Лікарка зі Львівщини: "Щороку від наслідків тютюнокуріння помирає 85 тисяч українців"
У світі – близько 8 мільйонів людей.
"При згоранні тютюну утворюється величезна кількість хімічних речовин, 250 з яких є токсичними", – нагадала напередодні Всесвітнього дня без тютюну на пресбрифінгу завідувачка відділу неінфекційних захворювань Львівського обласного центру громадського здоров'я Уляна Жемелко, передає "Еспресо.Захід".
За словами експертки з громадського здоров'я, тютюновий дим шкодить не тільки курцям, а й тим, хто їх оточує, особливо дітям. При його регулярному вдиханні можуть розвиватися хронічні захворювання верхніх дихальних шляхів, алергічні захворювання, а також зростати ризик інфарктів міокарда й інсультів та онкологічних хвороб (у першу чергу раку легень і раку горла).
"Україна зробила великий крок у боротьбі з тютюнозалежністю, коли 2012 року прийняла закон, який забороняв куріння у закритих приміщеннях, громадських місцях, у тому числі в закладах громадського харчування і на робочих місцях. На жаль, цей закон не регулює використання новітніх приладів (систем нагрівання тютюну і електронних сигарет)", – каже Уляна Жемелко. Вона повідомила, що на розгляді Верховної Ради перебуває законопроєкт, яким пропонується прирівняти ці прилади до цигарок і заборонити їх використання у громадських місцях, а також збільшити площу попереджувальних написів на пачках і заборонити спонсорство цигаррок, оскільки така реклама негативно впливає передусім на дітей.
"Другий рік ми живемо в умовах пандемії, і пандемія змусила нас цінувати те, чого ми ніколи не цінували – можливість дихати вільно і дихати чистим повітрям. Не варто нехтувати цією можливістю заради сумнівних задоволень", – підсумувала медик.
Всесвітній день без тютюну пройде в Україні у понеділок, 31 травня, під гаслом "Україна кидає курити".
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе