Куди піти у Львові 10 – 16 липня: виставка Тараса Кеба і концерт Анастасії Войтюк
Цього тижня на львів'ян та гостей міста очікує низка концертів, виставок, кінопоказів, літературних подій, вистав, зустрічей, а також фестивалів і ярмарків
Куди піти розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється новими подіями.
Музика
Благодійний концерт сучасної бандуристки Анастасії Войтюк
У суботу, 15 липня, Дім Франка запрошує на атмосферний сольний концерт сучасної бандуристки, амбасадорка бандури у світі Анастасії Войтюк.
На концерті звучатимуть українські народні твори в нових аранжуваннях, напівакустична бандура, мікс джазових, експериментальних та попових мотивів у поєднанні з вокалом, що вібрує на межі народного та сучасного голосу.
До концерту доєднаються гості: Мірка Клос зачитає уривки зі своєї книги "Прогулянки Стрийським Парком", а Ілля Філіпенко та Марина Григор'єва, музиканти з Харкова, зіграють на гендпанах.
Частина прибутку від концерту піде на допомогу сім'ям, які постраждали через обстріли у Львові.
Початок концерту о 18:00, вартість квитків – 200 гривень. Придбати їх можна за посиланням.
Концерт-закриття 120 концертного сезону
У четвер, 13 липня, Львівська національна філармонія (вул. Чайковського, 7) закриє 120 концертний сезон потужним музичним вечором до 85-річчя свого патрона, композиитора Мирослава Скорика. Отож у виконанні Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії під керівництвом головного диригента оркестру Теодора Кухара прозвучать твори Мирослава Скорика та Моріса Равеля.
Початок о 19:00. Вартість 150-500 грн.
Концерт Latexfauna
У четвер, 13 липня, на концерт до Львова завітає Latexfauna. Музиканти вже анонсували лайв-виконання рідкісних, але добре знаних треків Policia, Slon, Australia, а також стовідсоткових хітів.
Також у програмі традиційні хіти та допомога ЗСУ. Вартість квитків 690 гривень, придбати їх можна за посиланням. А відбудеться концерт на терасі !FESTrepublic (вул. Старознесенська, 24-26).
Мистецтво
Святкування першої річниці Львівського фотомузею
У середу, 12 липня, на подію з нагоди першої річниці запрошує Львівський фотомузей.
В програмі святкування розповідь про здобутки фотомузею, фільм про одне з перших купальських святкувань в кінці 80-х років (тривалістю до 10 хвилин), святковий торт і кава від нашого партнера ТМ "Кава Старого Львова", виступ бенду "Midnight Colors" та перегляд з кіноплівки фільму "Тореадори з Васюківки" (тривалість 30 хвилин) від знаного колекціонера та кіномеханіка Олександра Мандрика. А також фотографування, обнімання, частування і довгі прощання, кажуть організатори.
Початок події о 17:00, адреса вулиця Професорська, 1.
Майстер-клас із акварельного живопису Мечислава Малавського
У середу, 12 липня, Дім Франка запрошує на майстер-клас з акварельного живопису під керівництвом досвідченого художника Мечислава Малавського, аби разом крок за кроком пройти шлях створення унікальної акварельної роботи.
Також гості матимуть нагоду оглянути виставку акварелей Мечислава Малавського та його друзів з Львівського товариства шанувальників мистецтв, яка зараз триває у виставкових залах Дому Франка.
Майстер-клас призначений для учасників віком від 12 років. Для роботи необхідно мати олівець, ґумку, фарби акварельні, пензлі (колонкові або білячі) та палітру. Вартість 100 гривень, а реєстрація за посиланням.
Виставка Володимира Стасенка "Береги. Посткласичні метаморфози"
У середу, 12 липня, Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького запрошує на персональну виставку Володимира Стасенка. У межах експозиції глядачам презентують 17 робіт у техніці олійного малярства, створених автором упродовж 2019-2021 років. Домінантна тема виставки – усвідомлення феномену плинності часу, відповідальності за власні дії та беззаперечної цінності рідної землі, яка дарує світоглядну мотивацію.
Початок відкриття о 16:00 у виставкових залах Художньо-меморіального музею Олени Кульчицької (вул. Листопадового Чину, 7, другий поверх).
Проєкт "Глинянський килим: минуле чи майбутнє?"
У п'ятницю, 14 липня, Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького запрошує на вернісаж нового проєкту "Глинянський килим: минуле чи майбутнє?". На його появу авторок надихнуло внесення глинянського текстилю до реєстру нематеріальної культурної спадщини України .
Це авторський проєкт Зеновії Шульги у співкураторстві з керівницею відділу народного мистецтва Національного музею у Львові Любавою Собуцькою. Тут можна буде побачити понад 50 автентичних і сучасних зразків глинянського візерункового текстилю.
Початок о 16:00 в головній будівлі НМЛ (просп. Свободи, 20). Триватиме виставка до 20 серпня.
Акафіст до Богородиці. Хатня ікона Василя Кордюка
У п'ятницю, 14 липня, у Державному меморіальному музеї Михайла Грушевського у Львові (вул. І.Франка, 154) відкриється виставка "Акафіст до Богородиці. Хатня ікона Василя Кордюка". Василь Кордюк – старший викладач кафедри Реставрації творів мистецтва (РТМ) Львівської національної академії мистецтв. До експозиції увійшло 50 робіт художника.
Виставка Тараса Кеба "…на кожен день…"
У п'ятницю, 14 липня, у галереї-рамарні "ЦМОК" відбудеться відкриття виставки знаного львівського художника Тараса Кеба.
"Вони бурхливі і хаотичні, але вони мої. Сподіваюсь вони допоможуть ще комусь пережити емоції та пам'ятати про те, яким цінним є дар життя", – пише про роботи цього періоду сам художник. У них він переживає те, що зараз відбувається навколо нього.
Початок події о 17:00. Адреса – вулиця Костя Левицького, 60.
"Жива традиція: моя сорочка"
У Львові триває виставка проєкту "Жива традиція: моя сорочка", який представляє глядачам давні вишиті сорочки з різними взорами та їхні відтворення сучасними майстринями.
Виставку можна оглянути у холі головної будівлі Національного музею у Львові ім. Шептицького (просп. Свободи, 20). Також 6 серпня о 15:00 запланована кураторська екскурсія виставкою. Загалом експозиція пробуде у музеї місяць.
Література
Презентація книги Катерини Міхаліциної "Розламані люди"
У вівторок, 11 липня, книгарня-кав’ярня Старого Лева (вул. Галицькій, 17) запрошує на презентацію книжки "Розламані люди" та розмову з її авторкою, відомою українською письменницею Катериною Міхаліциною. Модеруватиме зустріч Галина Крук.
Це вірші, які розповідають важливі історії людей, місць та подій, що мають бути почутими. Вони відгукуються у серцях кожного читача своїм прожитим. А доповнені ілюстраціями авторки, де реальне переплетене з можливим, вони творять хистку атмосферу знайомого "світу-який-зникає" разом із літніми жінками, бабами, відунками кожного покоління.
Початок події о 18:00.
- Актуальне
- Важливе