Куди піти у Львові 29-30 травня: афіша на вихідні
Рекомендуємо найкращі родзинки культурної мапи міста.
Театри
Львівська опера – 29 травня – опера "Севільський цирульник". Одна з кращих комічних опер: в основі лібрето – запозичена у драматурга-сатирика Бомарше історія про графа Альмавіву і винахідливого цирульника Фігаро, який допомагає своєму патрону одружитися на чарівній Розіні всупереч підступам її опікуна. Поч. – о 18:00.
30 травня – балет "Білосніжка та семеро гномів". Виставу рекомендуємо для сімейного перегляду. Балет польського композитора Богдана Павловського, написаний на основі казки братів Грімм, яка вчить доброти дітей у всьмоу світі. Музика наповнена лірикою – для зустрічей Білосніжки і Принца, і гумором – у зображенні кумедних Гномів. Цікава, винахідлива хореографія та мальовничі декорації і костюми. Поч. о 12:00.
Концерт Стець&Баришевський. Зіркові академічні музиканти Назарій Стець та Антоній Баришевський, відомі в Україні та на багатьох світових сценах, презентують унікальний концерт музики для контрабаса та фортепіано. У програмі – твори Йоганнеса Брамса, Клода Дебюссі, Пауля Гіндеміта та сучасного українського композитора Максима Шалигіна. Поч. о 15:00.
Опера "Богема". Одна з найвідоміших опер Джакомо Пуччіні. В основі сюжету – зародження почуттів, кохання і водночас – любов до життя паризькою богемою. Поч. о 18:00.
Фото: Ігор Садовий
Театр ім. М. Заньковецької
29 травня – прем'єра "Пітер Пен: Нова історія". "Ми всі народжуємося з крилами! Але не всі вміємо літати! Я хочу, щоб маленька мить зупинилась і ви, поглянувши на мою історію, посміхнулись і обійняли один одного!" (режисер Олеся Галканова-Лань), поч. о 13.00.
Комедія "Віват, Бушон!". Бушон – маленьке містечко, якого немає на жодній мапі. Очолює містечко дуже заповзятливий мер – Жак. З казни Євросоюзу він вміло "викачує" кошти на облаштування щасливого життя довіреної йому громади. За документами, в містечку процвітає "бананова плантація", яку щодня на підвіконні поливає секретарка, активно розвивається школа, в якій навчаються чотири учні, один з них – сорокасемирічний Ніколя (брат Жака), працює велике сільське господарство, на підтвердження наявності якого чути "бекання" секретарки Одетти... Але раптом – як грім серед ясного неба – до них в Бушон їде "ревізор" з ЄС!
Камерна сцена. Прем'єра "Ім'я" (М.Делапорт, А. Пательєр). Елізабет і П'єр – сімейна пара, яка організувала звану вечерю, куди запросила всіх родичів. Брат Елізабет Вінсент, який невдовзі стане батьком, приїжджає на цю вечерю. Мова заходить про дітей, Вінсент активно цікавиться тонкощами майбутнього батьківства і виховання. Відтак розмова заходить на тему імені малюка, всі прагнуть його вгадувати, пропонують свої варіанти. І тут починається найцікавіше – Вінсент говорить, що зібрався назвати дитину… Ім'я викликає спершу шок, потім гнів і несприйняття. Можливо це лише невинний жарт, але ідеальна атмосфера зникає і "скриньку" з усіма неприємними секретами з особистого життя відкрито. Поч. о 18:00.
30 травня – вистава "Конотопська відьма". Поч. о 18:00.
Вистава "Ім"я". Поч. о 18:00
Докладніше – за покликанням
Фото: photo-lviv.in.ua
Театр ім. Леся Курбаса
29 травня – вистава "Благодарний Еродій" (режисер – Володимир Кучинський). В одному з найвідоміших діалогів Григорія Сковороди мавпа Пишек і лелека Еродій розмислюють про вдячність як запоруку життєвої радості і внутрішнього спокою людини. У виставі філософські тексти переплітаються з образами картин Босха, що присутні в костюмах і проекціях. Це одна з візуально найкрасивіших вистав театру, що має давню історію, адже перша редакція "Благодарного Еродія" з’явилася в театрі ще 1993 року і стала однією зі знакових у новітній історії українського театру. Поч. о 19:00.
30 травня – вистава "Кабаре Бухенвальд"( режисер – Володимир Кучинський) – про те, що зберігаєш, хочеш від цього позбутися, але змушений завжди носити з собою. По суті, дуже трагічна притча. Але вистава натомість виявляється світлою та навіть оптимістичною. Бо можна виливати на інших свій душевний бруд, як, на жаль, практикують у нашому суспільстві, а можна, як це трапляється з героїн(ями)ею вистави, сповідально цю душу розчахнути. Сподіваючись бути почутою". поч. о 19:00.
Докладніше – за покликанням
Театр "Воскресіння"
29-30 травня – вистава "Америка" – сучасна п’єса про пошуки себе і своєї душі в еміграції, в країні грошей, де платять навіть за посмішку офіціанта. На початку вистави Карл – типовий представник класу багатіїв-одинаків, який приховував початок свого фінансового падіння. У центрі ж уваги – руйнування всіх стосунків після того, як імператив успіху і грошей втрачає силу. П’єса показує справжню вартіс фальшивого світу успішного життя. Сучасний "Гамлет", який ставить вічне питання "Бути чи не бути?". Поч. о 18:00.
Докладніше – за покликаннямҐ
Театр ім Лесі Українки
29 травня – "Філоктет. Античний рейв". За п’єсами Софокла і Гайнера Мюллера режисер Дмитро Захоженко. Поч. о 18:00.
30 травня – вистава "Баба Пріся" за п'єсою Павла Ар'є "На початку та наприкінці часів…" Поч. о 19:00.
Докладніше – за покликанням
Театральний центр "Слово і голос"
29 травня – ХІ Міжнародна лабораторія Ірмосу ( жива зустріч) Поч. о 17:00 Подія на фейсбуці – за покликанням
30 травня – вистава-концерт. "Барвінський. Право на особисте". Вистава-концерт, присвячена пам'яті Героїв Небесної Сотні і дню народження Василя Барвінського. Поч. о 19:00.
Перший театр
29 травня – вистава "Дамський кравець". Легка французька комедія "Дамський кравець", написана у ХІХ столітті, не втратила своєї актуальності і у ХХІ. Вона насичена пікантними ситуаціями і несподіваними комічними розв’язками. Поч. о 18:00.
30 травня – монотеатр "Міф". Дон Кіхот". Поч. о 19:00.
Докладніше – за покликанням
Обласний театр ляльок
29 травня – "Веселі ангелята". Поч. об 11:00. "Підкова на щастя". Поч.о 12:00 та 14:00.
30 травня – "Шапочка. Червона". Поч. о 12:00, 14:00, 16:00.
Докладніше – за покликанням
Кіно
У кінотеатрах міста у прокаті – "Погані дороги". Це українська стрічка режисерки Наталки Ворожбит, яка раніше створювала фільм "Дике поле" й серіал "Спіймати Кайдаша". У сюжеті "Поганих доріг" йдеться про п’ять розбитих доріг і п’ять історій про любов, ненависть, довіру, зраду і порушення особистих кордонів на фоні порушення кордонів державних. Зазначимо, що фільм має вікове обмеження – 18+.
Двогодинний бойовик Ґая Річі "Гнів людський" – про британського джентльмена Хілла, який шукає справедливості. Він прагне знайти замовника серії багатомільйонних пограбувань, що приголомшили Лос-Анджелес. У головних ролях тут: Джейсон Стейтем, Голт МакКеллені, Скотт Іствуд, Джош Гарнетт, Лаз Алонсо. Стрічка має вікові обмеження – 16+.
Події пригодницького фільму "Круелла" відбуваються на тлі панк-рокового Лондона 1970-х років та розказують про юну шахрайку Естеллу – розумну та винахідливу дівчину, яка хоче зробити собі ім’я у світі моди. Вона знаходить друзів: кількох молодих злодіїв, які розділяють потяг Естелли до епатажу, і разом вони намагаються влаштуватись у Лондоні. Вікове обмеження стрічки – 12+.
Для походу у кіно з дітьми можна вибрати мультфільм "Пончари: глобальне заокруглення". Це комедійний анімаційний блокбастер від режисерів, які працювали над "Сімпсонами", "Корпорацією монстрів" і "Ральфом Руйнівником-2: Інтернетрі".
"Пончари – ну дуже кумедні створіння. Округлі, як пончики, й пухнасті, немов хом'ячки. Але коли двох із них раптом затягує петля часу, з'ясовується, що в майбутньому пончари – музейні експонати поряд з динозаврами. Потрібно терміново змінити хід історії, і для цього вони вирушать у мандрівку всіма епохами. Їм усе в новинку і все цікаво: хоч печерні люди, хоч квадрокоптери", – пишуть на сторінках львівських кінотеатрів.
Концерти, фестивалі
Львівський органний зал
29 травня – концерт "Секрет опери" камерного оркестру Тернопільської філармонії. Талановиті музиканти і чарівна солістка Наталія Степаняк відкриють мистецтво оперного співу зовсім з іншого боку. Поч. о 19:00.
30 травня – концерт "Reunion. Моцарт – Вебер – Кукол". Скрипальки Наталія Гордєєва і Марія Ткачик, віолончеліст Максим Римар, кларнетист Віталій Нехорошев та альтист Устим Жук добре відомі любителям класичної музики в Україні та світі. Кожен з них має яскраву сольну кар’єру, співпрацював з топовими дириґентами та оркестрами світу. Вони об’єдналися в ансамбль, щоб зіграти відомі квінтети Моцарта та Вебера, а також "Кларнеттіно" сучасного композитора Анджея Кукола, яке прозвучить в Україні вперше.
Докладніше – за покликанням
Фото: photo-lviv.in.ua
Львівська національна філармонія ім. М. Скорика
29 травня – концерт "Віртуози 40. Ukrainians". Як українську душу бачать композитори інших країн продемонструє симфонічний оркестр INSO-Lviv Поч. о 18:00.
Концерт "Віртуози 40.Бетховен. Вогонь у темряві". Біль, переживання та "вогонь життя" Бетховена покаже молодий український піаніст Дмитро Семикрас. Поч. о 21:00.
30 травня – концерт "Віртуози 40.Моцарт в зеленому". Концерт для кларнета з оркестром і П’ятий скрипковий концерт Моцарта у виконанні музикантів, творчі біографії яких, попри молодий вік, рясніють перемогами та здобутками. Владислав Петрик (кларнет), Варвара Васильєва (скрипка) та Наталія Стець (дириґентка) у супроводі Академічного симфонічному оркестру Львівської національної філармонії. Поч. о 15:30.
Концерт "Віртуози 40.Французька весна". Сольна концертна програма вже відомої львівській публіці французької піаністки Кім Барб’є. Поч. о 18:00.
Концерт "Віртуози 40. Suprun&Titova Duo". Альт і фортепіано… Поєднання жіночої чуттєвості та професіоналізму… Новий камерний дует у складі відомих за межами України музиканток – альтистки Катерини Супрун та піаністки Катерини Тітової – створений 2020 року та є особливим й винятковим за своїм спрямуванням. Поч. о 20:30.
Докладніше – за покликанням
Фото: photo-lviv.in.ua
Увечері 30 травня в "Дзизі" етногурт "Гайдамаки" зіграє акустичний концерт. Організатори зазначають, що це буде ламповий виступ, де слухачі зможуть навіть поспілкуватися з музикантами, які виконають старі та нові пісні, а також презентують кілька творів з нової програми на вірші поетів українського розстріляного Відродження. Вартість квитка – 200 гривень. Квитки можна буде придбати перед концертом.
Саксофон, гітара, перкусія та вино. З цього складатиметься квартирник 30 травня у студії What If, що на території львівського телебачення на Високому замку. Вартість входу – 150 гривень. Також необхідно зареєструватися. Усі деталі події – за покликанням.
Останні весняні вихідні кличе провести холдинг емоцій !Fest. 29 та 30 травня з 14:00 до 22:00 для відвідувачів гратиме музика від діджеїв і триватимуть кінопокази. Всі охочі зможуть пограти в настільні ігри, взяти участь у майстер-класах і посмакувати наїдками на фудкортах. Організатори зазначають, що можна приходити з дітьми – на події працюватимуть аніматори. Крім того, діятиме спеціальна зона для домашніх улюбленців. Деталі – за покликанням.
Уже традиційний фестиваль вуличної їжі в Парку культури та відпочинку відбудеться у вихідні, з 12:00 до 22:00 щодня. Цього разу подія матиме тему "Молодість". Вхід коштує 50 гривень.
"Усі ми піддаємося ностальгії. Від вигляду старого кнопкового телефону, джойстика "Денді" чи пари старих кросівок, у яких ти в часи своєї молодості виглядав максимально круто. Буремні часи пішли в небуття, але в нашій пам'яті вони обведені червоним. Новий фестивальний сезон ми розпочинаємо з крутих флешбеків у твоє дитинство та бурхливу юність", – пишуть організатори.
Фото: moemisto.ua
Музеї та галереї
Національний музей ім. А Шептицького. Ці вихідні – останні дні експонування виставки "Василь Володимир Василь Одрехівський. Скульптура". Виставка скульптури Романа Петрука.
У межах виставки "Росте древо" (яка експонується за адресою Драгоманова, 42) етнопроєкт "НАДДНІПРЯНСЬКЕ ВЕСІЛЛЯ. Звичаї, обряди, пісні". Які рушники використовували у весільній обрядовості та яке символічне значення мали їх вишиті візерунки й орнаменти? Що зберігалося у скринях для посагу та якими іконами благословляли наречених? Про все це та багато іншого почуємо під час тематичної екскурсії кураторки виставки Любави Собуцької. Також буде унікальна можливість послухати давні пісні весільної обрядовості у чудовому виконанні етно-гурту "ЖИВА". Поч. о 15:00.
Фото: kray.org.ua
Львівська галерея мистецтв – виставка представника течії "нових старих майстрів" Євгена Равського "Від міфу до міфу". Виставка чернівецького художника-абстракціоніста Олега Любківського "Дзеркало".
Фото: photo-lviv.in.ua
Музей етнографії та художнього промислу. Виставка творчості знаних восьми художниць "Жіночі примхи літа".
Також можна оглянути виставку живопису "Горизонт" Лілії Студницької у "Зеленій канапі" та Ігора Палія "Гурт прихильників золотої рибки" в арт-салоні "Велес", акварелей Олени Іванишин "Відсвіт" в Органному залі, творчості Яна Бачинського "Перший львівський квір" у Lviv Art Cеnter та Роксолани Патик у PM Galleri.
Спорт
Поціновувачі спорту у Львові в суботу, 29 травня, о 15:00 можуть відвідати міжнародний "Відкритий кубок зі стронґмену". Перед публікою виступатимуть титуловані українські та іноземні спортсмени. Деталі можна переглянути за покликанням.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе