Львівські школярі перемогли у конкурсі проєкту "Мішечок": діти пошили 47 тисяч екоторбинок
Переможцем конкурсу стала Середня загальноосвітня школа №98 міста Львова, де учні цього року пошили 3160 мішечків.
Про це повідомила пресслужба Львівської міськради, передає "Еспресо.Захід".
У другому Всеукраїнському проєкті "Мішечок" взяли участь 21 873 учні із 313 навчальних закладів 24 областей України. Під час конкурсу діти пошили 47 269 екомішечків, якими тепер користуються в повсякденному житті. У межах проєкту відбувся конкурс з індивідуальними та колективними номінаціями. Переможцем конкурсу стала Середня загальноосвітня школа №98 міста Львова, де учні цього року пошили 3160 мішечків. Відтак, школа отримає головний подарунок – принтер для сублімаційного друку.
"Мішечки не лише практичні та сприяють збереженню довкілля, але й роблять дітей видимими в темну пору доби, що, у свою чергу, зменшує травматизм на дорозі. Багато учнів розмалювали їх на екотематику, зображуючи забруднений ліс, планету та цикл сортування сміття. Тепер їх мішечки промовляють до світу і висловлюють позицію власників щодо збереження довкілля", – каже координаторка проєкту в школі № 98 Ірина Перскова.
За словами пані Ірини, діти також планують продавати мішечки на шкільних та міських ярмарках, проводити флешмоби на екотематику в інтернеті, просвітницькі акції біля супермаркетів, а у вересні подарувати разом з канцтоварами для школярів з соціально вразливих категорій.
Учасники виготовляли торбинки, розмальовували їх, прикрашали аплікаціями, вирізками, орнаментами, створюючи справжні витвори мистецтва. Старші шили торбинки самостійно, меншим допомагали батьки, родичі, а комусь навіть чотирилапі друзі. Мішечки перетворилися у справжній хіт весни.
"Цього року Всеукраїнський проєкт "Мішечок" побив минулорічний рекорд. Він увів моду на використання багаторазових торбинок серед учнівської молоді та їх родин, та сприяв поширенню ідеї відмови від пластикових пакетів, які не можуть відправлятися на перероблення та лежать на звалищах від 100 до 500 років (залежно від типу)", – зазначила президент Міжнародного молодіжного руху "School Recycling World" Юлія Мархель.
Знайти роботи інших учасників можна в соціальних мережах за хештегами #мішечокSRW #schoolrecyclingworld #мішечок.
Довідково: Проєкт організував Міжнародний молодіжний рух "School Recycling World" за сприяння Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерства освіти і науки України, Українського державного центру позашкільної освіти, Національного еколого-натуралістичного центру та за підтримки. Генеральним партнером ініціативи виступила компанія PepsiCo Україна.
2 місце посів навчальний заклад у селі Первозванівка – КЗ "Первозванівське навчально-виховне об'єднання "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів дошкільний навчальний заклад" Кіровоградської області – 2509 мішечків.
3 місце – комунальний заклад "Нікопольська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №22". За словами організаторів, пошиті 2021 мішечки символізують рік нового відліку – без поліетиленових пакетів.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал
- Актуальне
- Важливе