"Красиві картинки без деталей": у Львові урбаністи розповіли, як перепланують вулиці
Сьогодні, 10 березня, у МолоДвіжЦентр Львів (вул.Скорика, 31) відбулася презентації з назвою "Urban House: перепланування вулиць Львова"
Про це розповідає "Еспресо.Захід".
Кожна вулиця раніше чи пізніше потребує ремонту і в підсумку реконструкції. Однак для того, щоб почати реконструкцію, треба зробити проєкт змін, який починається з концепції. Відповідно, коли в бюджеті міста з’являються кошти на ремонт, починають втілювати в життя вже готовий і погоджений проєкт, як покращити ту чи іншу вулицю. Для цього у Львові є ряд структур, які займаються плануванням і розвитком міста, зокрема: Інститут міста, Інститут просторового розвитку, Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ Ukraine GmbH, департамент мобільності та вуличної інфраструктури. Власне, ці та інші структури організували захід "Urban House: перепланування вулиць Львова".
Під час презентації, яку можна подивитися онлайн за посиланням, мова йшла про такі вулиці та райони:
- вулиця Городоцька, смт Рудне - команда ORESUND;
- вулиці Любінська-Кульпарківська - команда EGIS;
- Сихів - команда Златограф;
- вулиця Чорновола-Варшавська - команда EGIS;
- район Рясне - команда ORESUND.
Основний акцент всіх презентацій був пов’язаний з покращенням безпеки руху, озелененням територій та зменшенням кількості заторів завдяки переплануванню дорожнього руху (зміна часу роботи світлофорів, створення квазікілець, тунелів та інші елементи впливу).
Однак далеко не всі запропоновані варіанти знайшли підтримку серед присутніх. Для прикладу, коли мова йшла про зміни на Сихові, які пов’язані із річкою Зуброю та відсутністю переходів через парки на вул. Стуса, директорка управління екології та природних ресурсів Олександра Сладкова відзначила, що проєкнтати намалювали красиві картинки, однак так і не виконали домашнього завдання, яке було перед ними поставлено, бо не запропонували конкретних рішень.
Читайте також: Підземний паркінг під площею Міцкевича – бомба сповільненої дії, що зруйнує серце Львова, - активісти
"Громадські простори на Зубрі мають бути. Однак в концепції так і не вказано, де річку розширювати, щоб їх зробити", - сказала Сладкова.
На що представник команди Златограф відповів: "Про деталі немає сенсу розповідати у презентації, але всі пропозиції додатково розглянемо".
Загалом всі запропоновані концепції будуть виставлені в загальний доступ і доопрацьовуватися.
- Нагадаємо, у Львові відкрили прохід через Глинянську браму, але фонтан так і не працює
- Актуальне
- Важливе