Куди піти у Львові 24 – 29 липня: фільми про Гуцульщину та Faine Misto
Цього тижня на львів'ян та гостей міста очікує низка концертів, виставок, кінопоказів, літературних подій, вистав, зустрічей, а також фестивалів і ярмарків
Куди піти розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється новими подіями.
Фестивалі
Faine Misto: Історії, які варто почути
Із 28 по 30 липня у Львові на території !FESTrepublic (вул. Старознесенська, 24-26) збирає друзів легендарний фестиваль Faine Misto.
Яскрава музична подія вперше відбулася у 2013 році, і з того часу подія була щорічною аж доки плани організаторів не порушила повномасштабна війна. Проте після двадцяти місяців перерви фестиваль знову повертається. Але не у Тернопіль, а до міста Лева, де наразі є всі можливості дотриматися правил безпеки.
Гoлoвнa мета фесту у Львові зібрaти дoдaткoві кoшти для забезпечення лoгістичних тa гумaнітaрних пoтреб бригaди НГУ "Азoв", з якoю кoмaндa "Фaйнoгo містa" співпрaцює від пoчaтку пoвнoмaсштaбнoгo втoргнення.
Цього року на гостей чекають Жадан і Собаки, Крихітка, Фіолет, ТНМК, Паліндром, ВВ, Христина Соловій та багато інших. Квитки на подію можна придбати за посиланням. Вартість 900 гривень.
Кіно
Кінопоказ документальних фільмів про Гуцульщину та гуцульські співанки
У суботу, 29 липня, львів'ян та гостей міста запрошують зануритися у світ карпатських співанок, переглянути два фільми про українську пісню, традиції, життєві виклики та повну свободу самовираження. А опісля навчитися кількох гуцульських співанок із самого серця Карпат.
Перший фільм "Так мут співати" (2020), другий – "Rekity". Подія відбувається у межах виставкового проєкту "Виображення колекції. Як Іван Гречко красу шукав...".
Кінопоказ відбудеться у просторі виставки у Центрі архітектури, дизайну та урбаністики Порохова вежа (вул. Підвальна, 4). Вартість участі: повний квиток – 200 гривень, пільговий квиток – 100 гривень. Початок о 18:00.
Презентації
Аудіопроєкт "Плинність часу, плинність звуку: Почути Содомору"
У вівторок, 25 липня, у просторі "РадіоГараж" (вул. Князя Романа, 6) команда Audiostories представить аудіозбірку поезій голосом автора Андрія Содомори в межах проєкту: "Плинність часу, плинність звуку: Почути Содомору".
Участь у презентації візьмуть упорядник текстів аудіопроєкту, літературознавець Данило Ільницький, автор та наратор аудіозбірки Андрій Содомора, а також продюсер та звукорежисер Володимир Ольшанський.
Початок о 17:00. Для участі необхідно зареєструватися за посиланням.
Презентація роману Магди Стахулі "Ідеальна"
У п'ятницю, 28 липня, у книгарні "Є" (просп. Свободи, 7) відбудеться презентація роману "Ідеальна" від Магди Стахулі за участі відомої перекладачки та видавчині Божени Антоняк. Модеруватиме подію Тетяна Пилипець, а сама авторка Магда Стахуля приєднається до презентації за допомогою відеозв'язку.
Короткий опис книги: Аніта рідко виходить з дому. Вона спостерігає за людьми крізь камери міського стеження – це її вікно у світ, яке дає змогу контролювати все й усіх. Забути про майже зруйнований шлюб, забути про дитину, якої вона так прагне. Віднедавна Аніта підозрює, що під час її короткої відсутності у квартирі хтось побував: у шафі вона знаходить сукні, яких не купувала, у торбинці – чужу косметику. Згодом вона лише утверджується у своїх підозрах: хтось забагато про неї знає. І втілює свій жорстокий, незрозумілий Аніті, план.
Початок презентації о 18:00.
Презентація Алли Загайкевич про проекти EM-VISIA
У неділю, 30 липня, у РадіоГаражі (вул. Князя Романа, 6) відома українська композиторка Алла Загайкевич розкаже про історію розвитку електроакустичної музики в Україні та проєкти, які заклали підґрунтя сучасного ландшафту електроакустичної музики в Україні
ЕМ-visia – міжнародний проєкт електроакустичної музики, заснований Аллою Загайкевич у 2005 році, що охоплює широкий жанровий спектр сучасної електроакустичної сцени.
Початок презентації об 11:00.
Лекції
Нестор Махно на заводі Рено: лекція від Романа Коржика
У вівторок, 25 липня, у Дзизі (вул. Вірменська, 35) відбудеться лекція "Нестор Махно на заводі Рено", яку читатиме засновник журналу "Артефакт" Роман Коржик.
Український історичний персонаж Нестор Махно останні роки свого життя провів у Франції. Він помер у Парижі. За час, що прожив там – працював ледве не всюди: театр, студія, опера, газета, ливарний цех, токарний верстат.
Початок о 19:14. Кожен гість отримає у подарунок друковану версію журналу "Артефакт". Вартість квитків 150 гривень, на вході – 200 гривень.
Кураторська екскурсія експозицією “Глинянський килим: минуле чи майбутнє?”
У п'ятницю, 28 липня, у Національному музеї у Львові відбудеться кураторська екскурсія експозицією "Глинянський килим: минуле чи майбутнє?", яку проведе завідувачка відділу народного мистецтва НМЛ та співкураторка проєкту Любава Собуцька. На екскурсії йтиметься про історію створення, розквіту, занепаду і, врешті, відродження килимового промислу Глинян.
Початок о 17:00. Вартість: дорослі – 100 грн.; учні/студенти/пенсіонери – 50 грн.
Концерти
"Чотири роялі"
У п'ятницю, 28 липня, у Львівському органному залі четверо піаністів - Андрій Макаревич, Світлана Позднишева, Ольга Стрілецька та Меланія Макаревич - продемонструють гру в квартеті. Вони виконають твори Баха, Сен-Санса, Лавіньяка, Келера, а родзвинкою вечора стане Концертний квартет для чотирьох роялів Карла Черні.
Початок о 19:00. Вхід - 100-150 грн.
Петро Балог Quartet
У п'ятницю, 28 липня, львів'ян та гостей міста запрошують до Дзиґи (вул. Вірменська, 35) на класичні джазові мотиви у сучасних аранжування у виконанні Петро Балог Quartet.
Квартет вільно експериментує з ритмами, мелодіями та звуками, створюючи музичні моменти, які народжуються на місці і є унікальними для кожного виступу. Гурт також виконає власні авторські композиції – продукт їхньої творчої уяви та таланту.
Початок о 20:00, вартість квитків – 250 гривень.
ПАЛІМПСЕСТИ. Вірші Василя Стуса у музичному прочитанні театру Ґерць
У п'ятницю, 28 липня, у нижньому залі Театрі Ляльок (пл. Данила Галицького, 1) на глядачів очікує подія 16+. Це музичне прочитання віршів Стуса.
Незалежний театр Ґерць обрав форму в якій одночасно можна реалізувати філософський потенціял поезій, так і власну естетику: лонґ-плей, що складається з дев‘яти композицій, звучить холодно-екзистенційними віршами, обрамленими авторською музикою театру.
Вхід – донат від 200 гривень, частина коштів піде на потреби батальйону Module Squad.
Виставки
"руйНАЦІЯ". Віктор Проданчук і Наталія Проданчук
У вівторок, 25 липня, у музеї "Тюрма на Лонцького" (вул. С. Бандери, 1) відкриється виставка від ..АртПродачук.. "руйНАЦІЯ". Надзвичайно талановите творче подружжя зі Львова Віктор і Наталія Проданчуки, покаже свої твори, присвячені війні в Україні. У межах відкриття виставки відбудеться також презентація каталогу.
Початок відкриття о 18.00.
Графіка Євгена Лисика у виставці "Dramatis Personae"
У четвер, 27 липня, Львівський скансен запрошує не відкриття виставки робіт сценографа та головного художника Львівської Опери (1967-1991) Євгена Лисика "Dramatis Personae".
Простір костелу зі села Язлівчик наповниться темами та сюжетами, які художник не зміг показати за свого життя, але, котрі, на жаль, стали такими близькими та конкретними для багатьох з нас у часі втрат та надій. Ініціаторка проєкту, донька художника, Анна Лисик та куратор виставки, керівник відділу науково-освітньої та виставкової роботи Музею Роман Зілінко обрали кілька десятків графічних творів із сотень рисунків, залишених майстром із думкою про силу мистецтва, його сенси в часи війни. Це рисунки-рефлексії про пам’ять, про віру, і, в першу чергу, про людей. Вони умовно датуються 1960-1980-ми роками, виконані олівцями, тушшю і чорним вуглем на білому папері.
Початок відкриття о 17:00. Експозиція триватиме з 27 липня по 24 вересня.
"Рефракція" Петра Старуха
У п'ятницю, 28 липня, команда Національного музею у Львові (просп. Свободи, 20) запрошує на відкриття нової виставки Петра Старуха "Рефракція".
Художник скеровує невгамовний потік творчої енергії залежно від власного інтуїтивного бажання – у перформанс, інсталяцію, інсценізовану фотографію, скульптуру, графіку, малярство, музику, прозу чи поезію, а, крім того, проявляє здатність міксувати їх у цілком несподіваних поєднаннях.
Початок відкриття о 16:00, переглянути експозицію можна буде до 27 серпня.
Виставка Володимира Стасенка "Береги. Посткласичні метаморфози"
У виставкових залах Художньо-меморіального музею Олени Кульчицької (вул. Листопадового Чину, 7, другий поверх). триває персональна виставка Володимира Стасенка. У межах експозиції глядачам презентують 17 робіт у техніці олійного малярства, створених автором упродовж 2019-2021 років. Домінантна тема виставки – усвідомлення феномену плинності часу, відповідальності за власні дії та беззаперечної цінності рідної землі, яка дарує світоглядну мотивацію.
"Жива традиція: моя сорочка"
У Львові триває виставка проєкту "Жива традиція: моя сорочка", який представляє глядачам давні вишиті сорочки з різними взорами та їхні відтворення сучасними майстринями.
Виставку можна оглянути у холі головної будівлі Національного музею у Львові ім. Шептицького (просп. Свободи, 20). Також 6 серпня о 15:00 запланована кураторська екскурсія виставкою. Загалом експозиція пробуде у музеї місяць.
- Актуальне
- Важливе