"Кремлівський диктатор зазнав двох великих геополітичних поразок: на Заході й на Сході", – Піонтковський
Минулий тиждень був найгіршим тижнем для Путіна, а водночас позитивним для України.
Про це зазначив політолог Андрій Піонтковський у програмі "Студія Захід з Антоном Борковським" на Еспресо.TV, інформує "Еспресо.Захід".
"Це був історичний тиждень, найгірший тиждень для кремлівського диктатора – він зазнав двох великих геополітичних поразок: на Заході і на Сході", – зауважив Піонтковський.
Щодо першої поразки, то вона, за словами експерта, полягає в тому, що Захід дуже твердо відповів на ультиматум Путіна. Що важливо – ситуація у Вашингтоні змінилася, там перемогла проукраїнська позиція.
Читайте також: "В оточенні Байдена діє проукраїнська лінія Блінкена та проросійська Саллівана", – Піонтковський
"Ми раніше докладно говорили з вами про те, що там продовжується боротьба двох ліній – помічника президента з безпеки Саллівана і прихильника захисту України держсекретаря Блінкена, якого підтримує міністр оборони Остін. Так от, лінія Блінкена цілком перемогла. Головною історичною подією у Вашингтоні був лист 25 найбільших американських дипломатів. Це лист, формально спрямований у Білий дім, але адресований одній людині – Саллівану. Дипломати прямо звинувачують його в потуранні російській агресії. Ба більше, він був змушений піти на zoom з ними, намагався виправдовуватися. І от після цієї "виволочки", яку йому влаштували 25 дипломатів, він просто зник з публічного поля, а всі політичні заяви артикулював Блінкен. Тобто вагання Заходу закінчилися у Вашингтоні, і він зайняв дуже тверду позицію. Ми не знали точно, коли лінія Блінкена переможе остаточно лінію Саллівана, але це було неминуче, адже якщо в адміністрації Байдена були якісь порівняльні позиції, то поза адміністрацією – в Конгресі, в політикумі, була переконлива перевага проукраїнської сторони", – наголосив Піонтковський.
Інша поразка Путіна – на Сході, в Казахстані. На переконання політолога, Москва була змушена оголосити про виведення інтервентів з території Казахстану, оскільки Китай жорстко продиктував і Токаєву, і Путіну, що там його зона впливу.
"Що цікаво в російській медіасфері – звісно, вся ця імперська публіка, пропутінська сволота, заскочені таким кроком, вони між собою в соцмережах обурюються, проте їм заборонено виходити з якимсь обговоренням цього сюжету на центральному телебаченні. Цілковите мовчання, все, як має бути. Великий Китай сказав – і Путін свої війська забрав. От ця авантюра йому дорого коштуватиме", – додав Піонтковський.
Читайте також: У Путіна назвали невдалими переговори з США щодо "гарантій безпеки" та України
-
Нагадаємо, після масових протестів, що спалахнули на початку січня в Казахстані через різкий стрибок ціни на скраплений газ, уряд пішов у відставку, а на всій території країни ввели режим надзвичайного стану. Президент Казахстану Токаєв звернувся по допомогу до очільників держав Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ). Рада ОДКБ ухвалила рішення відправити миротворців до Казахстану.
-
Уже 11 січня Токаєв оголосив про завершення основної місії ОДКБ у Казахстані. 13 січня з Казахстану почали виводити сили ОДКБ, а аеропорт Алмати відновив роботу. У Міноборони РФ заявили, що завершать процес виведення сил ОДКБ 19 січня.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе