Львівські лікарі дістали з ока дівчинки 10-сантиметрового гельмінта
У дитини відновився зір.
У трирічної дівчинки припухло очко, воно весь час свербіло. Батьки дитини звернулися до офтальмологів. Лікування не давало результатів, тож проблему вирішили усувати в операційній. Там окулісти львівського "Охматдиту" дістали з-під переднього відділу орбіти паразита завдовжки понад 10 см. Про це інформують у лікарні, передає "Еспресо.Захід".
Під кон’юнктивою жив хробачок - гельмінт дирофілярія (Dirofilaria). Він був більше 10 см довжини!
"Спочатку все виглядало, що це гранульома, її треба було позбутися хірургічно, якщо не допомагало консервативне лікування. Коли ми почали надрізати ту пухлинку в операційній, вона почала "втікати" від нас. Але ми швидко зорієнтувалися і встигли упіймати паразита і дістати його цілого, а не частинами. Це також було важливо - не залишати в оці дитини частини паразита. Працювали звичайним мікрохірургічним пінцетом. Якби паразит втік у череп, то ми б уже не дістали його", - розповів "Еспресо.Захід" офтальмолог Всеволод Радомський, лікар дитини.
Фото: "Охматдит"
Паразит Dirofilaria (з лат. "зла нитка") найчастіше потрапляє в організм людини через комарів і собак. Львівщина не є ендемічною зоною для цього гельмінта і дирофілярія рідко зустрічається у дітей. Медики кажуть, що в організмі людини паразити не розмножуються, але можуть жити роками. Дорослі гельмінти живуть під шкірою або слизовою оболонкою на будь-якій частині тіла, в очах це найчастіше повіки, очне яблуко, кон’юнктива. У місці, в якому оселився гельмінт, людина відчуває печію, свербіж, з’являється пухлинка завбільшки просяне зерно, яка порушує функцію ока. Паразит у тілі людини може мігрувати на відстань до 30 см/добу.
"У нашої дівчинки була єдина скарга - зниження зору і свербіж, важко було запідозрити гельмінтну інвазію. Після операції у дитини дуже швидко відновився зір, причому повністю, запальна реакція у місці, де був паразит, пройшла і ми виписали дитину додому", - каже лікар.
Щоб не прихистити в своєму організмі паразита, медики радять захищати малечу і домашніх тварин від укусів комарів спеціальними засобами - репелентами.
Операційна команда: Всеволод Радомський, Наталія Гудима, Андріана Патер.
- Нагадаємо, нещодавно львівські хірурги дістали з животика малечі чотири магніти від конструктора
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку
- Актуальне
- Важливе