![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
На Рівненщині перевіряють стан пам'яток архітектури національного значення
На Рівненщині перевіряють стан збереження культових споруд, що є пам'ятками архітектури національного значення. Таку інвентаризацію розпочали вперше за 40 років
Про це Суспільному повідомив начальник відділу охорони історико-культурної спадщини управління культури і туризму Рівненської ОВА Юрій Калітинський, передає "Еспресо.Захід".
Наказ про утворення комісії з перевірки стану збереження культових споруд, що є пам’ятками національного значення на території Рівненської області, та її склад оприлюднили на сайті Міністерства культури та інформаційної політики.
На Рівненщині є майже 50 храмів – пам'яток національного значення
У складі комісії перебуває 26 представників різних відомств. Це профільні урядовці, обласні чиновники, представники правоохоронних органів та архітектори.
Вони до 30 червня мають перевірити стан збереження культових споруд, що є пам’ятками національного значення на території Рівненщини, їхні території та культурні цінності й підготувати відповідну довідку.
Начальник відділу історико-культурної спадщини управління культури і туризму облдержадміністрації наголосив, що це вперше за сорок років Міністерство культури утворило таку комісію.
"Вона створена для інвентаризації культових споруд – пам'яток архітектури національного значення з метою їхнього дослідження та збереження. Обстежувати будемо всі, які є в області. Їх орієнтовно 50", – додав він.
Як відбувається перевірка
Наразі комісія обстежила Свято-Троїцький чоловічий монастир у Межирічі, Свято-Троїцький жіночий монастир, Свято-Миколаївську церкву і костел Святого Антонія в Корці, Свято-Покровську церкву в селі Світанок, церкву Святих апостолів Петра і Павла та костел Святого Антонія у Великих Межирічах.
"Ми за три дні це обстежили. На день перебування складається акт технічного стану, описуються предмети, стан їхнього збереження. Продовжити плануємо після Великодня. На найближчий термін плануємо інвентаризацію Свято-Богоявленського собору і костелу Успіння Діви Марії в Острозі, костелу Святого Лаврентія у Тайкурах, Свято-Миколаївської церкви та дзвіниці у Корнині. А також – церкви Святого Юрія, костелу і монастиря кармеліток, келій монастиря бернардинів, Свято-Миколаївської церкви в Дубні і Свято-Михайлівської церкви у Мирогощі Першій", – відзначив Калітинський.
- Ми також повідомляли, що на Львівщині минулого року відреставрували 6 найцінніших пам'яток архітектури. У 2023 році обсяг фінансування обласної програми "Охорони, збереження і популяризації історико-культурної спадщини" становив 16 мільйонів 200 тисяч гривень
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)