У Львові відбудеться фокус-форум пам'яті "Я, Шептицький"
У п'ятницю, 1 листопада, в Українському католицькому університеті у Львові відбудеться фокус-форум пам'яті "Я, Шептицький", присвячений 80-річчю з дня смерті митрополита Андрея Шептицького
Про це повідомляють у Центрі Митрополита Андрея Шептицького, передає "Еспресо.Захід".
"Сповняючи обов’язки любові до ближнього, приставав я з моїми вірними у справедливих національних прагненнях, роблячи себе всім для всіх, щоб їх спасти; обороняв я їх також перед несправедливостями", – писав Шептицький, який був вмілим культурним дипломатом, вправним підприємцем, щедрим меценатом та етнархом.
За словами організаторів, під час події учасники спробують спільно переосмислити цінності, послання й спадок митрополита Андрея, а також реактуалізувати його вплив на українське суспільство того часу та наступні покоління.
У програмі форуму
– Лекція Данила Судина "Потенціал спільнот. Приклад соціального мережування за Шептицьким".
– Лекція о. Василя Паранджі "Між історією та памʼяттю. Майбутнє Великих".
– Панельна дискусія "Митрополит Шептицький: провідник часу". Учасники: Богдан Мисюга, Ярина Бойчук, Віталій Ляска, о. Севастьян Дмитрух, Андрій Дахній. Модераторка: Ярослава Яковлєва.
"Митрополит Андрей – найкращий кандидат на роль культурного та інтелектуального авторитета для сучасної України. Прижиттєві міркування митрополита, які базувались на християнському законі любові, сьогодні могли б об'єднати навколо себе українське суспільство, лікуючи духовні рани травматичного досвіду війни. Тож публічне трактування цих принципів має перспективу стати ефективним кейсом для формування "духовного ядра" ментальної підтримки українців. Допоміжним ключем у процесі переосмислення джерел ідей українського націєтворення й культурної спадщини задля цілісної розбудови новітньої візії майбутнього державності України", – переконана ідейниця та керівниця проєкту Ярослава Яковлєва.
Фокус-форум стане головною подією у межах реалізації кроссекторального проєкту "Я, Шептицький: культурна ітерація сенсів", створеного за підтримки Українського культурного фонду.
Захід триватиме із 15:00 до 20:00 у великому залі Центру Шептицького. Вхід вільний за умови попередньої реєстрації за посиланням.
Довідково
1 листопада минає 80 років з дня смерті предстоятеля Української Греко-Католицької Церкви, митрополита Галицького та Архиєпископа Львівського Андрея Шептицького.
Митрополит Андрей Шептицький – видатний український церковний, культурний та громадський діяч. Життя та діяльність митрополита Андрея справили величезний вплив на розвиток Української Церкви. Він одним із перших серед ієрархів УГКЦ почав використовувати народну мову в спілкуванні з вірними, досягнув того, що Греко-Католицька Церква під його багаторічним проводом стала розгалуженою та впливовою інституцією, важливим консолідаційним чинником і духовною опорою в змаганнях за державність України.
Проєкт "Я, Шептицький: культурна ітерація сенсів" – це кроссекторальний проєкт зі збереження культурної спадщини, який має в собі публічну презентацію експертного біографічного дослідження Андрея Шептицького, реалізацію одноденного фокус-івенту форуму-ітерації з метою підтримки морально-етичних настроїв, ментального здоров’я й проповідування засад філософії "стійкості" серед громадськості з топосом розкриття постаті Митрополита, створення унікальної фіджитал (доступ онлайн і офлайн) мапи цінностей Шептицького, запис циклу відеолекцій про життя, доробок та вчення владики, які розкриватимуть його життєві ідеї та поради висловленні у проповідях та листах, а також сформованих на основі діяльності та біографії Митрополита Андрея Шептицького.
Інші новини культури
У Львові відбувся допрем’єрний показ історичної драми-трилера "БожеВільні" та зустріч із творчою командою стрічки, зокрема з режисером Денисом Тарасовим та акторкою Ірмою Вітовською. Зустріч із творцями фільму відбулася перед показом, а після – сесія питань і відповідей з глядачами. Львів’яни тепло зустріли стрічку й команду, ділилися щирими враженнями та розповідали власні історії, дотичні до теми фільму.
У львівській Пороховій вежі відкрили виставку "Небачена сила", яка розповідає про ненасильницький спротив українців на тимчасово окупованих територіях. Це реальні історії боротьби з російським агресором, вигадливі, інколи зовсім несподівані методи опору, представлені у формі документальних свідчень, арт-об’єктів та фотографій, мультимедійних матеріалів й інсталяцій.
- Актуальне
- Важливе