Львівську волонтерку обурив штраф за не поставлене на облік авто для ЗСУ. В поліції відреагували
У Львові волонтерку оштрафували за порушення ПДР і не поставлене на облік авто, призначене для фронту
Про це розповіла у соцмережах волонтерка фонду "Допоможи фронту" та керівник осередку ГО "Справа Громад Львів" Уляна Дідич.
Вона зазначила, що, мовляв, патрульна поліція Львівської області придумала новий спосіб наповнення бюджету.
"Штрафувати волонтерів, які переганяють авто, за те, що їх не поставлено на облік в 10-денний термін. Не допомогли ні митна декларація з пунктом призначення, ні лист, ні пояснення, що авто було в ремонті. Найбільше образила і зачепила фраза "а ви нові заганяйте, щоб не ремонтувати", - написала Уляна Дідич.
Патрульна поліція Львівщини опублікувала повне відео події з нагрудної камери поліцейського.
У поліції відповіли, що патрульний не рекомендував волонтерам привозити нові автомобілі, а "свіжі", маючи на увазі, щоб не було простроченої реєстрації.
"Подія трапилася сьогодні о пів на шосту ранку на вул. Луганській. Там екіпаж поліції помітив автомобіль Renault Master, водій якого не виконав вимогу дорожнього знаку 4.2 "Рух праворуч". Транспортний засіб зупинили. Водійка одразу визнала своє порушення. Під час перевірки документів патрульні встановили, що автомобіль вже місяць перебуває на території України без належної реєстрації. На водійку винесли об'єднану постанову за порушення, яке стало причиною зупинки і за керування транспортним засобом незареєстрованим в установленому порядку. Стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених", - написали поліцейські.
Також вони відзначили, що цінують "титанічну працю волонтерів, які, часто, жертвують усім, аби наблизити нашу перемогу".
У коментарях під постом Уляна Дідич чимало людей відзначили, що насправді в постанові копів є "дірки", тому її можна оскаржити.
"Взагалі транспортний засіб згідно з документами перетину кордону має статус гуманітарної допомоги. Отже, будь-які перешкоди від посадових осіб, згідно з чинним законодавством про перешкоди в наданні гуманітарної допомоги, - це від 5 до 7 років для особи, котра їх створює. По нормальному викликається слідчо-оперативна група та 2 свідки", - написав Олесь Заріцький.
"До речі, на фото постанова не містить посилання на пристрій, яким велась відеофіксація. Я оскаржував би в суді", - написав Ромко Задорожний.
- Нагадаємо, у Франківську судитимуть експоліцейського, який організував переправлення ухилянтів через кордон
- Актуальне
- Важливе