Львівські лікарі врятували юнака, який прострелив собі грудну клітку цвяхом
Цвях, який випадково вистрелив із цвяхозабивного пістолета, дістали без жодного розрізу.
Про це інформує лікарня "Охматдит", передає "Еспресо.Захід".
17-річного хлопця з цвяхом у легені "швидка" привезла до львівської дитячої лікарні "Охматдит" цими вихідними. Хлопець прибивав дощечки. Коли закінчив роботу, зібрав інструменти. Дорогою до хати перечепився за сходи і впав. Пневматичний пістолет, який "стріляє" цвяхами, випадково вистрелив цвяхом у грудну клітку хлопцеві. Майстер став задихатися, йому викликали "швидку" і так він потрапив до "Охматдиту".
"Швидка" привезла хлопця до нас із проникаючим пораненням грудної клітки з ураженням лівої легені. Його стан був важкий за рахунок дихальної недостатності, пацієнт мав виражену задишку, біль у лівій половині грудної клітки. Легеня була пробита цвяхом, розвинувся лівобічний пневмоторакс – повітря потрапило у грудну клітку, здавило ліву легеню і зміщувало серце вправо. На рентгені ми побачили будівельний цвях у ділянці лівої легені. Тож ми викликали додатково торакальних хірургів і терміново повезли хворого в операційну. Ми застосували найновішу сучасну методику лікування – торакоскопію. Тобто це видалення цвяха з грудної клітини. Ми дістали цвях без жодних розрізів, локалізація цвяха це дозволяла", – розповів "Еспресо.Захід" торакальний хірург "Охматдиту" Олег Ленів.
Саме втручання було ювелірним, крім того, медики застосували особливий наркоз, щоб можна було працювати з легенею.
"Ситуація була дуже небезпечна – до аорти бракувало всього кілька міліметрів. Якби цвях пробив аорту, ми б його уже не встигли врятувати, зважаючи, що доїхати з району до Львова так швидко неможливо. Але цьому хлопцю буквально пощастило - цвях пробив легеню. Ми мали час на порятунок", – розповів дитячий хірург "Охматдиту" Микола Микита.
Зараз пацієнт впевнено одужує, він отримує лікування, але йому вже краще. Лікарі кажуть, що треба ще кілька днів, щоб рана у легені загоїлася остаточно. Сьогодні йому знімуть один дренаж, а через кілька днів – ще один.
В операційній працювали дитячі хірурги Роман Ковальський, Олег Ленів,Олександр Колодій і Микола Микита, анестезіологічний супровід – Андрій Галян.
Фото: "Охматдит"
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал
- Актуальне
- Важливе