У Львові відкриють виставку, присвячену історії "Щедрика"
У понеділок, 15 квітня, у Центрі Митрополита Андрея Шептицького УКУ відбудеться відкриття виставки "Прийшли, заспівали, перемогли!"
Про це повідомляють організатори, передає "Еспресо.Захід".
Виставка присвячена історії міжнародного успіху "Щедрика" Миколи Леонтовича та світових гастролей Української Республіканської Капели під керівництвом Олександра Кошиця.
"Виставка розповідає захопливу історія того, як українська пісня ”Щедрик” стала одним із найвідоміших у світі символів Різдва, і як українська ластівочка із щедрівки, підкоривши європейський та американський континенти, перетворилась на колядку дзвоників Carol of the Bells, – зазначає авторка проєкту Тіна Пересунько. – Окрім того, історія "Щедрика" – це історія культурного спротиву України російській імперській політиці, свідчення успіху української культурної дипломатії".
На стендах виставки дослідниця зібрала близько сотні унікальних документів та фотографій з історії інтернаціоналізації "Щедрика" та світових гастролей хору Олександра Кошиця. Це матеріали із фондів українських, чеських, канадських та американських архівів і бібліотек. Деякі з них публікуються вперше.
Виставка містить QR-коди із записами музичних хітів Української Республіканської Капели, що підкорили упродовж 1919-1924 років понад 200 концертних залів 17 країн Європи та Америки. Охочі також зможуть почути найбільш ранні записи колядки Carol of the Bells 1940-х років та ознайомитися із досі маловідомими свідченнями презентації "Щедрика" на Бродвеї у Нью-Йорку в мюзиклі "Пісня Полум’я" 1925 року (один із композиторів – Джордж Гершвін) та в однойменному американському кіно 1930 року.
Окрім того, під час відкриття уперше у Львові презентуватиметься також понад 100-річна платівка із нью-йоркським записом "Щедрика" (Brunswick, 1922). Це рідкісний в Україні та світі експонат з приватної колекції Тіни Пересунько, який дослідниця знайшла у США під час свого перебування у Нью-Йорку
Початок відкриття о 17:00. Триватиме експозиція по 26 квітня.
Про авторку проєкту
Тіна Пересунько – дослідниця історії інтернаціоналізації «Щедрика» та культурної дипломатії України, наукова співробітниця Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України, засновниця Інституту Леонтовича.
- У Франківську відкрили виставку художника Нікіти Тітова. Фото.
- Актуальне
- Важливе