П'ять книжок львівських видавництв увійшли до довгого списку Книги року BBC-2024
BBC Україна оголосила довгі списки літературної премії Книга року BBC-2024, до них у різних номінаціях потрапили 5 книжок львівських видавництв
Про це повідомляє BBC Україна, передає "Еспресо.Захід".
Зокрема це 4 книжки, які вийшли у Видавництві Старого Лева та одна від видавництва Локальна історія.
Книжка Фоззі "Хеві-метал" (ВСЛ) потрапила до списку в номінації Книга року BBC-2024. Як зазначено у її анотації, це книжка про життя за лаштунками шоубізнесу і про життя після шоу.
"Реальність диктує свої умови, в яких складно вижити, самореалізуватись, зберегти взаємини, відрізнити фальш від правди, не зрадити себе, а ще – зробити вибір. Бо цей вибір може бути дуже несподіваним", – зацікавлює читачів опис.
Тим часом до списку премії Дитяча Книга року BBC-2024 увійшло яскраво ілюстроване видання Марини Макущенко "Таємне життя дивозвірів Марії Примаченко" (ВСЛ). Це унікальне арт-видання, створене як для родинного читання, так і для учнів мистецьких шкіл чи студентів мистецьких вишів. Воно об'єднує чимало знаних і менш відомих робіт художниці, презентуючи їх одразу ж, або ховаючи у рухомих віконцях.
Фото: ВСЛ
Окрім того, до цього ж списку потрапила ще одна книжка видавництва – це "Сміховисько" авторства Світлани Ройз. Книжка-практикум відомої психологині містить поради, завдяки яким діти, які пережили складні життєві ситуації, зможуть впоратися зі своїми емоціями, зокрема навчаться долати страх чи відчуття заціпеніння, а також давати раду злості чи паніці.
Книжка Олени Чернінької "Лемберґ: мамцю, ну не плач" (ВСЛ), яку авторка написала про свого зниклого безвісти сина, стала частиною довгого списку премії Книга року BBC-Есеїстика-2024. На сторінках книжки Олена Чернінька ділиться своїм досвідом мами воїна, який на час написання цієї книжки – зниклий безвісти. Про воїна Лемберґа, непрості досвіди, пошуки сенсів, світла і віри авторка поспілкується з Мар’яною Савкою, яка модеруватиме презентацію.
Фото: Андріана Стахів
Також своє місце у цьому списку зайняла книжка Максима Беспалова "У пошуках Єви. Історія про чуму, війну та еміграцію", видана Локальною історією.
"Це розлогий есей про пошук, де сам пошук є важливіший, ніж результат, а дорога є важливіша, ніж фінальна точка. Це родинна сага втрачених поколінь України, пам'ять про які має бути відновлена. Над романом автор працював 10 років", – описують книжку у видавництві.
Загалом до трьох категорій увійшли 40 творів, які були відібрані зі 154 видань, поданих видавництвами на конкурс.
- Актуальне
- Важливе