Куди піти у Львові із 29 січня по 4 лютого: "Радіопромінь" Жадана і Собак
Цього тижня на львів'ян та гостей міста очікує низка концертів, виставок, кінопоказів, літературних подій, вистав, зустрічей, а також фестивалів і ярмарків
Цей тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється новими подіями.
Зустрічі, майстер-класи, лекції та презентації
Лемко-співи
У вівторок, 30 січня, усіх охочих запрошують прийти та поспівати лемківських пісень у Палаці культури ім. Гната Хоткевича (вул. Кушевича, 1).
Співи розпочнуться о 17:00 та триватимуть до 19:00. Для детальнішої інформації звертайтеся за номером телефону +38 093 531 21 00 (Микола).
Прогулянка улюбленими місцями Петра Радковця
У неділю, 4 лютого, львів'ян та гостей міста запрошують прогулятися маршрутом пам’яті відомого львівського екскурсовода Петра Радковця до річниці його смерті.
Проводитиме екскурсію Діана Борисенко, яка розробила цей маршрут разом із родиною Петра Радковця та Львівським туристичним офісом. Основна її ідея перейтися любленими місцями "професійного львів'янина", згадати його історії, жарти, і той Львів, про який так любив розповідати пан Петро. Триватиме прогулянка 1,5 години.
Для участі потрібно зареєструватися за посиланням. Початок о 12:00. Усі деталі марштуру тут.
Концерти
Благодійний концерт від гурту "Львів'янки" на потреби ЗСУ
У вівторок, 30 січня, львів'ян та гостей міста запрошують на благодійний концерт від гурту "Львів'янки" у WIKI бібліотеку (пр. Червоної Калини, 58) зі збором на потреби ЗСУ.
"Львівʼянки" підготували для гостей чудову концертну програму на прощання з різдвяними святами та колядою. Креативний, просякнутий ніжністю і тонкою естетикою вечір залишить по собі теплі спогади й мрійливі усмішки. Усім відомі хіти звучатимуть по-новому у виконанні колоритної бандури та жіночого вокалу.
Початок о 16:00. Вхід за реєстрацією. Реєстрація за номером телефону 0974099815. Сталої вартості квитка немає: "Кошти, які захочете пожертвувати підуть на потреби ЗСУ, кожна гривня важлива", – пояснюють організатори.
Концерт Zlata Ognievich "Віддаю" у супроводі гурту KAZKA Records
У вівторок, 30 січня, Львівська опера запрошує на концерт Zlata Ognievich "Віддаю" у супроводі гурту KAZKA Records.
Цього разу зі співачкою на сцені виступить струнний квартет і бенд KAZKA Records. Відвідувачі почують улюблені пісні, а також сингли з нового альбому, який Злата готує з великою любов‘ю.
"Приходьте, щоб зігріти душу вогнем музики разом неймовірною виконавицею", – заохочують організатори.
Початок о 19:00. Вартість квитків від 280 до 1580 гривень, придбати їх можна за посиланням.
Вечір премʼєр сучасної симфонічної музики
У п'ятницю, 2 лютого, Львівська філармонія запрошує на Вечір премʼєр сучасної симфонічної музики.
Це виняткова подія, до якої Академічний симфонічний оркестр львівської національної філармонії на чолі з диригентом Володимиром Сивохіпом та солістами Івоною Глінкою та Володимиром Веретельником готує концентрат різноманіття сучасної музики світу. Звучатиме 9 творів композиторів Японії, Греції, Італії та США.
Спеціально для виконання премʼєр до Львова приїздить відома польська флейтистка, інтерпретаторка нової та експериментальної музики Івона Глінка. Її майстерність стала натхненням для колосальної кількості композиторів Європи, Азії та Америки, які написали для неї понад сто творів.
Початок о 19:00, придбати квитки можна за посиланням, їхня вартість від 150 до 290 гривень.
"Пори року" Антоніо Вівальді у виконанні скрипки та органа
У середу, 31 січня, Львівський органний зал запрошує на справжній бестселер у світі музики – "Пори року" Антоніо Вівальді. Виконують Марта Герега (скрипка) та Олена Мацелюх (орган).
Дует скрипки й органа розкриє всю гаму почуттів – весняна радість, літня пристрасть, осіння меланхолія та зимовий спокій.
Початок о 19:00. Квитки можна придбати у касі Органного залу щодня з 13:00 до 19:00, або також онлайн. Їхня вартість від 100 до 250 гривень.
Симфонію Бетховена від Луганського оркестру та японського диригента Такуї Шігешіти
У суботу, 3 лютого, відбудеться особливий симфонічний концерт. Академічний симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії виконають легендарну Пʼяту симфонію Людвіга ван Бетховена.
"Симфонія №5 – беззаперечний шедевр, який вражає своєю емоційністю, драматизмом та є свідченням незламності людського духу. Цей твір розповідає про тріумф, про кожну важко здобуту перемогу, яка коли-небудь була чи буде", – зазначають організатори.
Початок о 19:00. Квитки на подію можна придбати онлайн або у касі Органного залу щодня з 13:00 до 19:00. Вартість квитків від 100 до 250 гривень.
Фото: Львівська міська рада
Презентація альбому "Радіопромінь" від Жадана і Собак
У неділю, 4 лютого у рамках благодійного зимового туру містами України Жадан і Собаки приїдуть з презентацією свого нового альбому "Радіопромінь" до Львова на !FESTrepublic (вул. Старознесенська, 24).
"Запрошуємо вас долучитися до нашого рок-н-ролу. Зіграємо для вас нові, старі та ще не дописані композиції із золотих запасів колективу. Спеціальною гостею наших зустрічей стане фантастична співачка Марта Липчей, тож це буде ексклюзивна програма, в межах якої ми презентуємо, зокрема кілька спільних пісень", – кажуть організатори.
Частину прибутку з туру традиційно передадуть на підтримку українського війська.
Початок о 18:00. Вартість квитків 1000 гривень, придбати їх можна за посиланням.
Мистецтво
Відкриття виставки світлин Олега Огородника "Зачарований ліс"
У п'ятницю, 2 лютого, у Львівському палаці мистецтв відбудеться відкриття виставки світлин Олега Огородника в техніці ціанотипії під назвою "Зачарований ліс".
Олег Огородник народився 1954 року. Сфери зацікавлення: Чорно-біла фотографія (спортивна, життя в горах, акт, портрет, пейзаж.). Із 2013 року зацікавився альтернативними видами фотографії. Зокрема, альбуміновим друком і ціанотипією. Зараз є членом групи альтернативної фотографії "Zasmaha".
Початок о 17:00.
Відкриття виставки "Анатомія звуку"
У п'ятницю, 2 лютого, у Львівському органному залі відкриється виставка “Анатомія звуку” учасника команди Євгена Червоного.
"Ми любимо музику. Ми насолоджуємося звуками інструментів, які народжують неймовірні образи в нашій уяві, дарують яскраві та сильні емоції, створюють настрій, лікують душу, надають натхнення. Але як виникає ця магія, яка має такий колосальний вплив на людину? Що є музика? Чи можна її розібрати на “атоми”, дійти до фізичної суті її буття, побачити з чого вона народжується?" – пишуть про неї організатори.
Початок о 17:30. Вхід на відкриття – вільний.
Виставка діє з 3 лютого по 1 березня, щодня з 13:00 до 18:30. Вхід в Галерею органного залу – за вхідним квитком, який дає також право відвідування концертного залу.
Фотовиставка від MYPH "Підсвідоме"
У Центрі архітектури, дизайну й урбаністики "Порохова вежа" триває фотовиставка "Підсвідоме" від 22 авторів MYPH.
"Виставка розбита за умовними секціями, на два поверхи. На одному можемо спостерігати рефлексії авторів під час повномасштабного вторгнення, проєкти про дім, про переселення, якісь переживання на рівні персонального. А на іншому поверсі – вже колективне сприйняття того, в яких реаліях сьогодні живуть автори. Багато робіт у чомусь перетинаються між собою, не за візуальними наративами, а за сенсами, концепціями тощо", – розповідає засновник школи концептуальної та артфотографії MYPH Сергій Мельниченко.
Фото: Софія Каминська
Те, чого не видно
У львівському музеї "Івана Георгія Пінзеля" діє експозиція "Те, чого не видно", яка присвячена скульптурі Скорботного Христа з каплиці Боїмів.
Після двох років консерваційних робіт над скульптурою Скорботного Ісуса Христа, проведених завдяки співпраці Інституту "Полоніка" з Львівською національною галереєю мистецтв та львівськими реставраційними установами, її вдалося врятувати. А результати цієї чималої роботи можна буде побачити під час виставки "Те, чого не видно".
Виставка представлена трьома мовами (польською, українською, англійською). Конкретні дні та години відвідування варто уточнювати у музеї.
Скульптура доступна для огляду із 26 січня до кінця лютого 2024 року у п’ятницю та суботу з 11:00 до 17:00.
Каса працює до 16:45. Вартість вхідних квитків у сектор для дорослих – 60 гривень, для студентів – 50 гривень, а для дітей та пенсіонерів – 20 гривень.
Виставка Василя Бедея "Сколи"
Артцентр "Дзиґа" запрошує відвідати виставку серії робі Василя Бедея "Сколи", які є оригінальним поглядом на звичайні предмети та їхню приховану красу.
""Сколи" – це не просто виставка, а медитація на тему природи, відношення людини до неї та вічного прагнення знайти красу в повсякденному. Василь Бедей запрошує глядачів не просто спостерігати, а й глибоко відчути і переосмислити звичайні речі, які насправді можуть бути надзвичайно складними та красивими", – розповідають організатори.
Експозиція триватиме до 30 січня. Вхід безкоштовний.
"Крихкіші за скло": ікони з колекції Остапа Лозинського
Львівський скансен запрошує до своєї виставкової зали на першу цілісну виставку народної ікони на склі з колекції Остапа Лозинського "Крихкіші за скло".
"Остапова колекція становить понад сотню пам’яток і є, мабуть, найціннішою та найбільшою цілісною колекцією ікони на склі", – кажуть у музеї.
Читайте також: Найцінніша колекція: у Львові відкрили виставку ікон на склі, зібраних Остапом Лозинським
Зібрані ікони на склі із Покуття, Гуцульщини та Буковини є однією із найбагатших сучасних колекцій. А основу колекції заклали ще його батьки – Тарас та Роксоляна Лозинські – відомі львівські цінителі та збирачі українського мистецтва. Коли Остап Лозинський серйозно зацікавився колекціонуванням, їхня збірка нараховувала вже 17 ікон.
Виставка створена за кураторства мистецтвознавця та іконописця, керівника відділу науково-освітньої та виставкової роботи Музею Романа Зілінка і присвячена другій річниці смерті Остапа Лозинського.
Триватиме виставка до 26 травня.
"Під крилом Янгола"
У головній будівлі Нацмузею представлена експозиція проєкту Романа Опалинського "Під крилом Янгола".
Мова про мистецьку спробу показати і шлях до збереження культурної спадщини, і мистецтво перетворення народних та релігійних міфів на висвітлення сучасних взаємин. Представлені твори покликані розкрити глибину та красу давніх легенд, які віддзеркалюються в сучасному світі через міжособистісні стосунки.
Виставка Зірки Савки "Зіткані з попелу"
У готелі Асторія на відвідувачів чекає виставка Зірки Савки "Зіткані з попелу".
Проєкт "Зіткані з попелу" – це ніжна та витончена графіка, що показує глядачеві іншу Зірку Савку. Це естетичні, тонкі роботи, що є рефлексією художниці на процес внутрішньої трансформації. Через свої роботи, художниця розкриває важливість мистецтва як способу подолати труднощі та перетворити негативні враження у джерело позитивних переживань. Спалений папір – це ключовий матеріал, який втілює в собі процес відновлення та перетворення.
Виставка "АНГЕЛ-О-ТВОРЕННЯ"
Національний музей Львова запрошує переглянути виставку "АНГЕЛ-О-ТВОРЕННЯ", яка представить роботи дев’яти українських митців.
На виставці будуть представлені твори живопису та скульптури авторства Оксани Андрущенко, Лілії Бабяк, Мирослава Дедишина, Ігоря Іваніва, Ігоря Колісника, Володимира Луцика, Петра Старуха, Оксани Романів-Тріски та Іринея Юрчука. Митці живуть і працюють у Львові, Римі (Італія) та Лівінгстоні (шт. Нью-Джерсі, США). Кожен має свою творчу біографію, проте усіоб’єднані спільним задумом – "АНГЕЛ-О-ТВОРЕННЯ".
Триватиме виставка до 25 лютого 2024 року.
- Актуальне
- Важливе