Львівщина переходить у "жовту" зону карантину
З 23 вересня 2021 року Львівська область переходить у "жовту" зону карантинних обмежень.
Державна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняла відповідне рішення 21 вересня, передає "Еспресо.Захід".
Як розповів під час пресбрифінгу директор департаменту охорони здоров'я ЛОДА Орест Чемерис, епідситуація на Львівщині далі погіршується. Щодня зростає кількість активних випадків. Лише за останню добу лабораторно підтверджено близько 500.
"Якщо візьмемо до уваги загальну кількість проведених ПЛР-тестів, то кожен другий, у кого був відібраний матеріал на дослідження, виявився хворим", – зазначив Орест Чемерис.
Зростає й відсоток госпіталізацій. Згідно з Постановою Кабінету Міністрів, якщо область хоче залишитися в "зеленій" зоні, він не має перевищувати 50%. Львівщина вже подолала позначку 75%, а бувають дні, що долає позначку 80%.
"Якщо порахувати кількість госпіталізованих на 100 тисяч населення, то ця цифра також зростає. Критичним є показник у 60. Ми перебуваємо у межах 30-35. Відповідно, збільшується й завантаженість ліжок. Станом на сьогодні ліжкова "ковідна" мережа завантажена на 39,5%", – повідомив очільник профільного департаменту.
З 1 червня на території Львівської області діє 15 стаціонарів, які приймають "ковідних" хворих і пацієнтів з підозрою на COVID-19. До вчорашнього дня, 20 вересня працювало 8 закладів, які приймали дорослих пацієнтів, та один дитячий. Від сьогодні, 21 вересня запустили в роботу ще два – Сокальську центральну районну лікарню і Рудківську міську лікарню. Крім того, керівникам ще трьох закладів охорони здоров'я (Пустомитівської, Перемишлянської і Жидачівської лікарень) департамент охорони здоров'я дав доручення оптимізувати роботу у частині надання інших медичних послуг, підготувати "ковідні" відділення з дотриманням норм і правил інфекційного контролю та сформувати команди, яких вже цього тижня залучатимуть до роботи з "ковідними" пацієнтами.
"На ранок вівторка, 21 вересня, на Львівщині госпіталізовано 1302 хворих, і щодня ця цифра зростає. Щодоби поступає у середньому на 50-60 пацієнтів більше, при тому, що є вже значний відсоток пролікованих хворих, яких виписують зі стаціонару. Кількість пацієнтів, які перебувають на лікуванні в реанімаційному відділенні, також збільшується. Зараз ми вже маємо понад 85 таких хворих. Більш як 20 з них перебуває на апаратах штучної вентиляції легень", – поінформував Орест Чемерис.
Він наголосив, що 93-98% пацієнтів, які перебувають у стаціонарах, є невакцинованими.
Зокрема, як повідомив директор КНП "Новояворівська лікарня імені Юрія Липи" Григорій Мороз, у цьому медзакладі розгорнули 200 ліжок для надання допомоги хворим із коронавірусною інфекцією. 80 з них уже зайнято. Кожне з ліжок забезпечене кисневою точкою. Терапевтичний корпус має у наявності кисневу діжку, вагою 5 тонн. Крім того, у лікарні підготували майданчик під встановлення ще однієї такої діжки у хірургічному корпусі. "Жоден із госпіталізованих не є щепленим, – наголосив керівник лікарні. – Чи хворіють щеплені? Хворіють, але мають безсимптомний або легкий перебіг і перебувають на амбулаторному лікуванні. У нашому закладі працює 666 працівників і 95% з них – щеплені. Альтернативи щепленню немає. Це – показник національної безпеки та економічної стабільності!"
Головний медик Львівщини нагадав, що зі зміною рівня епіднебезпеки на території області почнуть діяти додаткові обмежувальні заходи, у тому числі можна буде проводити масові заходи за участі не більш як 20 осіб з дотримання соціальної дистанції, буде обмежено роботу спортивних клубів, кількість осіб, яких дозволено перевозити у громадському транспорті, та тих, які можуть одночасно перебувати у закладах громадського харчування. Вакциновані особи матимуть перевагу над невакцинованими.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів, у межах "жовтої" зони мають право працювати ті заклади освіти, в яких вакциновано понад 80% працівників (навіть однією дозою – таким особам видаватимуть тимчасовий жовтий сертифікат). Іншим доведеться піти на вимушені канікули. При переході області у "червону" зону такі заклади також зможуть проводити очне навчання за умови, що 80% і більше працівників будуть вакциновані вже двома дозами.
"Міністерство охорони здоров'я неодноразово декларувало, що заклади освіти у межах карантинних обмежень повинні закриватися найпізніше і відкриватися найшвидше. Але на першому місці є безпека здобувачів освіти. Діти й молодь мають право на якісну освіту, бо зайвим є говорити, що очна форма навчання є більш продуктивною та більш якісною порівняно із заочною, не кажучи вже про т. зв. "простій", але водночас вони повинні перебувати в безпечному середовищі, – наголошує Орест Чемерис. – Мусимо мати розуміння того, що вакцинована особа повинна мати перевагу над невакцинованою, тому що вакцинований становить меншу небезпеку для оточення".
Він додав, що вакцини є достатньо і будь-яка, яку людина забажає.
"Свого часу був великий попит на Pfizer. Сьогодні цієї вакцини є більш ніж достатньо. Ми максимально розвезли її по всіх пунктах щеплень. Робота центрів вакцинації організована так, щоб людина могла вакцинуватися тоді, коли їй зручно. Якщо ви подивитеся на карту світу, то побачите, що чим вищий рівень економічного розвитку, чим вища якість життя, тим вищий там відсоток вакцинації. Це – демократичні країни, де є високий рівень суспільної свідомості, де люди соціально відповідальні один перед одним. Ми всі хочемо вести спосіб життя, який вели в докарантинний період, але реалії такі, що у нас є нові вимоги, які ми повинні виконувати. Тому вакцинуватися потрібно. Вакциновані на кожному рівні епіднебезпеки матимуть певні пріоритети", – наголосив директор департаменту охорони здоров'я.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе