Ковідне пекло. Журналісти "Еспресо.Захід" побували у 8-й лікарні, де рятують від COVID-19
За добу в лікарню шпиталізують до тридцяти пацієнтів, усі – в стані середньої важкості та важкі.
Журналістка "Еспресо.Захід" відвідала "ковідне" відділення у восьмій клінічній лікарні Львова.
Восьма клінічна лікарня Львова хворими на COVID-19 заповнена на 70%. Хворі сюди потрапляють переважно у стані середньої важкості або важкі. Майже всі залежні від кисню та з високою температурою. За словами завідувача відділення невідкладної медичної допомоги восьмої клінічної лікарні міста Олега Малетича, на відміну від минулого року, "ковід" став агресивніший, у відділення по допомогу звертаються як молоді, так і старші пацієнти. Ба більше, зачасту в хворих нормальний рівень кисню в крові, але вони потребують стаціонарної допомоги.
"Ми намагаємося госпіталізовувати пацієнтів, у яких не збивається чотири дні температура, яка вище 39 градусів, – розповідає Олег Малетич. – Також звертаємо увагу на рівень кисню в крові. Нині настав дуже складний час для медиків. На зміні працюють дві медичні сестри – одна чергує шість годин, потім змінюються. А один лікар цілодобово. Буває, що лікар заходить о дев'ятій ранку й виходить о десятій вечора, адже постійно госпіталізовуємо хворих".
Учора в лікарню потрапила Олена Бакович. Жінка ще два тижні тому отримала позитивний ПЛР-тест. Лікувалася вдома, радилася з сімейним лікарем, вже йшло на покращення, аж раптом піднялася температура і стало важко дихати.
Діагностика показала пані Олені двадцять відсотків уражених легенів. Жінку одразу госпіталізували й нині надають допомогу в лікарні.
"Учора покололи, сьогодні, і вже стало краще, – каже пані Олена. – Сподіваюся, швидко одужаю. Дуже багато людей у лікарні, відповідно, велике навантаження на медиків. Але намагаються кожного не оминути увагою, увесь час підходять і цікавляться станом здоров’я. Увесь медичний персонал працює на високому рівні. Вони молодці."
По сусідству з пані Оленою під кисневою маскою Сергій Максимов. Чоловік теж учора потрапив до медичного закладу. Каже, була невелика слабкість, температура й низький рівень кисню в крові.
"Перед зверненням у лікарню мені діагностували пневмонію, – розповідає пан Сергій. – Звернувся в лікарню, оскільки я вдома сам. Нині дихаю киснем і вже мені стало набагато легше. Піднявся рівень кисню в крові, вже поза 90. Оскільки я сам, у мене єдина надія на наших лікарів".
Через збільшення хворих у лікарні відкрили додаткове відділення, де зможуть розмістити 38 "ковідних" пацієнтів. За два тижні приміщення сімейної амбулаторії переробили й туди вже поклали перших пацієнтів. Всередині палати розраховані на двох і трьох хворих, а до кожного ліжка під’єднані кисневі трубки.
"Ситуація з COVID-19 нині без особливої динаміки до поліпшення, більше навіть негативна, – зазначає в.о. генерального директора восьмої клінічної лікарні Львова Василь Трунквальтер. – Кількість хворих, котрих ми госпіталізовуємо, росте. На сьогодні в лікарні перебуває 280 пацієнтів. Є важкі, реанімація заповнена".
Відтак після відкриття додаткового відділення всі майстри, котрі ремонтували відділення на хворих на COVID пацієнтів, перейдуть у актовий зал лікарні, де приміщення переробляють під реанімацію. Там зможуть розмістити ще три десятки хворих, яким потрібна буде інтенсивна терапія. У приміщенні вже розпочали перші роботи і невдовзі в додатковій реанімації теж лікуватимуть хворих.
- Нагадаємо, допомогу хворим із COVID-19 надаватимуть ще три лікарні на Львівщині. Говорити про стабілізацію ситуації із захворюваністю на коронавірус в області поки що зарано.
- А тим часом на Львівщині знову виявили понад тисячу хворих на COVID – 19 за добу. Львівщина закріпилася у топі областей з найбільшою добовою захворюваністю.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал
- Актуальне
- Важливе