Леся Кічура. Книги різдвяно-новорічних читань – презентуємо назви та обговорюємо авторів!
Щороку, приблизно в один і той самий час…
Ні ми не ходимо до лазні, як у славнозвісній стрічці Е. Рязанова "Іронія долі". Ми з дітьми перечитуємо різдвяні книги.
Так – з року в рік. Дарма, що стаємо дорослішими та розумнішими, дарма, що вміємо значно більше усього, проте разом з тим віримо у дива чомусь менше.
І саме оцей процес святкового передріздвяного читання – він повертає нас у дитинство, у віру того, що в час Різдва можливо все і навіть неймовірне диво стає реальним… бо ж Різдво.
Цьогоріч, оскільки я мама в декреті, місце моєї дислокації дуже часто в спальні біля колиски малюка. Тому і час святочного читання також перемістився туди.
Я радію, що вкладаючи маля спати можу перегорнути третій-четвертий десяток сторінок давно знаних, мало не вивчених напам’ять історій про чергове новорічне диво. Проте книги, які незмінно є у моєму списку настільки ретельно підібрані, що навіть з роками вони не втрачають своєї актуальності. Я ж натомість уже згадую, як вперше на цю чи іншу історію реагували мої старші діти, що їм сподобалося, а що веселило. І зараз, споглядаючи на своє однорічне третє маля частенько думаю: "Ото ж щасливе, у нього ж стільки святкового читання іще попереду. Ех…"
Отож знайомлю вас зі своїми святковими книгами:
– Сашко Дерманський "Крамниця тітоньки Мальви"
– Свен Нордквіст "Різдво у Петсона"
– Світлана Лінинська "Пан Сирник і різдвяний пампушок"
– "Медяник для Миколая" (укладач Юлія Березенко)
– Надія Ковальчук "Білий кожушок"
– Майкл Морпурґо "Сніговик"
– Алекс Т. Сміт "Вінстон і Різдвяний лист"
– Луїза Мей Олкот "Коли приходить Різдво"
Завтра заберу із поштового відділення чергову книжкову посилку. У ній новинка від Джоан Роулінг "Різдвяна свинка". Хтозна, можливо ще й ця книга додасться до мого чарівного списку щорічних перечитувань!
Буду дуже вдячна за ваші поради. Бо додати нових книг до свого списку – то моє заповітне бажання щороку! Пишіть неодмінно й діліться думками, чому ті чи інші книги потрапили до вашого святкового списку щорічних перечитувань!
Про авторку. Леся Кічура – українська казкарка, письменниця, кандидатка наук з соціальних комунікацій, провідна редакторка Національного драматичного театру ім. Марії Заньковецької.
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе