
У Чернівцях показали писанки з XI-XII cтоліть
У Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї представили 5 писанок з XI-XII cт. з фондів Археологічного музею Інституту українознавства імені Івана Крип’якевича НАНУ
Про це повідомило агентство АСС, інформує Еспресо.Захід.
У Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї відкрили експозицію "Тисячолітня писанка" з фондів Археологічного музею Інституту українознавства імені Івана Крип’якевича НАНУ. Мова про 5 писанок з XI – XII століть, віднайдених на території Львівської та Івано-Франківської областей.
"Тут у нас під склом 1 кам’яна, 1 з кістки та 3 глиняні писанки, цитує агентство завідувачку відділу краєзнавчого музею Оксану Драгомирецьку. - Прикрашені кольоровою поливою у техніці фляндрування. Спершу покривали одним шаром фарби. Запікали, а згодом іншим шаром. Ці три мініатюрні писанки є ще й оберегами. Це були брязкальця чи калаталки. Ззовні у формі яйця і порожнисті, а всередині кулька із глини. От вона і звучала. Це був як оберіг, іграшка, тотем, відганяти злі сили".
У повідомленні також зазначено, що аналіз поливи засвідчив, що до складу входить свинець, титан і олово. У міфопоетичних світових традиціях яйце було символом життя, праобразом Всесвіту. Експозиція діятиме до початку травня.
- У центрі Львова запрацювала Великодня пошта
- Актуальне
- Важливе








