У Львові через виставку розкажуть, "Як боролось Закарпаття"
Перед Львівським музеєм історії релігії до річниці від дня народження президента Карпатської України Августина Волошина відкриють виставку "Як боролось Закарпаття"
Про це повідомила наукова співробітниця Львівського музею історії релігії Олена Малюга, інформує Еспресо.Захід
15 березня на площі перед Львівським музеєм історії релігії відкриють банерну виставку "Як боролось Закарпаття", приурочену до 150-річчя від дня народження президента Карпатської України Августина Волошина. До речі, березень цього року - це час 85-ліття від дня проголошення Карпатської України.
Як розповіла Олена Малюга, організатори виставки ( що відбудеться за кураторства заступниці директора музею з наукової роботи Олександри Киричук) ставили за мету привернути увагу громадськості до постаті українського громадсько-політичного, культурно-освітнього і релігійного діяча Августина Волошина, який відстоював українську ідентичність закарпатських русинів упродовж усього життя. З його іменем пов’язані найвизначніші політичні й культурні здобутки закарпатських українців у першій половині XX століття.
"На 14-ти банерах – розповідь про різні періоди життя Августина Волошина: гімназія і богословська семінарія в Ужгороді, Вища педагогічна школа в Будапешті; священник, капелан, професор і директор Ужгородської вчительської семінарії, йдеться в анонсі виставки. - Він спричинився до піднесення національно-визвольного руху 1918–1919 років, очолював Русько-Українську Центральну Народну Раду, входив до складу Директорії Підкарпатської Русі, заснував Народно-християнську партію, від якої обирався послом до чехословацького парламенту. Зарекомендував себе як видатний педагог, просвітянин, видавець книг, газет, журналів. Значну роль Августин Волошин відіграв в економічному відродженні Закарпаття. Про це розповідають текстові і фотодокументи".
Карти, фото і документи з історії самовідданої боротьби Закарпаття за возз’єднання з рештою частиною України протягом 1938–1946 років - теж у змісті експозиції.Так, до болю емоційними, щемливими є світлини, на яких відтворено бій на Красному полі, де загинуло 230 українських січовиків і добровольців. Окрема увага приділена і трагічній сторінці репресій борців за свободу радянською владою протягом 1945-1946 років, зокрема - арешту Августина Волошина у Празі та його смерті у московській тюрмі «Бутирці».
Виставка експонуватиметься до кінця літа.
- Актуальне
- Важливе