На Львівщині за німецькі гроші огородили єврейський цвинтар
Днями в Щирці біля Львова організація "Європейська ініціатива зі збереження єврейських кладовищ" (ESJF) встановила огорожу навколо єврейського цвинтаря
Про це повідомили на фейсбук-сторінці організації, передає "Еспресо.Захід".
Зазначається, що огорожу встановили коштом Міністерства закордонних справ Німеччини. У ESJF також поділилися історією єврейської громади Щирця.
Щирець вважався одним із центрів єврейського життя в регіоні
Перші письмові згадки про євреїв у Щирці датуються 1629 роком. У 1880 році в місті жило 1385 євреїв, що становило 78,9% населення міста. Наприкінці 19-го та на початку 20-го століть кілька мерів міста були євреями. На виборах до міської ради 1934 року євреї отримали 9 місць, поляки — 2, а українці — 1.
Фото: ESJF
Нацисти окупували Щирець у червні 1941 року, а до серпня 1942 року 180 євреїв міста депортували до Бібрки. У листопаді 1942 року решту євреїв відправили до табору смерті в Белжеці.
Фото: ESJF
Фото: ESJF
У коментарі "Еспресо.Захід" в ESJF пояснили, для чого вони встановлюють огорожі навколо єврейських цвинтарів.
"Земля на єврейському цвинтарі вважається святою, а створення самого кладовища є одним із пріоритетів для нової єврейської громади. Через Голокост більшість єврейських громад у країнах Східної Європи зникли, відповідно не залишилося нікого, хто міг би далі підтримувати цвинтарі, які часто є єдиним свідченням про євреїв у цьому місці, у належному стані. Щоб фізично їх захистити від таких загроз, як, наприклад, вандалізм чи просто знищення під забудову, ESJF встановлює навколо цвинтарів огорожі і таким чином позначає їхні чіткі межі. Водночас доступ до цвинтарів залишається відкритим", — розповіли в організації.
- На Личаківському цвинтарі у Львові відреставрують надгробки на могилах відомих людей.
- Актуальне
- Важливе