На Львівщині стартує челендж до дня народження співавтора пісні "Ой, у лузі червона калина"
19 лютого відзначатимемо 130-ту річницю від народження співавтора пісні о. Григорія Труха, вихідця з села Гірне Стрийського району
Про це повідомляє Львівська ОВА, передає "Еспресо.Захід".
Прагнучи вшанувати пам'ять земляка, Стрийська Єпархія УГКЦ розпочала челендж "Ой, у лузі Червона калина" і запрошує всіх долучитися до нього.
Щоб взяти участь в акції вам потрібно:
– записати відеоролик, в якому співаєте пісню "Ой, у лузі червона калина"
– позначити цей ролик хештегом #ой_у_лузі_трух
У серпні 1914 р. у Стрию пісню "Ой у лузі…" уперше почув чотар УСС Григорій Трух від стрільця Іваницького. Той її навчився від артистів львівського театру. Григорій Трух до першої строфи "Ой у лузі…" додав ще три строфи, які й склали "Червону калину". Він же навчив співати пісню стрільців своєї чоти. Незабаром перша стрілецька пісня "Ой у лузі червона калина похилилася" поширилася по Стрию. А згодом "Червону калину" почали співати в Галичині та по всій українській землі.
У 2022-му, після російського вторгнення в Україну, почалася нова хвиля популярності пісні в Україні та світі. Лідер гурту "Бумбокс" Андрій Хлівнюк, який вступив до Київської тероборони, заспівав "Червону Калину" просто в центрі Києва, в той час як столиця перебувала під обстрілами рашистів. Пісню підхопив увесь світ: один з першим заспівав її південноафриканський музикант Девід Скотт.
Довідково. Отець Григорій Трух народився 19 лютого 1894 року в селі Гірне тодішнього Стрийського повіту (тепер Грабовецько-ДулібівськаТГ). У 1914 році закінчив гімназію і з початком війни вступив до Українських Січових Стрільців. Був командиром чоти у сотні Д.Вітовського, провідником розвідувальних стеж у Карпатах. Поранений під Болеховом 30 травня 1915 року. В бою під Потуторами на Бережанщині 30 вересня 1916 року врятувався з однією чотою з оточення. Восени 1917 року був уже поручником командиром сотні. Ще через рік брав участь у Листопадовому чині у Львові, коли виникла Західно-Українська Народна Республіка. Після окупації краю білополяками прийняв монаший чин. До 1933 року жив у Галичині, потім вів місіонерську роботу від ордену отців василіян у Канаді і США. Автор чотиритомного «Життя святих», а також багатьох оповідань, статей, спогадів.
- Нагадаємо, у театрі ім. Заньковецької покажуть "Землю" задля закупівлі дронів для львівської бригади
- Актуальне
- Важливе