт – 9,6 млн грн.
Також цьогоріч планують майже завершити будівництво наземного закритого переходу між лікарнею швидкої допомоги на вул. І. Миколайчука,9 та центром реабілітації на вул. І. Мазепи, 25. Коштують ці роботи 25 млн грн, на цей рік місто виділяє 4,8 млн грн, тож проєкт мав би бути готовий на 99,4%.
У ще одному закладі Першого медоб'єднання – лікарні на вул. Пилипа Орлика, 4 – відремонтують частину покрівлі 1-го блоку головного корпусу, на що піде 1,6 млн грн. Тут також облаштовують ангіографічну операційну, яка до кінця року буде готова на 91,5%. У бюджеті розвитку заклали на це 4,5 млн грн, загалом роботи обійдуться у 8,8 млн грн.
За 3 млн грн для Першого ТМО придбають також нейроміографічний апарат.
На роботи у лікувальному корпусі на вул. Замарстинівській, 274 Другого медоб'єднання місто витратить 22,5 млн грн. Це ремонт будівлі та встановлення ліфта, котельні та комунакацій.
На придбання системи комп'ютерної томографії для 5-ї міської клінічної лікарні, що на вул. Є. Коновальця, 26 виділили 20 млн грн. А на реконструкцію необхідних для встановлення обладнання приміщень місто віддасть 6,1 млн грн. Тут також оновлюють систему протипожежного захисту, з необхідних 3,2 млн грн у бюджеті вкроїли 3 млн грн. Крім того, в лікарні за 5,6 млн грн реконструюють електромережі.
Також передбачено 4,2 млн грн для 3-ї міської поліклініки на Левандівці – за ці кошти хочуть відремонтувати частину третього поверху приміщень, загалом же вартість робіт – 5,2 млн грн.
Освіта
На освіту Львова у бюджеті розвитку на 2023 рік заклали трохи більше 121 млн грн. Здебільшого, роботи на об'єктах будуть продовжувати, незначна кількість тих, які вдасться завершити до кінця року.
Серед обіцяного до завершення капітальний ремонт території ліцею №2, що на вул. В. Великого, 55-А та школи №36, що на вул. В. Великого, 55-Б. Водночас облаштувати стадіон тут ще не вдасться. Загальна його вартість – 8,3 млн грн. Місто передбачило для робіт ще 4,4 млн грн на цей рік, а готовність проєкту за умови успішного освоєння грошей буде лише 87%.
За планом мають відремонтувати два шкільні басейни – у СЗШ №29 на вул. В. Сухомлинського, 6, що у Винниках, та у СЗШ №86 на вул. Ф. Скорини, 34. Обидва об'єкти майже однакові за вартістю – 13,9 млн грн і 13,5 млн грн відповідно.
Також у школі №95 на вул. І. Кавалерідзе, 15 мали б добудувати адмінкорпус ігрових видів спорту та спеціалізований ігровий майданчик на пісочному покритті. Витратять на це майже 920 тисяч грн, а загалом проєкт обійшовся у понад 26 млн грн.
У ліцеї "Гроно" на Левандівці за розвиткові кошти завершать капремонт харчоблоку з облаштуванням лінії роздачі, разом з тим планують відремонтувати спортивний майданчик вартістю понад 9 млн грн, з яких для старту цьогоріч заклали лише 100 тис. грн.
До переліку недореалізованих у 2023-му увійшла реконструкція спортивного залу Класичної гімназії при Львівському національному університеті ім. І. Франка на вул. Пороховій, 3. Загальна вартість проєкту 12,6 млн грн, на цей рік передбачили ще 2 млн грн, відтак готовність об'єкта буде 81,5%.
Не вдасться завершити будівництво спортзалу у школі №7, що на вул. Б. Хмельницького, 132. На це у поточному році в бюджеті заклали 1,5 млн грн, відтак це становитиме 81,1% виконаних робіт. Загалом вартість проєкту, який реалізовують з 2017 року, становить 43,4 млн грн.
Загалом у львівських навчальних закладах планують відремонтувати системи опалення та сигналізації, оновлювати приміщення, басейни, спортмайданчики, їдальні.
Однак є такі довгобуди, які цього року не вдасться завершити. Зокрема, це будівництво школи у Брюховичах на вул. А. Макаренка, 19. На нього у бюджеті розвитку запланували 40 млн грн, при повному освоєнні коштів проєкт буде реалізований трохи більше ніж на половину. Загальна вартість будівництва, що триває з 2014 року, становить понад 247 млн грн.
Інший об'єкт з довготривалою історією, яка почалася у 2016 році, – реконструкція з добудовою гімназії "Провесінь" на вул. Тракст Глинянський, 151-Б. На цей рік для продовження робіт сюди передбачено трохи більше 6 млн грн, що дозволить виконати третину робіт. Повністю проєкт коштує 83 млн грн.
Дороги, вулиці та історична спадщина
Практично немає проєктів у дорожній та містобудівній інфраструктурі, які місто прагне завершити цьогоріч. Серед масштабніших та вартісніших об'єктів чи не єдиний, де повністю мають виконати роботи, – це реконструкція аварійних сходів з вул. Лісної на території регіонального ландшафтного парку "Знесіння". За 2,4 млн грн тут влаштують підпірні стінки та пандус для маломобільних груп.
Продовжаться роботи з будівництва велодоріжки на проспекті Чорновола, вул. Варшавській та вул. Замарстинівській. На це цьогоріч заклали мільйон гривень. При тому проєкт буде реалізований на майже 60%.
Ще 20 млн грн передбачили на капремонт дороги та тротуарів на вул. Д. Яворницького. Повністю завершити ремонт на вулиці цього року не вдасться.
Для Парку культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького передбачили ще 4,1 млн грн на реконструкцію будівель спорткомплексу "Юність". Загалом з 2020 року тут облаштовують трибуну з вбудованими допоміжними приміщеннями, навіс та коментаторську будку, відновлюють підпірну стінку, вартість такого проєкту 33,6 млн грн. Наразі роботи виконані на половину.
У планах зазначається майже завершення реконструкцій площі Двірцевої (прогнозовано виконання 96,1% робіт) – на це піде 6,2 млн грн, загальна ж вартість понад 214 млн грн. Продовжиться й ремонт вул. Чернівецької від головного вокзалу до вул. Городоцької – місто виділить ще 4,5 млн грн.
Близька до завершення реконструкція вул. Замарстинівської – цьогоріч на роботи на відтинку від. вул. Гайдамацької до вул. Торф'яної планують витратити 5,3 млн грн, а її готовність до кінця року мала б становити 96%.
На капремонт вул. Данила Апостола у промзоні "Сигнівка" цьогоріч передбачено 1,8 млн грн, загалом йдеться про реалізацію трохи більше половини запланованих робіт.
При тому є низка запланованих величезних проєктів, на які цьогоріч виділили мізерні суми. Як-от будівництво гравійної дороги від західного обходу Львова до Білогорщі – 3,3 млн грн з понад 56 млн грн, на реконструкцію вулиці І. Миколайчука, де планують влаштувати трамвайну колію, передбачено 11 млн грн, а загальна вартість – 1 млрд грн.
На аварійний міст на перехресті вул. Т. Шевченка – вул. Омеляна Ковча, що у напрямку мікрорайону Рясне, виділили 11,5 млн грн, загалом же на роботи з будівництва нової споруди потрібно 70 млн грн.
Також у планах міста реконструкція вул. Т. Шевченка на відрізку від вул. Хорватської до вул. Ярослава Мудрого – цьогоріч на це витратять майже 930 тисяч грн. А щоб відремонтувати вулицю повністю, потрібно 62,2 млн грн.
Серед історичних об'єктів, які реставруватимуть, теж практично немає тих, де заплановано фінансування на сто відсотків. Наприклад, лише на дві третини вдасться капітально відремонтувати територію між вул. В. Винниченка та оборонним муром ансамблю Бернардинів. Реалізація проєкту триває з 2018 року, цьогоріч з бюджету розвитку передбачили 5,1 млн грн, а загальна вартість понад 13 млн грн.
Ще 2 млн грн виділять на реставрацію дерев'яної церкви Святої Трійці, що є пам'яткою архітектури національного значення, в с. Воля Гомулецька. Відтак, за умови успішного освоєння коштів роботи виконають на половину. Загалом проєкт коштує 4,8 млн грн.
Парки та адмінбудівлі
Щодо парків Львова, то цьогоріч заплановано фактично два проєкти, які все ж не будуть профінансовані на повну суму. Так, на проведення капремонту парку ім. І. Виговського передбачили ще 1,3 млн грн. Зазначимо, що роботи тут тривають з 2018 року, їх загальна вартість понад 19 млн грн.
На облаштування пішохідних алей у парку ім. Б. Хмельницького, що в Брюховичах виділили 1,3 млн грн, весь проєкт коштує 3,4 млн грн.
За розвиткові кошти планують відремонтувати приміщення для влаштування ЦНАПу для ветеранів на вул. В. Липинського,11, для цього виділили майже 1,5 млн грн. Також завершать капремонт приміщення на вул. Залізничній, 28, на роботи, що тривають з 2017 року, витратили 25 млн грн.
Ремонти районних адміністрацій Львова
Найбільше робіт запланувала Шевченківська райадміністрація. Зокрема, ремонт дворів, доріг та тротуарів на вул. І. Мазепи, 23, вул. Т. Шевченка, 358-Б та вул. Т. Шевченка, 370-372. На це витратять понад 10 млн грн. Також за 4 млн грн відремонтують вулицю Тараса Шевченка у с. Малехів.
Йдеться і про майже завершення ремонтних робіт частини вул. Щепової – на це заклали 5,9 млн грн, та ремонту дороги і тротуарів на вул. Садовій у Брюховичах – тут витратять 2 млн грн.
Крім того, продовжиться облаштування громадського простору та водойми на вул. П. Панча, 8-10. Проєкт, який місто реалізовує з 2020 року, коштує близько 23 млн грн, наразі план виконано на 60%. Цьогоріч з бюджету розвитку виділять 3,7 млн грн.
У Галицькому районі розпочнуть облаштування інтерактивного громадського простору "Місце щасливих людей" на площі Олекси Гасина. Для капітального ремонту потрібно 14 млн грн, цьогоріч передбачено трохи більше половини суми – 7,7 млн грн.
З масштабніших проєктів, які здійснить Личаківська РА, – капремонт дороги та тротуарів на вул. Котка, на це піде 1,5 млн грн. А в Сихівському районі продовжать ремонт, зокрема утеплять фасад будівлі на просп. Червоної Калини, 66. На це місто заклало 1,3 млн грн.
Окрім того, декілька проєктів Львівська міська рада втілить за розвиткові кошти у населених пунктах громади. Наприклад, у Лисиничах на ремонт адміністративної будівлі офісу Львівської громади передбачено 2,1 млн грн. Також 1,2 млн грн виділять на відновлення адмінбудівлі у Рясне-Руському. За понад 15 млн грн у Великих Грибовичах збудують Народний дім. Ще 3,5 млн грн місто заклало для облаштування громадського простору Прихисток у Народному домі Грибовичі.
- Актуальне
- Важливе