Еспресо. Захід
Огляд

Куди піти у Львові з 15 квітня і по Великдень: Сейф Новаківського і 400 писанок у Нацмузеї

15 квітня, 2025 вiвторок
13:31

Із 15 квітня та аж по Великдень на львів'ян і гостей міста очікує низка подій – нові виставки, літературні заходи, концерти, вистави, зустрічі, презентації, екскурсії та гаївки

Зміст

Новий тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється свіжими подіями.

Великдень у Львові

Великдень у Гаю

У неділю, 20 квітня, та у понеділок, 21 квітня, Львівський скансен запрошує відвідати традиційний Великдень у гаю.

"Щороку ми знову і знову збираємось у Гаю, щоб розділити радість світлого свята Великодня та дати звучання тій самій пісні - весняній, життєствердній, нашій. Цьогоріч ми вкотре запрошуємо вас підтримати живу гаївкову традицію, одне одного та українське військо, яке в темні часи є нашим світлом та захистом від сил зла", – кажуть у музеї.

Збиратимуть під час великодніх заходів кошти для Третьої штурмової бригади.

Великодні забави для найменших, гаївкова галявина з відомими музикантами, гаївки з ОУМ "Спадщина", теплі зустрічі та розмови чекають на гостей Гаю.

Вартість квитків 20 квітня: 250 грн – повний та 100 грн – пільговий. А придбати їх можна за посиланням. До пільгових категорій належать: пенсіонери, студенти, діти шкільного віку. А безкоштовний вхід для: військових, ветеранів, людей з інвалідністю, дітей дошкільного віку.

Тим часом 21 квітня для входу діють звичайні музейні квитки.

Також усі гості мають нагоду відвідати виставки у скансені. Це "Чорний вогонь Гавареччини" у великій виставковій залі, а також виставка Олени Турянської "За образом і подобою" у костелі із села Язлівчик.

Детальна програма за посиланням.

Великдень у Гаю

Зустрічі, майстер-класи, презентації та розмови

Як говорити про біль і не втратити голос?

У вівторок, 15 квітня, Порохова вежа запрошує на публічне інтервʼю з командою виставки "Бахмут. Обличчя геноциду 1942|2022" – про пам'ять, мистецтво й досвід, що змінює покоління.

У розмові візьмуть участь кураторка проєкту Марія Мізіна, художник Михайло Алексеєнко (автор робіт "Пил 2014", "Пил 2022" та "Пролиті сльози". А модеруватиме подію журналістка Катерина Широкопояс.

"Ця розмова про те, як памʼятати сьогодні і як мистецтво допомагає зшивати зболену реальність", – кажуть організатори.

Початок о 19:00. Участь безкоштовна за умови попередньої реєстрації за посиланням.

Мистецтво

Сейф Новаківського 1914 1918

У п'ятницю, 11 квітня, Львівський мистецький муніципальний центр  запрошує на виставку рисунків Олекси Новаківського, створених під час Першої світової війни.

Експозиція представляє роботи художника, що понад сто років зберігалися у сімейному сейфі, а сьогодні стають частиною мистецького дискурсу. Рисунки відображають події та суспільні настрої цього періоду на території Галичини, міфи та роздуми про катастрофу Першої світової війни, яка несправедливо залишилася забутою в нашій культурі.

Початок о 16:00.

"Дорога довша як життя" Дмитра Стецька

У Національному музеї Львова імені Андрея Шептицького експонують велику виставку багатогранних творів українського художника Дмитра Стецька.

Виставка розташувалася у кількох залах на другому поверсі музею. Перед відвідувачами постає масштабна та насичена експозиція, яка пропонує до огляду роботи митця різних творчих періодів: від початку до останніх років. Це і вольова скульптура, і монументальні полотна, і дуже фактурні сюжетні лінії, багаті кольорами та деталями. Портрети Дмитрової дружини – мистецтвознавиці Віри Стецько – займають тут особливе місце. Власне художник пережив свою дружину лише на пів року, і пішов з життя 6 січня 2017 року у своєму домі-майстерні. 

Читайте також: "Дорога довша як життя": у Львові відкрили велику виставку художника Дмитра Стецька. Фото

"Дорога довша як життя" Дмитра Стецька у Нацмузеї Львова

Львівський код: мистецькі рефлексії

У Національному музей у Львові імені Андрея Шептицького презентували нову виставку "Львівський код: мистецькі рефлексії", яка зібрала роботи знакових для міста митців.

Експозиція складається із понад 100 робіт, які прибули до Львова із колекції київської галереї "Ню арт", а свого часу формуванню львівської частини колекції особливо посприяли Ігор Завалій, а також Тарас та Остап Лозинські. 

Нагоду помилуватись такою кількістю робіт від непересічних імен мистецького світу відвідачі музею мають аж до 11 травня. Упродовж цього часу також можна буде відвідати кураторські екскурсії та лекції.

"Львівський код: мистецькі рефлексії"

"Воскресіння" – шлях театру

У Львівському академічному театрі "Воскресіння" відкрили унікальну виставку-ретроспективу "Воскресіння" – шлях театру". 

Ініціатива присвячена дню пам'яті засновника театру "Воскресіння" Ярослава Федоришина.

Як наголосила Ксенія Федоришин, цей проєкт – своєрідна подорож у часі, яка розкриває ключові моменти історії театру, його еволюцію та творчі досягнення. Однак мова не просто про експозицію, а про живий діалог між минулим, сьогоденням і майбутнім театру. 

"Ця виставка, – каже Ксенія, – розповість про шлях, яким театр ішов із глядачами, зростаючи та експерементуючи".

Федоришин Ярослав

Ярослав Федоришин, Фото: Театр "Воскресіння"

"З Любов’ю, Дім"

У Львівському палаці мистецтв експонується виставка української фотографки Іви Сідаш "З Любов’ю, Дім".

З початком повномасштабного вторгнення, Іва Сідаш активно документує російські воєнні злочини в Україні, привертаючи увагу до людських переживань, сформованих війною.

"Наші сенси відроджуються там, де триває памʼять про втрачене. Рефлексія про зв’язок між спогадами минулого та наслідками теперішнього. Ця експозиція спроба відчути, як болить втрата дому, як пахне попіл спогадів, як звучить відлуння в порожніх коридорах минулого", – зазначає авторка.

Beyond The Silence / "Поза межами мовчання"

Jam Factory Art Center запрошує оглянути міжнародну виставку Beyond The Silence, створену у співпраці з Odesa Photo Days Festival та агенцією Magnum Photos.

Це міжнародний проєкт, що досліджує зв’язки між Україною, Казахстаном, Мексикою, Нігерією та М’янмою. Він створює простір для діалогу між фотографами й фотографками та візуалізує їхні історії, досвід і роздуми над спільними соціо-політичними викликами.

У виставкових залах відвідувачі матимуть нагоду побачити фотоісторії, відео та інсталяції, які розкривають теми території, боротьби, адаптації, викрадення людей і цензури. Кураторка проєкту – Катерина Радченко.

відкриття виставки Beyond the Silence у Львові

"Незворотна перспектива"

Shum Art Gallery запрошує на виставку Сергія Савченка "Незворотна перспектива".

Експозиція художника занурить гостей у потоки кольору, фактур та роздумів про час і рух. У "Незворотній перспективі" живопис і скульптура взаємодіють, створюючи єдиний багатошаровий візуальний простір.

"Уявні лінії перспективи віддаляються, мов риба, яка здатна рухатися лише вперед. Час пришвидшується, створюючи тертя, що викрешує сяйво, подібне до того, яке бачив на самому початку, коли з’явився на світ", – ділиться митець.

Читайте також: "Незворотна перспектива": художник Сергій Савченко про виставку у Львові, коридор часу і боротьбу

виставка Сергія Савченка "Незворотна перспектива" у Львові

ZAG gallery

 У Львові мистецька галерея Zenyk Art Gallery запрошує на виставку "Маленький принц".

"ZAG – це про взаємодію: світове мистецтво зустрічається з Україною, а українське – зі світом. Тому головне в нашій першій виставці – українські художники. Відомі. Сильні. Глибокі. Їхні роботи – це роздуми про сучасність, про війну і мир, про людей і їхні втрати, про шлях, який ми проходимо", – кажуть у галереї.

Детальніше про галерею та квитки можна дізнатися за посиланням.

Читайте також: Zenyk art gallery: у Львові запрацював новий безбар'єрний мистецький простір

ZAG gallery

Фото: ZAG gallery

Чорний вогонь Гавареччини

У Львівському скансені відкрили виставку "Чорний вогонь Гавареччини", яка розповість історію одного з останніх осередків чорнодимленої кераміки через твори, спогади та світлини людей, причетних до відродження гаварецького ремесла.

На експозиції представлені знакові роботи гаварецьких майстрів кінця XIX – початку XXI століть, а також твори мистецтва і документи, які зберігаються у збірках Музею народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького, Музею етнографії та художнього промислу Інституту народознавства Національної академії наук України, Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького, Львівської національної наукової бібліотеки України імені Василя Стефаника, Музею Українського католицького університету та у приватних колекціях.

Експозиція розгорнулася у Великій виставковій залі Львівського скансену.

Коляда на Йордна у Гаю

Теги:
Читайте також:
Львів
+21.8°C
  • Львів
  • Київ
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 40.97
    Купівля 40.97
    Продаж 41.58
  • EUR
    Купівля 46.59
    Продаж 47.35
  • Актуальне
  • Важливе
2025, неділя
20 квітня
19:03
змія
На Рівненщині рятувальники застерігають мешканців бути обережними в лісах через змій
18:35
У Львові внутрішні переселенці та містяни разом молилися за перемогу України
18:11
сакура
До 26 градусів тепла: прогноз погоди у Львові та на Львівщині на 21 квітня
17:58
Дрогобицькі артилеристи "Чорного лісу" відтворили фото воїнів УПА 1944 року зі святкування Великодня
17:26
Пташка_Катерина Поліщук
"Мій Великдень – коли медики вивозять "несумісні з життям" під кремлівське улюлюкання": Пташка висловилась про віру та людяність на фронті
16:55
Огляд
Паска із хлібних крихт і хор у в'язниці: як українці святкували Великдень у концтаборах і криївках 
16:25
На Волині дитину вдарило струмом на вагоні-цистерні
15:53
зіткнення потяга і авто
Великоднє диво: на Закарпатті потяг розтрощив Audi A8 на переїзді, але люди, що були в авто, вціліли
15:01
Львівʼянка Єлизавета Адамська перемогла в номінації "Найкращий екокостюм" і вийшла у фінал конкурсу Miss Eco International
Львів'янка Єлизавета Адамська посіла 3-є місце на конкурсі Miss Eco International у Єгипті
14:44
повернення полону Олексія Чорпіти
З трирічного полону повернувся захисник Азовсталі зі Закарпаття Олексій Чорпіта
13:54
З російського полону повернулися четверо захисників із Рівненщини
13:30
У Львові потяг переїхав на смерть чоловіка, який раптово вибіг на колію
На Львівщині потяг збив на смерть 90-річну жінку
12:57
Серед звільнених із полону воїнів — троє жителів Тернопільщини
12:30
черги на кордоні
Черги на кордоні з Польщею у Львівській області 20 квітня
12:20
Оновлено
Четверо військових зі Львівщини повернулись із російського полону
12:18
Другого курсанта прикордонної академії з Хмельницького виявили мертвим
12:00
З полону РФ до України повернули двох бійців з Волині
11:39
Скільки людей перетнули західний кордон України 19 квітня
11:13
З полону на Прикарпаття повертаються Олександр Складановський і Володимир Алексеєв
10:53
весна
Погода на заході України: прогноз синоптиків на 20 квітня
10:37
З російського полону повернули п'ятьох військових із Хмельниччини
09:45
Микола Бичок
"Воскресіння – вічна весна наших душ": Кардинал Микола Бичок привітав вірян з Великоднем
09:34
Ігор Возьняк
"Благаємо Спасителя найшвидше завершити війну в Україні": митрополит Львівський Ігор Возьняк привітав вірян зі Великоднем
09:15
Пасхальне послання митрополита Луцького і Волинського Михаїла Православної церкви України
09:00
Святослав Шевчук
"Сьогодні в Україні надія, має різні світлі обличчя": Блаженніший Святослав привітав вірян УГКЦ із Великоднем
08:35
Великдень 2025: християни святкують Воскресіння Христове
08:23
Освячення пасок у Львова, 2025 рік
У храмах Львова освятили великодні кошики. Фото
2025, субота
19 квітня
19:32
Новини Львова
Рік вважався зниклим безвісти: стало відомо про загибель захисника зі Хмельниччини Віталія Климчука
18:50
Негода на Прикарпатті підтопила житловий будинок
18:15
Патрульна поліція України
Військовий затримав у Рівному чоловіка, який вкрав гроші з волонтерської скриньки
17:05
На Рівненщині викрили незаконних видобувачів бурштину
16:25
Звільнений з полону військовий Андрій Кусий повернувся додому на Львівщину
Звільнений з полону військовий Андрій Кусий повернувся додому на Львівщину
15:46
У ДТП на Волині загинула 35-річна жінка
15:06
"Карпати" у львівському дербі перемогли "Рух"
У львівському дербі "Карпати" розтрощили "Рух"
14:41
Прикарпатські воїни оголосили збір на 120 міліметровий міномет
Прикарпатські воїни оголосили збір на 120 міліметровий міномет
14:02
Бійці 63-ї бригади підготували для окупантів "великодні писанки"
Бійці 63-ї бригади підготували для окупантів "великодні писанки"
13:29
На кордоні зі Словаччиною митники виявили партію незадекларованих товарів для вейпінгу
На кордоні зі Словаччиною митники виявили партію незадекларованих товарів для вейпінгу
12:56
На Волині прикордонники знайшли у вантажівці ухилянта
12:31
Галицькі десантники показали ворожу техніку, знищену під час російського штурму
12:00
черги на кордоні
На кордоні скупчуються передвеликодні черги: який ПП краще обрати
Більше новин