Лікування з кол-центру. У Львові планують за майже 2 млн запровадити телефонні консультації медиків
Лікарі телефоном радитимуть пацієнтам, що робити з недугою, у рамках проєкту міської інформаційно-консультаційної програми "Запитай у лікаря".
У комісії охорони здоров’я та соцзахисту Львівської міської ради кажуть, що таким чином збільшать можливість для пацієнтів отримати фахову консультацію у будь-який час доби. Хоча визнають – це далеко не найнагальніше питання для львівської медицини.
Питання винесуть на сесію Львівської міськради і його планують розглянути в четвер, 8 липня. Кошторис створення такого кол-центру ще не затвердили, але, за попередньою інформацією, йдеться на 1,8 млн гривень.
Голова бюджетної комісії ЛМР Наталія Шелестак у коментарі для Еспресо.Захід припустила, що за цю програму депутати можуть не голосувати, адже до неї була низка питань.
"Сума на це ще не погоджена. Ймовірно, консультувати будуть ті спеціалісти, що є. В нас немає браку фахівців. Гадаю, що залучатимуть не лише сімейних лікарів, а й профільних. Але от саме ці нюанси і обговорюють на медичній комісії", – пояснює Наталія Шелестак.
Депутатка каже, що суть створення кол-центру в тому, що це – додатковий сервіс до "первинки", яка запрацювала, але не зовсім так, як хотілося б.
"У нас створена сімейна медицина, але не створений такий контакт-сервіс. Найбільше охоплення медицини - це є сімейний лікар, який має навантаження здебільшого по дві тисячі осіб. Ясна річ, що він не приділить багато уваги кожному пацієнту. Тому вважаю створення такого кол-центру логічним, і він має бути, щоби скеровувати пацієнтів, куди піти і що робити.
Так у кол-центрі цілодобово сидітимуть лікарі, ймовірно сімейні лікарі-терапевти, хоча це ще все зараз на стадії обговорення. Ці лікарі, у випадку необхідності, оперативно реагуватимуть на ті чи інші речі. Вночі люди можуть і не зв’язатись із сімейним лікарем. Гадаю, що це потрібно робити, питання лише: як саме?".
Голова комісії охорони здоров’я та соцзахисту ЛМР Валерій Веремчук розповів, що це буде телефонна гаряча лінія на базі Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги.
"Коли не працюють сімейні лікарі, пацієнти, аби не питати в гугла чи на "Людоньках порадьте", будуть дзвонити в кол-центр. Тобто люди тут матимуть можливість 24 години на добу мати доступ до лікарів – фахових медиків. Швидка допомога – це екстрена і невідкладна медицина, а тут буде консультація не по госпіталізації, а, власне, просто проконсультувати.
У нас була дискусія, чому це на базі однієї лікарні. Дискутували, що це мало би бути, швидше за все, при управлінні охорони здоров'я. Але кажуть, що оскільки у КЛШД найбільший штат лікарів і працюють вони цілодобово, то зможуть забезпечити за потреби і загального спеціаліста і вузького. Поки що така ідея", – розповів Валерій Веремчук.
Депутати припускають, що відкриття телефонної лінії спричинить хвилю самолікувань, хоча кажуть, що львів’яни й без кол-центру люблять лікувати самі себе. Тому наголошують – в сумнівних ситуаціях людям краще спілкуватись із фаховим медиком, аніж шукати поради в інтернеті.
"Насправді є більш нагальні питання, які варто було би розглянути і виділити кошти – і на закупівлю обладнання, і на підготовку до штаму Дельта, і на ремонтні роботи, і на вакцинацію, яку треба прискорювати. Я погоджуюсь, що крім цього питання є нагальніші і більші. Але була така ініціатива лікарів, тому обговорюємо, як це правильно організувати", – повідомив Веремчук.
- Нагадаємо, у Львові об'єднали лікарні: міська рада ухвалила нову медичну стратегію.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе