Львів’яни просять заборонити висотну забудову у мікрорайоні Під Голоском
У Львові зареєстрували петицію з вимогою заборонити висотну забудову і створити парк в мікрорайоні "Під Голоском"
Петицію 31 липня зареєструвала львівʼянка Анастасія-Марія Сейко, передає "Еспресо.Захід".
Львів'яни закликають мерію заборонити висотну забудову на 22 гектарах, що розташовані у зеленій зоні мікрорайону "Під Голоском". Зокрема, пропонують створити там парк.
Станом на 1 серпня петиція зібрала 206 підписів. Для того, щоб її розглянули на сесії міськради, потрібно 500 підписів львів’ян.
"Зі смутком дізналися про плани висотної забудови на скандальних 22 гектарах, які охоплюють територію зони Р-3. Потенційна втрата цієї зеленої зони, що слугує відпочинку та рекреації для багатьох мешканців Львова, а також природного укріплення мікроклімату нашого міста, є неприпустимою. Ми розуміємо, що розвиток міста потребує нових будівель та інфраструктури, проте важливо забезпечити баланс між економічними і соціальними потребами та збереженням природних ресурсів. Ця зона не тільки є цінними зеленими легенями для жителів, але й виконує функцію збереження біорізноманіття та підтримує екологічну рівновагу в місті. Так як переущільнений не тільки наш мікрорайон, а весь Львів загалом і якість повітря з кожним роком у місті тільки погіршується, то мусимо берегти кожне дерево - вони є природними фільтрами, які поглинають шкідливі гази, такі як вуглекислий газ та оксиди азоту, та перетворюють їх у кисень. Вони також вбирають пил та інші забруднення з повітря, зменшуючи ризик виникнення респіраторних захворювань у мешканців міста. Тому закликаємо вас вжити невідкладних заходів для збереження лісових насаджень, що є критично важливим для мешканців переущільненого забудовою мікрорайону "Під Голоском", - йдеться у петиції.
Мешканці мікрорайону просять провести повне та незалежне обстеження лісових насаджень – навколо пагорбу і включно з 22 га садових ділянок, що останнім часом були надані певним громадянам і зараз є у власності будівельної компанії. Автори петиції також закликають залучити мешканців, незалежних організації та експертів для якісного обліку, встановлення цінності та захисту від знищення лісу.
Такої ж думки і заступниця директора департаменту економічного розвитку Олександра Сладкова. "Пагорби вже зараз акумулюють велику кількість води, яка швидко зливається на Варшавську і Чорновола, де врешті робить підтоплення. Кожен метр квадратний природніх поверхонь утримує воду", - каже чиновниця.
- Тим часом Онур придбав ще одну ділянку у Львові за підозрілих обставин.
- Актуальне
- Важливе