Лікарі зі США вперше вчать колег у Львові надавати допомогу у критичних станах
Американські медики, які вчать колег у США робити УЗД пацієнтам у критичних станах з допомогою лише планшета і спеціального датчика, вперше вчать українських лікарів у Львові
Про це повідомили організатори, передає "Еспресо.Захід"
17 березня у Львові стартував перший в Україні навчально-практичний курс провідної американської організації – Товариства лікарів критичних станів (SCCM). Упродовж тижня вони навчатимуть 179 українських медиків, щоб підготувати лікарів інтенсивної терапії та невідкладних станів, зокрема, військових медиків до застосування ультразвукової діагностики пацієнтам із критичними станами – кровотечами, мінно-вибуховими пораненнями, політравмами тощо. Досі експертні курси такого рівня SCCM проводили лише у США та кількох країнах Європи.
У зв’язку із повномасштабною війною в Україні топ-лектори та інструктори організації навчатимуть українських медиків застосовувати УЗД-системи усіх типів для швидкої діагностики, знеболення та інтенсивної терапії. Усі практичні завдання в межах курсу учасники відпрацьовуватимуть наживо з волонтерами.
Одна з учасників курсу – військова медикиня Дана, яка приїхала з передової, щоб навчитися проводити невідкладне ультразвукове обстеження. Каже, ці знання допоможуть їй зберегти не одне життя наших захисників.
"Особисто мені дасть можливість швидкої діагностики в умовах евака або в умовах застав пункту самих пацієнтів, кровотеча, чи немає кровотечі. ТЗК В зоні бойових дій медикиня найчастіше стикається з осколковими пораненнями. В таких ситуаціях, необхідна швидко зорієнтуватися, яку надавати допомогу.
Дуже багато заброньових травм, коли немає за зовнішніх, дуже багато травм живота і є потреба диференціювати цих пацієнтів саме на початковому етапі, чи потрібно йому ставити дренаж чи треба робити лапароскопію тут і зараз чи він може почекати до цього", – розповіла жінка.
Зазначимо, що дев'ять провідних інструкторів зі США приїхали до Львова, щоб передати українськи колегам цінний досвід. Один з експертів – Педро Селіно зі штату Вісконсин.
"Я помітив, що тут є велика кількість вмотивованих людей, які готові вчитися, які мають певне розуміння, що таке ультразвук, як працювати з ним. З мого досвіду, я бачу, що у них все вдається", – зауважив медик.
Американські лікарі привезли сотню портативних УЗД-систем. Після курсу новітні пристрої розподілять по всіх областях країни та прифронтових зонах. Простий планшет, портативний датчик УЗД, який дозволяє діагностувати грудну клітину, серце, черевну порожнину, встановлювати наявність сторонніх чи повітря чи рідини і своєчасно маючи діагноз надавати допомогу.
Зазначимо, що упродовж тижня три групи медиків пройдуть дводенний практичний курс. А окреме навчання влаштують для українських інструкторів, які зможуть передавати безцінний досвід у своїх медичних закладах.
- Актуальне
- Важливе