Львів'яни на повітряній кулі пролетіли через засніжені "Сколівські Бескиди". Фото
Літати над горами складніше, ніж по рівнині, бо гірська місцевість закручує повітряні потоки
Дивовижну мандрівку описує Андрій Риштун на сайті rdzs.org, передає "Еспресо.Захід".
Як розповідає Андрій Риштун, йому та його друзям вдалося на повітряній кулі перелетіти усі "Сколівські Бескиди".
Росохацькі полонини
Вид у сторону села Зубриця та дрімучі Бескиди
"Нам не лише вдалося перелетіти кулею всі "Сколівські Бескиди", а й пройти точнісінько над їх перлиною – горою Параска. Ми кілька тижнів чекали ідеальної погоди і от нарешті! Ранкове сонце, мороз, засніжені схили та повна куля теплого повітря – все що потрібно для щастя повітроплавця. Ми стартанули від села Росохач, що коло Тисовця, а приземлилися з іншої сторони Бескидів, біля села Корчин. Таким чином, ми перетнули всі "Сколівські Бескиди" на повітряній кулі", – розповідає він.
Гора Перекоп
Хребет гори Параска
Вершина гори Параска
Зі слів Андрія, літати на кулі над горами досить важко, бо повітряні потоки створюють додаткову небезпеку. Як тільки хлопці пролетіли гору Параска, то їхній латальний апарат моментально потягнуло вниз. На щастя, професійності пілоту не забракло і він моментально зробив ситуацію безпечною.
Гора Стара Шебела, яка раніше була недоступною для туристів
Приземлення на кулі також потребує чималих зусиль – місце має бути рівним та доступним для авто.
На низькій висоті
"Знайти місце для приземлення повітряної кулі – це ще та задача. Воно повинно бути рівне і, бажано, щоб туди могла під’їхати машина. Під нами є велика широка річка Стрий. Але сідати взимку у крижану воду не варіант. Тому ми спочатку перелетіли на лівий берег, почекали поки нас підхопить відбитий від горбів потік повітря і, з філігранною точністю, приземлилися прямісінько на дорогу!", – пригадує Андрій Риштун.
- Актуальне
- Важливе