Еспресо. Захід
Оновлено

Куди піти у Львові із 26 лютого по 3 березня: перший весняний Тлум&Крам

3 березня, 2024 неділя
12:02

Цього тижня на львів'ян та гостей міста очікує низка концертів, виставок, кінопоказів, літературних подій, вистав, зустрічей, а також фестивалів і ярмарків

Зміст

Новий тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється свіжими подіями.

Ярмарки

Тлум&Крам вінтажний

У неділю, 3 березня, львів'ян та гостей міста запрошують на перший весняни вінтажний Тлум&Крам.

Захід відбуватиметься у Львівському Будинку вчених (вул. Листопадового чину, 6), тож особливим бонусом буде можливість насолодитись атмосферою необарокової перлини міста.

На відвідувачів чекає естетичне ярмаркування, надихаючі розмови про львівські інтерʼєри сьогодні та сто років тому від Тетяни Казанцевої та Леоніда Мартинчика, а також обговорення кращих романів українського модернізму з Богданою Неборак і Анастасією Євдокимовою. Окрім того, на події також буде квіткова експозиція та нагода потрапити в об’єктив Street style hunter.

"Подія – благодійна: разом із волонтерською ініціативою Львівський Лицар ми збиратимемо на антидронний купол", – наголошують творці весняного Тлум&Крам.

Початок о 12:00, а триватиме захід аж до 18:00. Вхід – 250 гривень. Дітям до 12 р., пенсіонерам та військовослужбовцям вхід вільний. Придбати квитки онлайн можна за посиланням.

афіша

Зустрічі, майстер-класи, лекції та презентації

Як розмовляти з дітьми про мистецтво: вокршоп від мистецтвознавиці Софії Рябчук

У вівторок, 27 лютого, Книгарня-кав'ярня Старого Лева (вул. Галицька, 17) запрошує на майстер-клас від мистецтвознавиці Софії Рябчук "Як розмовляти з дітьми про мистецтво".

Як заохотити дитину піти до галереї? Та перетворити похід на захопливе відкриття, розглядаючи деталі відомих полотен й вигадуючи свої пояснення до кожного з них? Про це з батьками, педагогами та просто з усіма дорослими, які прагнуть змалку зацікавити дітей світом мистецтва, й говоритиме дослідниця гармонійного розвитку дитини, мистецтвознавиця та перекладачка книг "Як розмовляти з дітьми про мистецтво" та "Як розмовляти з дітьми про мистецтво ХХ ст." Софія Рябчук.

Початок о 19:00. Вхід вільний.

афіша

Лекція Марти Кузій "Митець vs Громадянин: незручна позиція"

У середу, 28 лютого, Львівський муніципальний мистецький центр (вул. Стефаника, 11) запрошує на лекцію "Митець vs Громадянин: незручна позиція" від Марти Кузій.

"В останні роки на культуру дедалі більше звертають увагу, творчість митця часто є відображенням сьогодення, а його постава нерідко стає предметом публічного обговорення. Чи завжди митці були свідомі свого впливу? Чи ставали вони громадськими/політичними діячами чи воліли залишатися в нейтральній площині? Про приклади в історії музичного мистецтва і про актуальну ситуацію в українському просторі розповість Марта Кузій", – кажуть у мистецькому центрі.

Це третя лекція із циклу "Революція Гідності: 10 років національного спротиву" до Дня Героїв Небесної Сотні. Марта Кузій – піаністка, публіцистка, доцентка кафедри культурології Українського Католицького Університету.

Початок о 18:30. Реєстрація за посиланням.

афіша

"Гостре каміння слів": благодійні поетичні читання Юлії Мусаковської

У п'ятницю, 1 березня, Мистецька бібліотека (вул. Шота Руставеллі, 8) запрошує на благодійні поетичні читання Юлії Мусаковської.

Вона почитає поезії різного часу, зокрема із останньої поетичної книжки "Бог свободи", новий наклад якої нещодавно вийшов у Видавництві Старого Лева. У травні цього року книжка також вийде англійською у США (Arrowsmith Press), а вірші з неї вже перекладені десятками інших мов.

В рамках події відбуватиметься збір на потреби бригадної артилерійської групи бригади спеціального призначення "Азов". Серед усіх, хто задонатить від 200 гривень, організатори розіграють збірку Юлії Мусаковської "Полювання на тишу", яка вийшла у 2014 році у видавництві "Крок" і сьогодні є справжньою рідкістю. Розіграш відбудеться 4 березня о 12:00.

"А за найбільший донат подаруємо ілюстрацію "Кров аличі", створену художницею Анастасією Аврамчук до поезії авторки спеціально для цієї події", – заохочують до участі організатори.

Щоб долучитись до розіграшу, обов’язково необхідно надіслати скріншот донату у приватні повідомлення Мистецькій Бібліотеці. Задонатити можна на Монобанку або Приватбанк.

Початок о 18:30.

афіша

Екскурсія Тетяни Казанцевої "Театр Курбаса і вулицею готелів"

У суботу, 2 березня, Тетяна Казанцева запрошує на екскурсію "Театр Курбаса і вулицею готелів".

"Відвідаємо одну з найімпозантніших львівських будівель, що поєднувала в собі функції театру-вар'єте "Casino de Paris" і готелю "Belwederе", до чого згодом додалися функції однойменного кінотеатру, назва якого з часом трансформувалася у "Кіno Czerwonego Krzyża" і дансінгу", – розповідає історикиня.

Учасники екскурсії разом із Тетяною Казанцевою розглянуть історію створення однієї з найкрасивіших пам'яток віденської сецесії у Львові – т.зв. "Майоліка-хаус" та оглянуть всі його принади. На вулиці Курбаса також огляуть та обговорять історію та архітектуру будівель колишніх готелів "Еліт","Берлінський", "Венеція", "Зіппер", "Центральний" ("Французький"), кав'ярні "Японської", кінотеатру "Белв'ю" та пасажу Майблюма.

Початок 10:00. Ціна – 420 гривень, з них 15% для ЗСУ. Попередня реєстрація за посиланням.

афіша

Авторська екскурсія виставкою "Вільна музика"

У суботу, 2 березня, Львівський муніципальний мистецький центр запрошує на авторську екскурсію виставкою-дослідженням низових музичних ініціатив "Вільна музика".

Екскурсію проведе гітарист та композитор гурту Мертвий півень, журналіст, телеведучий Роман Чайка.

Після низки дослідницьких ексурсій відвідувачі виставки зможуть оримати інформацію з перших рук. Майстерний оповідач та активний учасник львівської незалежної сцени з 1980-х проведе гостей трьома залами виставки й власними спогадами. 

Початок о 18:00. Реєстрація за посиланням

Роман Чайка і Олег "Джон" Сук, Мертвий Півень

Фото: Андріана Стахів

Театралізована екскурсія "Лис Микита в Домі Франка"

У неділю, 3 березня, Дім Франка запрошує на забаву з головним героєм відомої поеми-казки Івана Франка Лисом Микитою.

"Так, це той самий допитливий і невгамовний Лис, з яким ніколи не буває нудно. Під його проводом діти познайомляться з оселею родини Франків та життям мешканців вілли. Тут завжди було весело та галасливо, адже малі Франчата – Андрій, Тарас, Петро та Ганнуся – часто вигадували цікаві розваги та бешкети й нікому не давали сумувати", – розповідають у Домі Франка.

Екскурсія розроблена у формі гри з елементами квесту, щоб кожна дитина знайшла для себе цікавинки. Вона розрахована на дітей віком від 5 до 10 років.

Початок о 14:00. Вартість екскурсії 150 гривень за дитину. Участь за попередньо придбаними квитками.

афіша

Театр

Клуб "Зневіра"

У середу, 28 лютого, Театр Лесі запрошує на химерну вечірку за мотивами "Intermezzo" М. Коцюбинського. Виставу "Клуб "Зневіра"" показуватимуть на малій сцені театру.

"Ви можете її ігнорувати, ви можете її заперечувати, ви можете з нею боротись, ви можете нею впиватись, ви можете нею виправдовуватись, ви можете у ній кохатись. Зневіра, хандра, меланхолія, акедія. Вона стерегтиме вас і одного разу скує в своїх обіймах. Як смерть, що приходить в мороз, вона оманливо зігріватиме вас. Зневіра – вічна супутниця людських прагнень і, для вашого ж добра, варто її приручити", – пишуть про виставу у театрі Лесі.

Початок о 18:00. Вартість квитків 300 – 320 гривень, придбати їх можна за посиланням. Вікові обмеження 18+.

афіша

Концерти

Музика Валерія Квасневського із нагоди 70-річчя композитора

У понеділок, 26 лютого, Львівський органний зал запрошує на концерт музики Валерія Квасневського із нагоди 70-річчя композитора.

На концерті у Львівському органному залі гості почують скорботне аріозо пам'яті загиблих дітей до другої річниці вторгнення російських загарбників в Україну, солоспіви на слова поетеси Марії Гатали-Квасневської, дружини композитора, квінтет для дерев'яних духових інструментів з валторною, а також органні твори, які виконають солістка Органного залу Олена Мацелюх та спеціально запрошений органіст з Франції Жан-Марі Леруа.

Початок о 20:00. Вартість квитків від 100 до 250 гривень. Їх можна придбати у касі Органного залу щодня з 13:00 до 19:00, або ж  онлайн за посиланням.

афіша

Органний концерт польського віртуоза Ярослава Врублевського

У середу, 28 лютого, віртуоз з Варшави органіст Ярослав Врублевський дасть єдиний сольний концерт у Львівському органному залі, щоб підтримати Україну та українців у часи війни.

Ярослав Врублевський – концертуючий органіст і професор Університету музики імені Фридерика Шопена у Варшаві. Як соліст, дириґент і камерний музикант виступає в Польщі, Чехії, Австрії, Німеччині, Швейцарії та Україні, бере участь у численних прем’єрах творів сучасних композиторів.

Початок о 19:00. Вартість квитків від 100 до 250 гривень. Їх можна придбати у касі Органного залу щодня з 13:00 до 19:00, або ж  онлайн за посиланням.

афіша

Мистецтво

Виставка майстра та засновника рельєфного тиснення на шкірі Ігоря Копчика

Музей Митрополита Шептицького запрошує на виставку від визначного майстра та засновника рельєфного тиснення на шкірі Ігоря Копчика.

Ігор Копчик, відомий своєю майстерністю та індивідуалістичною творчістю, розкриває перед глядачами унікальну техніку тиснення на шкірі, що поєднує у собі кілька ремесел одночасно. Кожна його робота втілює в собі синтез створення рельєфних композицій у м'якому матеріалі, ліплення з гіпсу та цементу, відливання з металу та, звичайно ж, тиснення на шкірі.

"Виставка Ігоря Копчика в Музеї Митрополита Шептицького обіцяє стати цікавою подією для любителів мистецтва та професійних митців. Відвідуючи її, ви зможете поринути у світ технічної винахідливості та естетичної краси, що об'єднуються в неперевершених творіннях автора", – кажуть у музеї.

афіша

Руїни та репродукції. Сергій Савченко

Артцентр Дзиґа запрошує на виставку Сергія Савченка "Руїни та репродукції".

Пейзажі з серії "Руїни і репродукції" це види з високих скляних вікон від підлоги до стелі сучасних хмарочосів, немов вони були археологічними майданчиками, призначеними для вивчення історії людства. Вони також нагадують перегляд з майбутнього в минуле, де глядач знаходиться в певному сучасному моменті між минулим і майбутнім. Савченко ніби видаляє себе із сцени споглядання, залишаючи місце для вивчення та рефлексії глядача. Усі роботи створені у період із 2017 по 2024 рік.

Читайте також: Руїни і репродукції: погляд у момент між минулим і майбутнім від українського художника Сергія Савченка

Серія створена таким чином, що кожний окремий елемент кожного диптиху може бути поєднаний з будь-яким іншим елементом серії, підкреслюючи велич масовості схожості місць після розпаду їхніх індивідуальних особливостей.

Оглянути експозицію можна до 18 березня. Вхід безкоштовний.

"Руїни і репродукції" Сергія Савченка

Фото: Андріана Стахів

Відкриття виставки з нагоди 100-річчя Карпатського Лещетарського Клубу

У середу, 28 лютого, Львівський історичний музей (площа Ринок, 6) запрошуємо на відкриття виставки, приуроченої до 100-річчя Карпатського Лещетарського Клубу.

Початок відкриття о 14:00. 

Львівський історичний музей

Яків Гніздовський. Світи близькі і далекі

У Shum Art Gallery можна переглянути майже дев’яносто робіт добре знаного і любленого у світі українсько-американського графіка Якова Гніздовського на виставці "Світи близькі і далекі".

Назва виставки, а також розділи, на які поділена експозиція: Дерево Мандрівника, Жак Гніздовський, Птахи і Звірі, Український Гротеск, Колекція Екзотичних Рослин, Епілог, Знак і Слово попровадять мистецькими та географічними дорогами українського емігранта, і відкриють світи митця такі близькі, хоч і ніби далекі.

Виставку доповнили твори із колекції Івана Гречка і Українського Католицького Університету, збірки меморіального музею художника в рідному селі Пилипче, твори надані родиною художника, а також роботи із приватних колекцій.

В рамках виставки відбуватиметься збір коштів на потреби українського війська, деталі якого у галереї озвучать згодом.

Галерея працює із вівторка по неділю з 12:00 до 18:00. Вхід: 50 гривень, пільговий – 25 гривень.

афіша

Виставка Юлії Долинської "ЗЕМЛЯ"

Галерея "Iconart" запрошує переглянути виставку Юлії Долинської "ЗЕМЛЯ".

У своєму проєкті Юлія Долинська символічно закопує зло у землю і закликає на допомогу нашій українській землі й глибокі давні вірування, і новітні відкриття. Перформативний жест, з якого розпочнеться презентація проєкту, покликаний стати художнім ритуалом, що поховає в землю ворожу сутність. Сила тут проявляється у глибині віри і впевненості, що закони природи переможуть, і справедливість та рівновагу буде відновлено – хоча б на полотні.

афіша

"Ретроспектива інтелектуального мистецтва України"

У Львові проєктом, який показує історію креативних зрушень у свідомості українців за останніх сто років, відкрили Центр інтелектуального мистецтва "Меркурій" (у колишньому будинку "Укрсоцбанку").

Кожен твір із запрезентованих покликаний працювати на розкриття креативних зрушень у свідомості українців. У Центрі за допомогою мистецтва розставили маркери і, зрештою, роблять спробу повернути мистецтво ширшому колу глядачів. Інакше кажучи, продемонструвати, що підхід, коли мистецтво належить тільки вузькому колу певної тусовки, є хибним шляхом. Тим більше для інтелектуальної нації. 

Олекса Новаківський, Карло Звіринський, Євген Лисик, Яків Гніздовський, Марія Примаченко, Алла Горська, Сергій Якунін, Роман Петрук, Костянтин Зоркін, Альфред Максименко, Петро Старух та багато-багато інших знакових імен зі Львова, Києва, Харкова, Франківська, Тернополя та інших міст увійшли до експозиції Центру.

Вартість квитків від 150 до 400 гривень. Графік робботи: вівторок – п'ятниця: 11:00 – 20:00, субота – неділя: 12:00 – 21:00.

Центр інтелектуального мистецтва "Меркурій"

Виставка "Образ воїна"

Центр Шептицького запрошує відвідати виставку "Образ воїна", це проєкт про воїнів Сил Оборони України, які отримали важкі поранення, захищаючи державу.

В експозиції представлена колекція з 34 картин, створених пораненими українськими військовими під час арттерапевтичних майстер-класів від львівського художника, іконописця та волонтера Лева Скопа.

Мультидисциплінарний проєкт реалізований як серія майстер-класів, що проводились у чотирьох різних закладах реабілітації, а картини намальовані воїнами є ретрансляцією тих подій, які вони пережили та їхнього особистого сприйняття образу захисника.

Відвідати виставку можна у Холі Центру Шептицького до 5 березня.

афіша

Виставка "Анатомія звуку"

У Львівському органному залі можна подивитися виставку “Анатомія звуку” учасника команди Євгена Червоного.

"Ми любимо музику. Ми насолоджуємося звуками інструментів, які народжують неймовірні образи в нашій уяві, дарують яскраві та сильні емоції, створюють настрій, лікують душу, надають натхнення. Але як виникає ця магія, яка має такий колосальний вплив на людину? Що є музика? Чи можна її розібрати на “атоми”, дійти до фізичної суті її буття, побачити з чого вона народжується?" – пишуть про неї організатори.

Виставка діє з 3 лютого по 1 березня, щодня з 13:00 до 18:30. Вхід в Галерею органного залу – за вхідним квитком, який дає також право відвідування концертного залу.

афіша

"Крихкіші за скло": ікони з колекції Остапа Лозинського

Львівський скансен запрошує до своєї виставкової зали на першу цілісну виставку народної ікони на склі з колекції Остапа Лозинського "Крихкіші за скло".

"Остапова колекція становить понад сотню пам’яток і є, мабуть, найціннішою та найбільшою цілісною колекцією ікони на склі", – кажуть у музеї.

Читайте також: Найцінніша колекція: у Львові відкрили виставку ікон на склі, зібраних Остапом Лозинським

Зібрані ікони на склі із Покуття, Гуцульщини та Буковини є однією із найбагатших сучасних колекцій. А основу колекції заклали ще його батьки – Тарас та Роксоляна Лозинські – відомі львівські цінителі та збирачі українського мистецтва. Коли Остап Лозинський серйозно зацікавився колекціонуванням, їхня збірка нараховувала вже 17 ікон.

Виставка створена за кураторства мистецтвознавця та іконописця, керівника відділу науково-освітньої та виставкової роботи Музею Романа Зілінка і присвячена другій річниці смерті Остапа Лозинського.

Триватиме виставка до 26 травня.

"Крихкіші за скло": колекція ікон на склі Остапа Лозинського

Виставка "Феномен Марії Примаченко"

В експозиційних залах другого поверху відділу Палацу Потоцьких можна переглянути унікальну виставки "Феномен Марії Примаченко".

"51 твір зі збірки Запорізького обласного художнього музею зберігає пам'ять про Дім. Дім художниці ‒ село Болотня на Поліссі, якому не було кінця: у кожному дереві чи краплі дощу вона бачила Україну, чула далекі голоси Народу, пісні, яких не знала, запахи трав, які ростуть у далеких краях. Вона малювала екзотичних тварин, бо знала, їм буде добре тут і нам буде добре тут. Майстриня приносила цілісінький світ у свої роботи, так її Дім ставав Світом", ‒ розповідають організатори.

Виставку продовжили до 14 квітня 2024 року.

афіша

Теги:
Читайте також:
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.04
    Купівля 41.04
    Продаж 41.51
  • EUR
    Купівля 44.49
    Продаж 45.18
  • Актуальне
  • Важливе
2024, п'ятниця
26 липня
21:50
Будуть переробляти: у Львові після прокладання тепломережі поклали неякісно асфальт
21:15
тюрма
На Закарпатті торговця метамфетаміном засудили на 6 років тюрми
20:47
На Львівщині помер командир роти Нацполіції області Микола Дьодьо
20:25
Як працюватиме нова програма від МОН із надання державних грантів на навчання в УКУ
19:57
підозрюваний у вбивстві Ірини Фаріон
"Я нікого не вбивав": підозрюваний у вбивстві Фаріон дав коментар журналістам
19:54
У Хмельницькому затримали жінку, яку підозрюють у вбивстві свого сина
19:36
На Львівщині чоловік пропонував прикордонникам 700 доларів хабаря, щоб виїхати за кордон
19:20
На Буковині затримали злочинну групу, яка збувала наркотики в регіоні
19:01
Франківська міськрада шукатиме інвестора для будівництва модульних котелень
18:43
У Львові відбудеться презентація військ Сил безпілотних систем: як потрапити
18:40
Оновлено
суд у справі про вбивство Фаріон
У Львові суд обрав запобіжний захід підозрюваному в убивстві Ірини Фаріон
18:37
У Тернополі чоловік обікрав 15 водоматів
18:29
світло
Світла не буде лише годину: графіки та групи відключень на Львівщині 27 липня
18:12
У Львові тимчасово змістять ще одну зупинку - на проспекті Чорновола
17:58
На Закарпатті затримали чоловіка, який намагався покинути Україну за підробленими документами
17:46
крига Генрі Форда
Монети, медалі та раритетна книга Генрі Форда: Чернівецька митниця поповнила конфіскатом фонди трьох музеїв
17:44
За змову на тендері на рекультивацію Славського полігону дві компанії оштрафували на майже 3 млн грн
17:25
опалення, кіт
На Тернопільщині розповіли про стан готовності до опалювального періоду
17:13
Мінлива хмарність: прогноз погоди у Львові та на Львівщині на 27 липня
17:07
Портрет Августина Волошина
На новобудові в Ужгороді з'явився мурал з портретом президента Карпатської України Августина Волошина
16:52
Університетська лікарня
За перший місяць роботи Університетська лікарня у Львові прийняла майже 6,5 тис. пацієнтів
16:37
В Ужгороді попрощалися із капітаном, командиром взводу 42-річним Євгеном Гайдуком 
16:25
Хмельницька АЕС
Хмельника АЕС шукає працівників-будівельників
16:10
ЗСУ
У розпал бойових дій 30 офіцерів утримували в Харкові, - колишній командир 125-ї бригади Горбенко
15:58
новини Львівщини
Податкова поверне жителям Львівщини 53,8 млн грн: за що можна отримати відшкодування
15:42
Оновлено
Свято музики у Львові 2024
Куди піти у Львові з 24 по 28 липня: Джазове тріо Александри Ханке
15:28
"Зірвали спробу дестабілізації суспільства": поліцейським, які працювали над розкриттям убивства Фаріон, вручили відзнаки
15:16
Угруповання медиків на Львівщині підробляло медичні довідки про інвалідність, їх судитимуть
15:01
Орест Олеськів
Начальник управління транспорту Львова пошкодив чужу Audi Q5 і втік з місця ДТП. Рішення суду
14:46
Анонс
Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена
Ukrainian Song Project-2024 у Львові: 13 зіркових артистів виконають свої хіти у супроводі симфонічного оркестру
14:30
Оновлено
електроенергія
Коли на Львівщині вимикатимуть світло 26 липня: оновлені графіки
13:41
На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ
На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з-за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ
13:26
Судовий вирок
На Волині чоловік убив знайомого на очах у дитини, його засудили на 10 років
13:11
На кордоні з Польщею в авто виявили старовинну ікону
На кордоні з Польщею в авто виявили старовинну ікону
12:55
У Львівській обласній лікарні пацієнту поставили унікальний протез: таку процедуру в Україні провели вперше
12:40
Мовознавиця Ірина Фаріон
Родичі Ірини Фаріон вимагатимуть довічного покарання для вбивці
12:31
кордон прикордонник
Скільки людей перетнули західний кордон України 25 липня
12:16
Волинські сапери розміновують Донеччину
Очистили понад 30 га територій Донеччини: волинські сапери повернулися з ротації на сході
12:00
Підозрюваний у навмисному вбивстві Ірини Фаріон
У Галицькому суді Львова оберуть запобіжний захід підозрюваному у вбивстві Фаріон
11:55
Інфографіка
курс валют
Курс валют у Львові в банках та обмінниках на 26 липня: гривня поволі зміцнюється
Більше новин