Львівські пластуни розповіли, як планують працювати у школах з новою програмою
У львівських школах пластуни планують запровадити нову освітню програму, яка буде тісно пов'язана з волонтерством
Про це в коментарі для "Еспресо.Захід" розповів голова львівського осередку "Пласту" Ярослав Булишини.
Депутати підтримали нову освітню Програму інтеграції пластового руху в заклади освіти, наступним етапом буде обговорення з директорами шкіл.
"Програма передбачає можливість створення пластових домівок в школах (або при школах) Львівської МТГ. Основна цієї програми це – залучення і навчання старших класів засад волонтерства. Ми б хотіли, щоб наші представники могли приходити до учнівських парламентів і розповідали про волонтерство. Власне, хочемо акцентувати на тому, що коли вони захочуть волонтерити, то завжди можуть долучитись до "Пласту", – пояснив Булишин.
У 2020 році, перед ковідом, пластуни вже проводили уроки волонтерства в школах. Це був інший пілотний проєкт, але схожий за ціллю та ідеєю. Через ковід ці програми довелось припинити. Зараз мають свіже бачення, як відновити реалізацію волонтерських ініціатив.
"Плануємо як організація прийти на нараду директорів усіх львівських шкіл, показати ще раз, хто ми і що ми робимо. Після цього управління освіти проситиме їх максимально сприяти. Бо ми потребуємо не тільки пластової домівки для регулярних занять. У "Пласті" займаються фізичним розвитком, аматорським спортом. Є внутрішні змагання з волейболу, баскетболу, футболу. А трапляється так, що немає місця, де можна тренуватися. Просимо школи допомогти, тренування відбуваються у шкільних спортзалах або пізно ввечері, або в суботу-неділю. Тобто ця програма передбачає, що управління освіти й адміністрація шкіл зможуть сприяти і надавати приміщення для наших потреб", – додав пластун.
Основною метою нової освітньої програми є зацікавити молодь до волонтерства в широкому значенні цього слова. Це і допомога армії, і допомога тваринам, які постраждали від насильства чи просто залишилися без дому, й екоініціативи.
"Думали про те, щоб кожен учнівський парламент брав на себе якусь ініціативу, а ми від "Пласту" могли б надавати волонтерів, які допомагали б реалізувати ідею від імені школи. Розглядали з управлінням освіти такий варіант, що "Пласт" проведе для школярів освітній форум, де зможе поділитися методиками, компетенціями й узагалі надати лідерський поштовх для молоді. Така двостороння взаємодія – перемога як для "Пласту", так і для освітян. Ми отримуємо майданчики, де можемо проводити пластову програму, а освітяни та школярі мають змогу скористатися нашими компетенціями й розвиватись як лідери", – каже Ярослав.
До слова, цього року у Львові прийняли понад 350 нових членів організації. Хоча загальні цифри від цього не виросли, кажуть пластуни. Навпаки, вперше за останні 5 років втратили в членстві, бо частина людей поїхала з України, частина воює. Однак, додають, учасники не пішли з "Пласту", а просто змінили осередок, тобто можуть бути зареєстровані в інших країнах.
- Нагадаємо, у Чернівцях раніше також планували активізувати діяльність Пласту у школах, гімназіях та ліцеях
- Актуальне
- Важливе