Львівські хірурги успішно прооперували підлітка з пухлиною кісток тазу
15-річний Петро звернувся до медиків зі скаргою на сильний біль у спині. Хлопець займався важкою атлетикою й мріяв про кар'єру спортсмена. Біль заважав йому ефективно тренуватися
Про випадок розповіли в Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі, передає "Еспресо.Захід".
Лікарі Центру діагностували в жителя Самбірщини пухлину тіла клубової кістки таза. Новоутвір був настільки великий, що перетискав інші органи, викликаючи больові відчуття.
За словами хірурга-ортопеда ЗУСДМЦ Олександра Щуровського, рентгенологічне обстеження показало, що пухлина доброякісна, тож не було потреби призначати пацієнту біопсію. Проте новоутвір необхідно було видалити, а дефект — заповнити кістковим імплантом. "Таку тактику лікування Європейське Товариство пухлин опорно-рухової системи вважає стандартом діагностики та лікування доброякісних новоутворів", — додав фахівець.
Олександр Щуровський зазначив, що пухлини кісток таза, особливо коли вони розташовуються на внутрішньому боці, усувати найважче, адже доступ до них — ускладнений. Однак хірурги Центру мають великий досвід у лікуванні таких патологій. Тож і цього разу втручання було успішним. Підліток одужує й чекає на продовження тренувань у спортзалі.
Медики нагадують: доброякісні патологічні утворення в кістках таза у дітей та підлітків не є дуже поширеними. Здебільшого така локалізація характерна для злоякісних захворювань, наприклад, саркоми Юїнга чи хондросаркоми. Найчастіше у юних пацієнтів виявляють остеохондроми нижніх кінцівок й плечової кістки, та енхондроми фаланг пальців кистей і стоп.
Виявити доброякісну патологію можна, провівши рентген-дослідження. Сумнівні пухлини чи ті, про які фахівці наперед знають, що вони — злоякісні, потребують проведення складніших досліджень: КТ, МРТ, біопсії. Лікують новоутвори кісток хірургічним втручанням, найчастіше одночасно заповнюючи дефекти кістковим імплантом. "Зазвичай дрібні дефекти ми заповнюємо донорською кісткою, — пояснює Олександр Щуровський. — Коли ж використовуємо власні кістки пацієнта, беремо їх, як правило, з таза, бо там є достатньо кісткового матеріалу. До того ж це має кращий косметичний ефект, ніж, коли брати матеріал з ребра чи великогомілкової кістки".
Лікар нагадує батькам, щоб ті звертали увагу на скарги дітей. Будь-який біль у кістках, навіть незначний, — привід звернутися до ортопеда.
- Пораненому бійцю львівські хірурги наново сформували череп
- Актуальне
- Важливе