Львівський виш почав готувати спеціалістів з протезування
В Інституті хімії та хімічних технологій Львівської політехніки тепер готують фахівців за спеціальністю "біомедична інженерія"
Про це повідомляють на сайті Львівської політехніки.
У національному університеті "Львівська політехніка" запровадили освітньо-професійну програму «Технології ортопедичних та реабілітаційних виробів медичного призначення» спеціальності 163 «Біомедична інженерія», яка адаптована до освітніх програм найкращих університетів Європи. Майбутні фахівці з протезування навчаються на кафедрі хімічної технології переробки пластмас (ХТПП).
"Досі українські ЗВО не надавали достатньо уваги підготовці фахівців із протезування, хоча лише цьогоріч у Львові розпочали роботу три спеціалізовані підприємства, оснащені сучасним обладнанням і матеріалами", – кажуть у виші.
Студенти цієї освітньої програми вивчають біомехатроніку, конструювання і проєктування виробів біомедичного призначення й оснащення для їх формування, моделювання біомедичних систем, технологічні властивості та якість матеріалів ортопедичного призначення.
"Фахівці цієї спеціальності повинні мати не тільки навички розроблення, застосування, інженерного супроводу засобів і технологій, спрямованих на відновлення втрачених органів, частин органів та їхніх функцій, а й певні знання з медицини і психології, особливо для того, щоб подолати психологічні моменти в роботі з людьми, які потребують протезування й ортезування, – каже доцент кафедри Михайло Братичак. – Тому наші студенти вивчають різні медичні дисципліни: анатомію та фізіологію людини, патологію та реабілітологію, функційну анатомію та патологію опорно-рухового апарату, що потрібні для розуміння потреб пацієнтів, які зазнали ампутацій, у виробах реабілітації й ортопедії, а також для підтримки їх на шляху до одужання та повноцінного життя.
На бакалаврат першого курсу на цю спеціальність відібрали вісім студентів (зі 48 охочих, які подали заяви на цю спеціальність), на магістратурі навчаються чотирнадцять осіб.
- Актуальне
- Важливе